O czym chcesz poczytać na blogach?

Spółgłoski

chaosysta.blog

Mojego kuzyna.....Oczywiście miały miejsce w Toruniu (miejscu w którym nawet gówno trudno wyczuć....bynajmniej nie w pozytywnym sensie).Pozatym odnawianie prawka poruszania sie srodkami automoblinymi....tak tak samochodami tak.........Ale to nie jest istotne.....Tak czy inaczej predzej czy pózniej wyladowaliśmy w Wiczy czyli takiej knajpce studenckiej......Siedzimy gadamy, wspominamy,pijemy piwo i krupnik na ciepło z kawą.....jest miło , ja już troche podpity gubie kolejne zgłoski i spółgłoski z swojich wypowiedzi ale nadal jestem przez wszystkich zorumiany.....pozornie wszystkie problemy znikają......Nagle kuzyn odbiera telefon(nie solenizant)...Okazuje się że jego dwaj bliscy przyjaciele mieli wypadek(dla mnie byli znajomymi,,,sympatycznymi i miłymi ludzmi o jakich napawde trudno w dzisiejszych czasach)......Jeden zmarł na niejscu a drugi w kilkanascie godzin potem po 3 godzinej operacji operacji....Kazdy z nich miał około 21.

My sarcastic, cynical fuckin' attitude...

Oblewa. Stan ten potrwa jeszcze chwilę, a po upłynięciu owej chwili mam szczery zamiar upić się do nieprzytomności. Uprzednio tańcząc na stole, wznosząc nieparlamentalne okrzyki i przelatując co najmniej trzech barmanów (niekoniecznie naraz). Nowe wieści zaraz po wytrzeźwieniu, stay tuned.

*dotyczy to zwłaszcza wykładowców.

PS alternatywą jest walnięcie na zawał z ulgi, że już po wszystkim
PPS jak można zachować zdrowy umysł czytając, że spółgłoski laryngalne są hipotetycznymi dla idnoeuropejskiego, powstałymi prawdopodobnie z połączenia uwularnych i faryngalnych. Czysta pornografia.
PPPS napisanie składnego posta jest jeszcze trudniejsze.

| 18 czerwca 2006, 23.57 | Enjoy [6]


    

Krew miesiączkowa wita - Onet.pl Blog

Właściwie to wpatruję się w jedno imię, w 6 literek. Podświetlone 6 literek. Wystarczyłoby jedno kliknięcie, żeby nawiązać z nim jakiś kontakt. No i czemu tego nie robię? Ze strachu, że po 3 minutach tematy do rozmowy zostaną wyczerpane. Jak wakacje? Świetnie, a u Ciebie? Dobrze. I koniec.

Lubię się wpatrywać, to chyba jedyne co mi pozostaje. Tak rzadko pojawia się na gadu-gadu, że nie chcę tracić ani chwili. Podświetlone 6 literek. 4 spółgłoski, 2 samogłoski.

Żółte słoneczko z niebieską chmurką i te cholerne 6 literek.

Wpatruję się już od 10 minut, a Chylińska gdzieś tam w tle śpiewa, a właściwie krzyczy: "tylko Ciebie pragnę, tylko Ciebie chcę, tylko Ciebie pragnę..."

Czerwone słoneczko. Ale ciągle się uśmiecha.

Zniknął. Następnym razem będzie dostępny za jakieś 3 dni. Czekam.

Egipt najpiękniejsze miejsce na Ziemi - Onet.pl Blog

Lub ta hieroglyphika (świete ryty).

Pismo egipskie było najdłużej w świecie (obok pisma chińskiego) funkcjonującą formą pisma. Egipcjanie nazywali swoje pismo medu-neczer czyli "słowa boga". Pismo pojawiło się w Egipcie około 3300-3100 lat p.n.e. Hieroglify są ideograficzne czyli przedstawiają konkretne przedmioty. Znaki te jednak mają także konkretne formy fonetyczne. Egipcjanie zapisywali słowa bez użycia samogłosek dopiero czytając dany tekst uzupełniali go o spółgłoski. Nie będę tu się rozpisywać o formach gramatycznych bo jest to bardzo skomplikowany proces.  Pismo przeważnie zapisywano od strony prawej do lewej, niekiedy odwrotnie, w liniach pionowych, a od czasów Średniego Państwa także w liniach poziomych. Liczba hieroglifów znanych z tekstów klasycznych przekracza 700 znaków, dla całego pisma egipskiego wynosi liczba ta wzrasta nawet do 7000!!!Pismo egipskie.