O czym chcesz poczytać na blogach?

Spadki

Porady prawne

theredel on Mniejszy kapitał do założenia …
hotstock on Notarialne poświadczenie …
Kasia on Dziedziczenie ustawowe

O sprawach o których poprawni boją sie mówić - bloog.pl

Inwestorem, ma sie sporo czasu, zamiast harować po 16 godziń, użerać sie z konkurencja, zwiazkami, pracownikami, szuka sie okazji, albo je tworzy. Czy giełda to krwiobieg gospodarki czy rak, ja obstawiam to drugie.

Codziennie na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonywanych jest tysiące transakcji. Inwestorzy wierzą, iż lokują kapitał tylko w najlepiej rokujących firmach. Takich, które w przyszłości przyniosą im zyski. Jak pokazuje historia, ich zaufanie bywa jednak wystawiane zostało na ciężką próbę.

W historii GPW kilka spółek bardzo negatywnie zaskoczyło swoich inwestorów. Firmy, zamiast dać porządnie zarobić swoim akcjonariuszom, przetrzebiły solidnie ich portfele.

Zobacz, które wielkie spółki doprowadziły do upadku fortun i bankructw inwestorów:

Bank Śląski (obecnie ING Bank Śląski)

Kurs maksymalny: 607,5 zł
Kurs w dołku: 80 zł
Spadek (w proc.): 86,83 proc.
Okres spadków: styczeń 1994 - marzec 1995 

Universal

Recenzje książek by Littleveronica - Onet.pl Blog

I Ewy ma szansę się powtórzyć. Dziewczęta dowiadują się o niespodziewanym spadku - maleńkiej mansardzie na ostatnim piętrze starej kamienicy, którą zapisał im kloszard zwany Napoleonem. Agnieszka odważnie wyrusza na Zachód, licząc, że i tym razem szczęście jej nie opuści. Ewka od trzech lat przebywa w Stanach, ale zamierza do przyjaciółki dołączyć, by wesprzeć ją w walce z francuską niemocą urzędniczą. Dziewczyny jak zawsze mogą liczyć na niezawodną pomoc ich wypróbowanego na dobre i złe przyjaciela, Mariana, artysty z Montmartre'u. Krok po kroku Agnieszka odkrywa całkiem nowe fakty związane z tajemniczym spadkiem."

Moja recenzja:

Paryż jest legendarny. Nazywany miastem miłości, jest miejscem, do którego z największą chęcią udają się zakochani. Poza tym, to jeden z największych ośrodków mody oraz wyjątkowa kolebka sztuki. Właściwie każdy człowiek wie, z czego słynie stolica Francji. Pomyślałoby się, iż wobec tego nie tak trudno jest napisać pasjonującą powieść, której akcja rozgrywa się właśnie w Paryżu - różnorodnym, artystycznym, wyjątkowym w wielu dziedzinach: kuchni, modzie... Pani.

aniki.blog

Zdobyłam potrzebne akty ślubów, urodzeń i mile się zdziwiłam szybką i miłą obsługą w różnych urzędach.

Wyjątkiem był nasz Sąd Rejonowy, gdzie udałam się po informacje, bo nie bardzo wiedziałam jak się za sprawę zabrać, wiedziałam tylko, że należy złożyć wniosek o rozpoczęcie procesu i uiścić opłatę. Weszłam do dostojnego gmachu, a tam miła pani w Biurze Podawczym poinformowała mnie, że najlepszych informacji udzielą mi panie
z sekretariatu i żebym tam się udała.
Poszłam więc, grzecznie zapytałam czy nie przeszkadzam i czy tu mogę się dowiedzieć jak rozpocząć sprawę spadkową, na co pani kierowniczka zaprosiła mnie do środka.

W środku już niestety zaczęła się zachowywać jak w dziekanacie. Ja sobie stałam, a ona patrzyła w swoje papierki, a że pań było kilka, więc zapytałam kto może udzielić mi stosownych informacji. Pani odpowiedziała, że ona więc na początek zapytałam, jak  długo się czeka na sprawę i usłyszałam:

- Piętnaście minut

Zbaraniałam z lekka, a pani po chwili zaczęła krzyczeć:

- No chyba, że chodzi pani o czas oczekiwania na rozpoczęcie procesu, to trzy miesiące.

.