O czym chcesz poczytać na blogach?

Sposób na alcybiadesa

Blog Charliego Bibliotekarza

    Trupy usa walka weekend wojna wspomnienia wątroba Youtube śmierć śmieszne życie

Edmund Niziurski “Sposób na Alcybiadesa”

Posted by charliethelibrarian w dniu 24 Listopad.

Mi dosyć bliscy. Choć po obejrzeniu SPONY – filmu z roku 1998 będącego adaptacją książki, nie mogę pozbyć się z głowy aktorów odgrywających główne role i podczas czytania wyobraźnia podsuwała mi ich wizerunki.

“Sposób na Alcybiadesa” to książka wiekowa – 45 lat na karku. Dopóki jednak istnieją szkoły, pracują w nich nauczyciele i chodzą do nich uczniowie  moim zdaniem może być aktualna. Słownictwo używane przez bohaterów książki co prawda na.

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Jedna odpowiedź to “Edmund Niziurski “Sposób.

Spis recenzji książek - Onet.pl Blog

Felix Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
G
Głowa na tranzystorach
S
Sposób na Alcybiadesa
 Szatan z siódmej klasy
 Samotny dom
 Stary człowiek i morze
Stowarzyszenie wędrujących dżinsów
Sklepik z marzeniami

I'm Dj '...

WhAt CoLoUr Is GoD? ....
...czyli M M M P część 2 z 10(0) :o)

No tak... tekst jest niebanalny, wokalista zresztą też. Jak ogólnie wiadomo chodzi tu o Fisha ( tego z Marillion - cholerka to były czasy... miałam wtedy nawet nienaście lat !)

No ale o Fishu teraz. Więc Derek William Dick to naprawdę fajny pan jest normalnie. :o) No co mam pisać? Mnie się podoba - i to nawet bardzo. Na solowych płytach również. Tylko na "Internal Exile" wiem, że był.3 z 10(0)... :o)

A owszem ! Są takie :o)
Po pierwsze to Smolik... który robi niesamowitą muzykę... Wystarczy posłuchać chyba dość popularnego utworu "Who told You" z wokalem niesamowitej Miki Urbaniak (pamiętacie "Sponę, czyli sposób na Alcybiadesa" i kawałek "Głowa" - od razu ją polubiłam :o) ). Kolejny kawałek, godny polecenia, to "Kremowa rewolucja" (w reklamie Danona hehehe...) Bardzo nastrojowa muzyka, ale nie smętna, łzawa.. po prostu klimatyczna :o)

Druga.

Przemysław Babiarz - bloog.pl

I bezpośrednich posiada mocny mandat społeczny. Nieporównywalnie mocniejszy od polityków z list partyjnych. Dlatego, aby śmierć Lecha Kaczyńskiego nie poszła na marne  musimy domagać się pozostawienia urzędu prezydenta w spokoju.

Żadnych zmian w konstytucji. Żadnego ustroju kanclerskiego. Nie jesteśmy Niemcami.

Nie musimy się na nich wzorować za wszelką cenę.    

Media jak refren powtarzały oświadczenie rosyjskie, że piloci polscy nie usłuchali wezwania do lądowania w Moskwie lub Mińsku. Powtarzając to bezmyślnie po 50 razy utrwalały tamten punkt widzenia  przed jakimkolwiek raportem komisji. W ten sposób wskazywały nieświadomie na winę polskich pilotów. Wierzę gorąco w życzliwość Rosjan. Ludzi. Sam poznałem ich wielu. Niestety mam spore wątpliwości wobec władz. Mówienie o wielkim przełomie z 7 kwietnia jest bezpodstawne. To raczej.
    Grzegorza Górnego
  • Książka "Esej o duszy polskiej" Ryszarda Legutki
  • Jestem od dzieciństwa miłośnikiem książek Edmunda Niziurskiego: "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa", "Klub Włóczykijów", "Naprzód Wspaniali", "Sposób na Alcybiadesa". I "Tytusa , Romka i A’tomka" Henryka Jerzego Chmielewskiego. Znam b.dobrze pierwszych 10 ksiąg, z czego trzy pierwsze na pamięć.

Księga Gości

kul. - Onet.pl Blog

Przed nami była jeszcze jakaś inna grupa, więc razem z dziewczynami poszłyśmy do pokoju chłopaków ;P I tam się zdarzyło coś dziwnego, ale nie będę o tym opowiadać, bo po co ;p Jeszcze Monika by mnie zabiła, i co xD ? W każdym razie cała nasza klasa miała karę - musieliśmy siedzieć cały czas w pokoju i nie mogliśmy iść na dyskotekę (i tak nie chciałam na niej być ;P)...

III Dzień (piątek) :

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Gdyni ;) Najpierw.

XD xD

Joooł! Nareszcie Weekend ;)) Dzisiaj jest piątek, więc pierwszy był polak ;) Akurat teraz omawiamy lekturę " Sposób na Alcybiadesa" ;) Mnie się ta książka podoba :P Pani wstawiła mi też 5 za sprawdzian :* Druga lekcja to przyroda i kartkówkaa ;(( Niby łatwa, ale trochę pozapominałam niektórych rzeczy xD Przed ostatnia matma - pisałam sprawdzian :) Na końcu.

kitkat blog

Ją do domu i będę spokojna.
Mam ohydne kompleksy, że za mało młodzieżowa jestem. Że wieczór z chłopakiem to dla mnie becząca ja, skacząca, bawiąca się jedzeniem, pokazująca Mu swoje sprawdziany: "Zobacz, jaka ładna trója!"
Jak na razie to mam same 4 i 5 i jedną szmatę. Wkurzam się, że za ambitna i za głupia.
Panie Boże, coś stworzył mnie z badziewia - czemu na świecie tak mało bajerów? Nudzi mnie to wszystko. Dodaj mi skrzydełek i odfrunę niczym krowa z.Mój mózg panicznie przeszukuje bazę danych i zacina się. I nie znajduje w rezultacie niczego. Dowód na nieporadność mej pamięci - siedzę i czytam fragment "Ferdydurke" i nagle przypominam sobie, że pożyczyłam komuś kiedyś, lata temu "Sposób na Alcybiadesa". I jestem pewna, że tej książki nie mam. Zaglądam na półkę - wirklich, nie ma.
Zastanawiam się, czy ja jeszcze dojrzewam, a jak nie, to zastanawiam się, na jakim etapie rozwoju się zatrzymałam.
Nieudolna jestem. I motam.