O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sport

Sport jest cywilizacyjną konsekwencją odejścia od pierwotnej natury człowieka...

[2]

                  

W systemach politycznych sport stanowi instrument do kierowania świadomością ludu. Mobilizacja do uczestnictwa w sporcie profesjonalnym jest wzmacniana przez nakłady finansowe na pensje dla zawodników. Wykreowani przez ideologie sportowcy stanowią wzorzec dla społeczeństwa i instrument siania propagandy politycznej. Odejście od sportu personalistycznego do instrumentalnego w strukturach państwowych wiąże się z nieuchronną degradacją dobrej kultury fizycznej. Sport w systemach politycznych ulega podziałowi w zależności od statusu majątkowego i społecznego. Państwo na płaszczyźnie sportu tworzy bariery społeczne i elitaryzuje pewne gałęzie kultury fizycznej. Organizowanie wielkich widowisk sportowych służy nie człowiekowi ale celom wąskiej grupy rządzącej. Dzięki tego typu imprezom masy społeczne wyładowują.

Wrocław, Polska, Świat..

I infrastrukturą, ale również i park o charakterze sportowym, z polem golfowym, czy ścieżkami zdrowia, nie mylić z ZOMO. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, ze do prac inwestycyjnych można przystąpić z marszu a i koszty by były o wiele mniejsze. Jedyną przeszkodą na dziś, jaką widzę, jest strach osób odpowiedzialnych za tę inwestycje. Wszędzie słyszę, z kim nie rozmawiam, ze jest to sprawa nie do ruszenia, w domyśle dając mi do zrozumienia, ze Pan Premier podjętych decyzji nie cofa, a myślę ze sprawa jest warta analizy pod względem kosztów i wybrania mniejszego ryzyka, dla dobra sportu Polskiego, ba stolicy Polski – Warszawy..
Tym bardziej ze ma być budowany most północny, łączący Bielany z Białołęką, autostrada Berlin-Warszawa-Moskwa. a w Modlinie budowane lotnisko. Wystarczy przeprojektować most na dwupoziomowy i przepuścić nim metro, od Młocin do samego stadionu na Białołęce, a nawet połączyć je nitką Praską o ile by była budowana. Prace na Białołęce byłyby nie odczuwalne dla większości mieszkańców Warszawy, czego nie można powiedzieć przy reanimacji trupa. Centrum Warszawy ciągle by było w korku.
Budując NARODOWE CENTRUM SPORTU należy.

Olimpijski Blog

- blogu redaktora Gazety Wyborczej Rafała Steca.

Tagi: Adam Małysz igrzyska skoki narciarskie vancouver 2010
09:02, bartosz.raj , Nasi medaliści
Link Komentarze (1) »
Jak się ten Adaś zmienił!

Fragment bloga Polsport redaktora Sport.pl Michała Pola.

W styczniu 2001, tuż po Nowym Roku wraz z Robertem Błońskim gnaliśmy całą noc rozklekotanym fordem naszego fotoreportera Kuby Atysa do Innsbrucka na konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Adam Małysz wygrał kwalfikacje „przeskakując” skocznie. Decyzja zapadła o 18. O 20. prawie niespakowani, bez akredytacji mknęliśmy katowicką. Po 14. godzinach jazdy, nim się jeszcze akredytowaliśmy, pod skocznię dotarliśmy już w trakcie konkursu. Trzeba było wbiec pod wysoką górę. Po drodze w wozie.

Dotacje na gorzowski sport - Onet.pl Blog

Została udokumentowana dowodami źródłowymi potwierdzającymi faktyczne wydatki. Podobnie jak w klubie piłki ręcznej te same faktury były rozliczane w trzech różnych miejscach (urząd miasta, urząd marszałkowski i zarząd główny ACSS w Warszawie) –czytamy w dokumentach. Prezydent Tadeusz Jędrzejczak żąda też od AZS-u PWSZ Gorzów zwrotu 731 tys. zł. – O wykonaniu tego przedsięwzięcia proszę poinformować mnie w terminie do 31 stycznia 2012 roku – napisał na końcu dokumentu prezydent T. Jędrzejczak. 

Radni PiS chcieli dwóch milionów więcej na sport. Ostatecznie kluby PO i SLD zgodziły się dać dużo mniej pieniędzy. Dlaczego tak się stało?

Prezydent w swoich planach budżetowych przewidział zaledwie 600 tys. na sport drużynowy. Radni PO i SLD do tej kwoty dorzucili jeszcze 400 tys. Jednak mogli zdecydowanie więcej, gdyby tylko chcieli i wznieśli się ponad partyjne podziały. W końcu PiS chciał przeznaczyć na gorzowski sport 2 mln zł, czyli pięć razy więcej niż chciały kluby PO i SLD. Jednak poprawkę przygotowaną przez PiS poparło zaledwie sześciu radnych. Za wprowadzeniem zmian w budżecie byli: Marek.

Sport tv

Blog rudolfka

Liczba osób które wpisały sie do Ksiegi Gosci:
 
0

O mnie
rudolfka
Opole lubelskie
Słówko o mnie
HEJ!JESTEM JUSTYNA!MAM 14 LAT!INTERESUJĘ SIE GŁÓWNIE SPORTEM,ZWIERZĘTAMI>UWIELBIAM SŁUCHAC MUZY I CZYTAĆ!NIE JESTEM KUJONEM!!!SZUKAM.
I po świętach =) 2007-01-01

Brrrrrr......Byłam we włodawie prawie 2 tygodnie!!Nie bawiłam sie tak świetnie jak zawsze, ale.....
może być=)Wigilia była spox, sylwek jeszce bardziejj!!!Upiłam się (żart)Łeb mi nawalał, siedziałam przed TV, a tam se śpiewali......he he he!!!Wy pewnie leczycie kaca.....a ja siedze w oziębioinym domku i..........marze o ciepleeeee=)


Patrząc z boku

"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... niepokonanym". Dla reprezentacji zrobiliście wiele dobrego. Sprawialiście, że kibicom mocniej zabiło serducho. Ale niestety, tak było we wszelkich eliminacjach. W finałach mistrzostw był zawód, doprowadzaliście fanów do białej, a często i czerwonej gorączki. W annałach sportu udało Wam się zapisać, ale teraz czas na młodych. Poczekajmy na oceny. Zobaczymy po Euro 2012.P.S. Chciałoby się powiedzieć "Amen", ale obędzie się bez profanacji.

Dyskusja:
Nasze hasła: "NIE! - sztucznemu słońcu", "TAK! - wciskaniu kitu" z pewnością cię do nas przekonają. Wszak nie ma szans, byś dostrzegł drugie hasło. Bo my opiekunowie twojego ciała, czuwamy!P.S. Andzel Waldemar Franciszek. Nie słyszałem w radio, nie czytałem w gazecie i w TV nie widziałem. Dopiero Wiki przedstawiła wizerunek. Lat 38, fachowiec od polityki społecznej. Zapomniała dodać: kolejny z wielu klaunów z ul. Wiejskiej w Warszawie.