O czym chcesz poczytać na blogach?

Spinning

Madzikowaty blog

- podobnie zresztą jak i inne babeczki :)

Na szczęście wieczór nie został całkowicie zmarnowany :) Barcelona wygrała 3:1 z Arsenalem - woo hoo! :))

09.03 w środę po zajęciach, razem z Amber poszłyśmy do Dominikanów na mszę z racji Środy Popielcowej, a później już sama wybrałam się do fryzjera :) i to nie na podcięcie samych końcówek, ale jednak trochę dłuższej części włosów - a co tam! :)
Wieczorem jeszcze naszło mnie na zrobienie porządków i oglądnięcie sobie "40 dni i 40 nocy" :)

Czwartek, 10.03, był bardzo aktywnym dniem. Najpierw 8h pracy, potem godzinny spinning z Gosią, a później jeszcze 1,5h na łyżwach z Amber :) da się? da się! :)

11.03 w piątek
po pracy, razem z Damianem wybraliśmy się do kina na Salę Samobójców - mocny film, to trzeba przyznać.

Sobota, 12.03
zaczęła się nie tak jak powinna. Najpierw okazało się, że nigdzie nie idziemy z Sekułką aktywnie podziałać, potem musiałam jechać do wulkanizatora, potem się jeszcze telefonicznie posprzeczałam z Damianem. No ale stwierdziłam, że kij. Tylko pół dnia było takie, że mamy jeszcze drugie pół dnia i że musi być lepiej :) poniekąd było :)

Najpierw spotkanie z Kaś i Don (i.

Rybie OKO

Komentarzy: 13 Pogoda na dziś 2006-07-22

Komentarzy: 13 Kołowrotek 2006-07-21 Kołowrotek jest podstawą każdego wędziska bez niego ani rusz, czy to będzie
wędkarstwo gruntowe, czy spinningowe, czy łowienie na sztuczną muszke
w każdym wypadku doczynienia będziemy mieli z kołowrotkiem.

Kołowrotki dzielimy na kołowrotek o szpuli stałej i szpuli ruchomej.

Kołowrotek o szpuli stałej przede wszystkim powinien byc poręczny, waga kołowrotka
dostosowana do danego łowiska i na jaką rybe mamy zamiar się nastawic,czy będzie to
drobnica,typu Płoć, Wzdręga, Ukleja, czy ryba duża taka jak,Karp, Sandacz, Szczupak,
a może Sum.

Bardzo ważną cechą takiego kołowrotka będzie kabłąk, powinien on się otwierac dośc
łatwo i co najważniejsze aby równomiernie nawijał żyłke na.

Fitness.com

Uprawiania spinningu jest naprawdę wiele. Systematyczna jazda na rowerze poprawia wytrzymałość i kondycję, wyrzeźbią mięśnie łydek, ud oraz pośladków, zmniejsza tkankę tłuszczową, zwiększa wydolność układu krążenia (zapobiega chorobie wieńcowej i nadciśnieniowej) i układu oddechowego, wzmocnienia układ kostny oraz zapobiega osteoporozie. Kolejną zaletą tej formy treningu jest utrata zbędnych kilogramów. Nad intensywnością treningu czuwa trener, który narzuca obciążenia i tempo jazdy. Trening zaczyna się od rozgrzewki, później przechodzimy do właściwego treningu a kończymy stretchingiem z naciskiem na mięśnie pośladków, ud, łydek, pleców i karku. Spinning jest idealna formą ruchu dla tych, którzy mają problem z utrzymywaniem rytmu oraz z nauką układów choreograficznych, które pojawiają się w innych rodzajach aerobiku.

Zajęcia odbywają się w grupie, dzięki czemu nie mamy problemów z motywacją. Każde zajęcia są inne – inna muzyka, trasa, a więc nie grozi nam monotonia, która pojawia się na innych rodzajach zajęć. Godzina zajęć spinningu to spalenie do 1000 kalorii. Rytmiczna jazda na rowerze stacjonarnym polecana jest osobom otyłym, ponieważ nie obciąża stawów i jest skuteczny podczas odchudzania. Zapobieganie występowania kontuzji zapewni nam prawidłowa technika jazdy na rowerach..

Dziennik rowerowy

piątek, 16 marca 2012
rowerowo 16.03.2012

Dystans ten co zawsze 32 km,ale w spokojniejszym tempie,raczej "spacerowym".Oczy trzeba nacieszyć wiosną i słońcem.

czas- 1 godz 28 min

puls średni-146 maksymalny-168

kalorie-767

Tagi: rower sport
12:34, bellaisabella
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 marca 2012
14.03.2011 -bieganie

Krótki dystansik z rana na rozruszanie mięśni.

Dystans-5,83 km

Czas- 46 min

Kalorie-464

Tagi: bieganie jogging sport trening
13:31, bellaisabella
Link Dodaj komentarz »
13.03.2011

Godzinka spinningu.

Wędkowanie

Wędką wcale nie będziemy zarzucać dalej. Do połowu jazi czy kleni na przelewach i w czasie brodzenia rzeką, użyjemy wędki o długości 2,10 - 2,40m.

Podsumowując - dobór długości wędziska zależy tylko i wyłącznie od wędkarza. Kij krótki wymaga większej dynamiki i siły rzutu, co dłuższym używaniu może męczyć nadgarstek i przedramię. Wędziskiem długim łatwiej jest nadać przynęcie wymyślną akcję, większa jest też łatwość i precyzja zarzucania przynęty. Tak jak to jednak ze wszystkim bywa, najbardziej wszechstronne i popularne są wędziska średniej długości w granicach 2,70m. Tę właśnie długość mogę polecić wszystkim adeptom spinningu, zaznaczając jednocześnie że dla doświadczonego spinningisty nie istnieje wędzisko uniwersalne.

2. AKCJA
              Jest to mówiąc pokrótce - krzywa ugięcia wędziska poddanego określonemu obciążeniu. Są dwa style oznaczania akcji wędzisk. Przedstawia je poniższe zestawienie.Wybór blanku i jego akcji będzie zależał głównie od tego jakimi przynętami chcemy się posługiwać i jakie ryby przy ich użyciu łowić.
Do połowów sumów i głowacic zalecane są wędki bardzo sztywne, zwane czasem.

Monoceros House & …

Opinie &: Mediator czy manipulator, profesja zaufania czy zagrożenia publicznego ? »

Opinie & : spin doktors

Spinning – w praktyce oznacza manipulowanie faktami, reglamentowanie informacji, propagandę. To be economical with the truth („być oszczędnym w prawdzie”) to złota zasada spinningu. Spinning to działania mające na celu wywołanie ruchu, pewnego ciągu zdarzeń, nadanie sprawie dynamizmu, pchnięcie jej w pożądanym kierunku, mającego przynieść pożądany efekt – wygrane wybory, wyższe wskaźniki popularności społecznej, pozytywne postrzeganie spornej kwestii w społeczeństwie.
Spin doktor zajmuje sie nagonką medialną, dokuczającą konkurencją, złośliwym kontrkandydatem do fotela prezesa czy parlamentarzysty.
W Ameryce spin doctors to przede wszystkim specjaliści od tworzenia wizerunku polityków, autorzy kampanii wyborczych.
Narzędzia spin doctors to m.in. kontrolowane przecieki, faworyzowanie niektórych dziennikarzy,.