O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Spalanie

blogowy test-fiat fiorino qubo 1.3 multijet - Onet.pl Blog

Drzwi przednich z przesuwnymi zaczęła wypływać biala pasta... i to nie bynajmnije włoska pasta....mozę bardziej turecka pasta..... ;-) cokolwieg to jest jest miękkie. ;-)
Po oględzinach eksteperta usterki zostały zakfalifikowane do usunięcia. Termin 14 grudnia...

- brak uszczelek. Lakierowane nadproża wiecznie brudne, wiecznie piasek.... efekt...zarysowany lakier.....

- mówią że praktyczny ale nie dokońca praktyczny..... Jest za krótki.


Wiecej wad fiorino qubo nie stwierdziłem.
Wnioski.... 'Solidna" Turecka blacharka, auto dla ludzi poruszających sie zgodnie z przepisami. Przedkość optymalna 70-90. Akceptowalne do 110.  Optimum = spalanie + komfort jazdy.
auto " troszkę użytkowe" ;-)

Zalety fiorino qubo.

-spalanie przy niskich prędkościach... jadąc ze stałą prędkością ok 70 km poniżej 5litrów.
- widoczność
- przesuwne drzwi....
-szybko składane, dzielone tylne siedzenia.
- w miescie kompaktowa budowa.

Wnioski: Dzis po przejechaniu 20 tys km stwierdzam ze ze te pieniądze kupiłbym coś innego. Albo kombi albo np fiata Doblo.  Albo osobówkę albo samochód typowo użytkowy. 

bartek (12:49)

Simson - Niemieckie Motory Marki Simson ! S50,S51,S70,S100,Avo - Onet.pl Blog

9.5:1, a skrzynka była 3 biegowa. Instalacja elektryczna została rozbudowana o akumulator kwasowy 6V-4,5Ah, dwa kierunkowskazy 18W zamocowane na końcach kierownicy, podświetlanie prędkościomierza 0,6W, lampkę postojową 2W umieszvzoną na kierownicy (dzięki czemu jedna żaróweczka była widoczna zarówno z przodu jak i z tyłu) i kontrolkę luzu między 1 a 2 biegiem o mocy 2W (kontrolka taka pomaga m. in. przy uruchamianiu silnika bowiem włączenie luzu jest konieczne do użycia rozrusznika nożnego). Ładowanie wyprowadzono z połowy uzwojenia cewki 18W. W trakcie produkcji był zmodernizowany poprzez wzrost momentu obrotowego do 4,8Nm dzięki zmianie gaźnika na 16N1-5, a spalanie spadło do 2,6-2,8l/100km po zmianach nazywał się SR 4-2/1 Star.

Simson SR 4-3 Sperber 
Lata produkcji: 1966-1972 - 80.000 egz
Poj. skokowa : 49,6 ccm
Chłodzenie : swobodny przepływ powietrza
Moc maksymalna: 4,6KM przy 6750 obr/min
Moment obrotowy: 4,8Nm przy 6000 obr/min
Prędkość maksymalna: 75km/h z pełnym obciążeniem
Spalanie 2,8-3,2l/100km
Skrzynka biegów: 4 biegowa
Rozruch: kopniakiem

Piece co

Do całej objętości paliwa. Wydłużenie tego procesu uzyskuje się przez ograniczenie ciągu kominowego za pomocą regulatora. W takich kotłach temp. spalin jest wysoka, dzięki czemu nie ma problemu z ciągiem kominowym – jest on zawsze wystarczający. Nie ma też ryzyka powstawania skroplin, nie trzeba więc stosować wkładów kominowych ze stali kwasoodpornej. W spalinach opuszczających kocioł znajduje się jeszcze dużo niespalonego węgla, co bardzo obniża sprawność kotła. Z tego powodu kotły ze spalaniem górnym bardziej nadają się do spalania węgla niż drewna.
Kotły ze spalaniem dolnym osiągają dużo wyższą sprawność przy spalaniu drewna niż kotły ze spalaniem górnym. Spalanie odbywa się w pobliżu tylnej ściany komory spalania lub w komorze spalania znajdującej się w tylnej części komory zasypowej, w miejscu doprowadzania powietrza, ale system doprowadzenia powietrza wtórnego do komory spalania jest już bardziej rozwinięty. Następnie spaliny przepływają do drugiego ciągu spalinowego, gdzie są dopalane, czego konsekwencją jest wysoka sprawność kotłów. Kotły z dolnym spalaniem mają ruchomy lub stały ruszt. Ruszt ruchomy jest stalowy lub żeliwny, ruszt stały jest zazwyczaj tak zwanym rusztem wodnym.

W krajach Unii Europejskiej standardowo produkuje się kotły wyposażone w:

regulator paleniska.

kulturystyka

Spacer. Każda osoba powinna skoncentrować się na ćwiczeniach fizycznych, odpowiadających jej wydolności tlenowej. Jeżeli intensywność ćwiczeń jest odpowiednio dobrana, to wówczas kwasy tłuszczowe stanowią priorytet w przemianach energetycznych. Stosowanie np. intensywnych ćwiczeń w celu pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Aby wykorzystać kwasy tłuszczowe jako źródło energii dla pracujących mięśni, wysiłek fizyczny powinien być o umiarkowanej, stałej intensywności, ale za to długotrwały. Gwarantowana jest wówczas odpowiednia podaż tlenu do wszystkich komórek, a to zapewnia właściwe spalanie tłuszczu.

