O czym chcesz poczytać na blogach?

Spawarki

Praca spawacza

Po czym zwycięża poczucie przyzwoitości względem siebie, i zgadza się ochoczo na tak szlachetną propozycję. Wieczorem, na imprezie pożegnalnej (w czasie której wszyscy krytykują Firmę) Godfryd wieszczy, wypowiadając Prorocze Słowa. 

Scena 5. Suspens. Wczoraj.

 Po Gotfrydzie została tylko milcząca spawarka na hali "D". Nie wszyscy zdążyli zorientować się w sytuacji: Firma jako całość jest szybsza niż którykolwiek z jej elementów (dlatego czasem oddajemy do użytku produkty nie do końca zespawane a czasem wręcz tylko okręcone drutem). Kolega Fabrycy na przykład.

Odsypia słodko imprezę pożegnalną, która obniżyła i tak już niską produktywność hali "D") reaguje perwersyjnym* niedowierzaniem. Obecna przy tym Malina (tu odsyłam pobieżnego czytelnika do sceny 4) wyraża głośne oburzenie faktem iż Godfryd nie pojawił się w pracy celem zdania spawarki i wprowadzenia następcy w swoje spawy.

Obecni przy oburzeniu Maliny uczestnicy imprezy pożegnalnej (ponownie vide scena 4) przypominają sobie Słowa Prorocze, wypowiedziane przez Godfryda. Niektórzy twierdzą jakoby zajść miało jakieś horrendalne oszustwo i sprawa była ewidentnie ukartowana - bo niby skąd.

niegramatyczny atak słowem przeprowadzony na ynternet

Zbrodni. Wówczas śledztwo w tej sprawie zaczyna prowadzić jego bliski przyjaciel.”

Tyle fabuły, bo nie chcę psuć wrażenia jakie robi to małe arcydzieło. Ten noir jest o wiele ostrzejszy od poprzedniego. Dialogi są wiele bardziej dwuznaczne(co stanie się jednym z wyznaczników każdego dobrego filmu tego typu, zapewne wrócę do tego), napisał je na zlecenie Raymond Chandler(mistrz, twórca P. Marlowe).

Spójrzmy wpierw na pierwsze sceny, by wskazać styl kręcenia. Walter jedzie szaleńczo przez miasto, które jest właściwie nie oświetlone, gdyby nie światła spawarki, czy samochody. Od razu czuje się trochę ten klimat noir L.A, które bardzo często będzie terenem tego typów filmów, zaraz obok Nowego Jorku.

Gdy spotykamy naszego bohatera, kamera idzie za nim ostrożnie, ten się chwieje. Ustawia się za Walterem, którego twarzy jeszcze nie widzieliśmy, póki co wygląda na chorego, lub pijanego.  Gdy dociera do biura zaczyna monolog. Po tym następuje flashback z nałożonym narratorem.

Właściwie do tego momentu to mamy do czynienia z intrem do prawdziwego filmu. Pierwsze sceny nie mówią nic o fabule, mają jedynie zbudować nastrój.

La Dolce Vita! ll 1280x1284 IE Only

Robi i w ogóle fajnie, tylko ie tak, i bardzo dobrze:D
I pan D., nie mylić z panem Dupą, pan D. czyli Armando tak zwany. Po pierwsze ragga, po drugie ragga, po trzecie białe sufiksy...i nie wiadomo, ale dobrze, że nie wiadomo. Rozmawiac nie ma o czym, patrzeć nie ma na co, i jeszcze takie to nieudolno- nieświadome.

Wspomnieniowo bardzo, w sumie to przeraża mnie to, jak to wszystko ujmę w ramy jakiś statystyk.
Ale dobrze, w głowie mam bajzel jak w dawno nie odkurzanym i nie sprzatanym domku dla lalek.
A Jak mawiał Leon Zawodowiec- Musze tu posprzatać. Sprzątam, ucze się wydychac dym jak Helena Bonham Carter w "Podziemnym Kręgu", lutuje zamiast spawać i na debilne tematy rozmyślam.
A na dworze ciepło, ogródki piwne stoją...
Ukaszkowi sto lat:D