Ćwiczenia powinny być również wykonywane w jednostajnym tempie. Każda jego zmiana powoduje 'przełączenie' się procesów tlenowych na beztlenowe i na odwrót. Tak więc gra w tenisa czy koszykówkę nie może być traktowana jako zasadniczy wysiłek w procesie odchudzania. Niezwykle ważny jest również sam czas wykonywana ćwiczeń.

Dany wysiłek można uznać za efektywny, jeżeli czas jego trwania wynosi minimum 15 - 20 minut.

W miarę wydłużania czasu trwania ćwiczeń przy zachowaniu jednakowego tempa i intensywności, efektywność rozkładu tkanki.

Brzozow blog w ktorym mozna smialo krytykowac glupote

Tagi: Brzozów popiół śmieci
11:49, brzozowmiasto
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 lutego 2011
Artykul z Interii -Truciciele zza płotu

Ludzie nadal trują sąsiadów spalaniem plastiku w piecach.

 Tak się nie da żyć - mówi pan Stanisław z Babicy. - Sąsiad niby wykształcony, biedy u niego nie widać, a co drugi dzień z jego komina wydobywa się śmierdzący dym. Gdy wiatr zawieje w moją stronę, nic nie widać. A tego "zapachu" nie da się znieść - dodaje zbulwersowany.


Co gorsze, takie narzekania słychać praktycznie w każdej podkarpackiej wsi. Spalanie śmieci w domu to problem,

- Takie osoby trują zarówno siebie, jak i innych w promieniu kilku kilometrów - mówi dr n. med. Józef Oberc, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.

- Większość związków,.

Spalanie bmw

Monitorpolski's Blog

Idealnie skanstruowane.Wezimy chocby nasze ciala nasz organizm.Jak to wszystko z soba jest pieknie polaczone i zcharmonizowane.
Pytanie samo to powstalo w drodze jakiejs bzdurnej teroi tzw.(ewolucji).A te piekne samochody
Mercedesiki czy BMW czy inny zlom.Samo to sie zrobilo w drodze ewolucji.Ludzie zatrznijcie myslec logicznie.No kto to zrobil ano ty czlowieku.Najpierw zes sobie na szkicowal na komputerze dana marke samochodu.Omowil kazde poszczegulne czesci jak maja funkcjonowac.

Która jest finansowana z tematu “Zrównoważony rozwój, zmiany globalne i ekosystemy” Szóstego Programu Ramowego (6PR).

Większość ołowiu w atmosferze jest pochodzenia antropogenicznego, a głównymi źródłami są spalanie węgla, benzyna ołowiowa, niewielkie samoloty latające na pułapie tworzenia się chmur oraz roboty budowlane, w czasie których uwalniany jest ołów z ziemi.

Podczas gdy emisja gazów cieplarnianych powoduje globalne.

WSCHODOŻERCA

W Radzie Najwyższej Ukrainy jakieś dwie trzecie deputowanych to milionerzy - najbogatsi ludzie Ukrainy. Wystarczy przejść się w okolice parlamentu, by na własne oczy zobaczy dziesiątki najnowszych jeepów, mercedesów, jaguarów, hummerów i bmw – najcenniejsze dowody prestiżu i społecznego statutu na Ukrainie.

Każdy napotkany mieszkaniec.

Pożądany w świecie arabskim. Z tego względu droga z Bliskiego Wschodu do wybrzeża Bałtyku dawniej nosiła miano „bursztynowego szlaku”. Bursztyn stosowany jest do wyrobów biżuteryjnych oraz produkcji kadzidła, gdyż podczas spalania wydziela przyjemny zapach. Na polskim wybrzeżu bursztynowe kamyczki bardzo często można znaleźć w piasku na plaży, dokąd przynoszą go fale po wypłukaniu z pierwotnego złoża.

Spalanie audi

Night Illegal Race

? Wiem, że niektóre osoby z naszego klubu planują małżeństwo i logiczne, ale musicie odejść z klubu i także bede do was apelował na spocie przy najbliższej okazji jak Golf wyjedzie ze stajni.
Tak samo ostatnia sytuacja ;/ Pan Paweł z Audi 80 B4 wypił sam prawie 0,5l no ludzie :/ na następny raz zabieramy fure i wracasz Ty lub kto inny do domu na piechote za takie coś...
I jeszcze jedno nie życze sobie żeby przy następnym spocie jeśli będą planowane wyścigi przyprowadzać.KM 0-100 km/h ok. 5,5 sek. max prędkość ok. 270 km/h czarny metallic, alufelgi BBS 17 calowe niskoprofilowe, gleba niestety nie wiem jaka, przyciemniane z tyłu szyby, jedną rzeczą jaka jest w aucie to wspomaganie kierownicy oraz fotele kubełkowe Recaro, spalanie ok. 15/100 km. o silniku nie będę sie rozpisywał za dużo pisania. Jest zrobiony napęd na tylnią oś.

Honda Civic 2,8 chyba SOHC ale nie mam pewności ok. 250 KM 0-100 km/h ok. 6 sek. max prędkość ok. 270 km/h tutaj także tylko.

motory&samochody

AUDI R8 2009-06-13  
                   OTO  AUDI R8 maxymalna predkosc okolo 400 km najszybszy model audi                                                                        .                                                              27.4 l na 100 km Jest to maksymalne średnie spalanie jakie zanotowano w jeździe mieszanej, w cyklach miejskich i pozamiejskich, z możliwością dowolnej przewagi jednego z nich, do wykluczenia cyklu pozamiejskiego włącznie