P.S. - haaaa, zapomnialam o panu W3 i panu U:) Ech, wakacje:)
A pan M3 bardzo się zbulwersował, że ejst panem maso-psycho-sado...no cóż, może być jeszcze panem Gwałć Mnie Bardzo, jak mu tak bardziej odpowiada.
50% studentów jest uzależnionych od alkoholu, a ja nie wiem co mam robić:D Aaaa, tak bym chciała byc famme fatal, chciałabym, żeby watahy mężczyzn szalały na mój widok, żeby mnie na rękach nosili, dawali kwiaty, marzyli po nocach...ech, a tu nic, nadal jestem bardziej fatal, niż famme...fatal z wygladu, głowa też.

chrzan blog

Kubek i chvj mu w dupe przeciez nikomu nie przeszkadza:) ale czemu kubek? kto ustalil nazwe kubka? i czemu mamy temu ulegac, czemu mamy akceptowac ta nazwe? a moze nasz felerny kubek to salaterka? albo garnek? mimo ze nie wiemy i nawet nie probojemy sie dowiedziec czemu kubek to kubek(i czy w ogole to jest kubek) to slepo w to wierzymy  i utwierdzamy sie w tym, co powtarzaja pokolenia. glupota
myslicie ze kubek czuje sie dobrze wiedzac ze wszyscy ludzie na swiecie mowia na niego kubek a on np nazywa sie bartek albo krzysiek albo marcin. ludzka mentalnosc mnie zadziwia.
kolejny przyklad: ryby. mamy rybe pile, mamy rekina mlota wiec czemu kurwaa nie ma rekina wkretaka, rekina spawarki czy ryby lutownicy
jestesmy konsekwentni dajac nazwy naczyniom powiedzmy sobie z jednej grupy (czyt. kubek garnek filizanka) a ryby, mimo ze maja mozg i sie poruszaja zostaly uzaleznione od nas a ich nazwy porozpierdalane na caly wachlarz mozliwosci
dlaczego np szczupaka nazywamy szczupakiem? moze szczupaki w swoim srodowisku mowia na siebie ludzie a na nas szcczupaki?
dziwi mnie to strasznie, czemu ludzie buntuja sie wobec roznych blachych rzeczy, a nigdy nie bylo zadnego strajku, petycji, zazalenia odnosnie nazewnictwa. czemu mam zgadzac sie na nazywanie konkretnej rzeczy tak a nie inaczej? to jakas parodia, ze x lat temu jakis dewiant wymyslil sobie nazwe.

Blog kobietaiciaza

131415
16171819202122
23242526272829
30

Księga gości
 
O mnie
kobietaiciaza
Słówko o mnie
Zobacz mój profil

lakierniczy.mblog.pl - mBlog

  • Trans-tech T1 Zużycie powietrza: 280 l/min
  • Zalecane ciśnienie wejściowe: 2.0 bar
  • Waga ze zbiornikiem: 768 g
  • dostępne rozmiary dysz: 1.2, 1.3, 1.4
Pistolety Lakiernicze Sklep
2011-06-06 | 16:55:49
autor: lakierniczy | skomentuj (3)
Lakierniczy.pl posiada szeroki asortymen materiałów lakierniczy, zaopatrza warsztaty lakiernicze w niezbędny sprzęt. W ofercie znajdują się pistolety lakiernicze, szlifierki, polerki, sprężarki, kompresory, promenniki, odsysacze pyłu, stojaki lakiernicze, spawarki, narzędzia elektryczne, narzędzia pneumatyczne. Marki jakie posiadamy w ofercie: Air Gunsa, Anest IWATA, Rupes, Walcom, Devilbiss, Hamach, SICO tools, SATA tools, SATA, osuszacze, filtry, odwadniacze. Lekki perfekcyjnie wykonany, markowy pistolet lakierniczy pracujący w technologii HTE-S. Po sukcesie uniwersalnego AZ3 HTE-2 frima Air Guns wprowadziła nowy model AZ3 HTE-S IMPRACT stworzony z myślą o lakiernictwie samochodowym. Projektując nowy model AZ3 HTE-S IMPACT wykorzystano technologię topowych modeli Anest IWATA oraz modelu AZ30 HTE którego jednocześnie zaprzestano produkcję.
Strona główna