Więźniowie sumienia

Kuba: Dysydent Fariñas rozpoczyna nowy strajk głodowy

Sobota, 4 czerwca 2011

Kubański dysydent Guillermo Fariñas rozpoczął nowy strajk głodowy aby rząd Raula Castro „osądził odpowiedzialnych” za śmierć na początku maja opozycjonisty  Juana Wilfredo Soto.

„Rozpocząlem strajk głodowy o godzinie 12:00 (16:00 GMT), aby domagać sie od  rządu postawienia przed sądem odpowiedzialnych za zabójstwo Juana i aby  zaprzestano atakowania przeciwników” powiedział Fariñas AFP.

Wilfredo Juan Soto, 46 lat, zmarł 8 maja w szpitalu w Santa Clara, trzy dni po zatrzymaniu na kilka godzin przez policję. Według kubańskich dysydentów, Soto został pobity podczas zatrzymania.

Ale rząd w Hawanie oficjalnie zaprzecza, że Soto został.

Smocza krew - Onet.pl Blog

Mnie, porywasz i zmuszasz do rzeczy
które mam w dupie! Więc nie mamy o czym gadać dupku.
-Musiałem jakoś cię namierzyć no,a że zamelinowałeś się gdzieś jak myszka
więc podjąłem bardziej odpowiednie kroki.
-Nie masz prawa mną rządzić!
-Nie zapominaj że za ciebie płace i wysłuchuje twojego szczekania..
-Tylko to nas łączy..-Powiedział ostro po czym zmierzył ojca pogardliwie.
-Jak dojedziemy zachowuj się jak człowiek nie jak dzikus, jeżeli przyniesiesz mi
wstyd dopilnuje, żebyś błagał o przebaczenie.
-W przeciwieństwie do ciebie Soto wiem co to kultura..-prychnął
-Jesteśmy na miejscu.
-Wreszcie uwolnię się od twojej mordy.
-Nie pyskuj..twoje dofinansowanie wisi na włosku.
-Tylko dlatego jeszcze tu jestem.-mruknął na tyle głośno żeby usłyszał go ojciec.

* * *
-Ile może przebierać się jeden nastolatek?! - powiedział gniewnie ochroniarz.
Nie słysząc żadnych oznak na obecność kogokolwiek w pokoju wbiegł sprawdzając gdzie blondyn.
-Czyżby zwiał..-Podszedł do okna, które było otwarte na całą dostępną szerokość.
-Kurwa..!
-Nie spinaj się tak nie mam w.

Siatkówka

Już o meczu. Polscy siatkarze zagrali wczoraj zupełnie inaczej niż w trzech ostatnich setach dwóch meczów w stolicy Estonii i gładko wygrali z Portoryko 3:0. Pierwszy set był najbardziej wyrównany i moim zdaniem kluczowy dla losów spotkania. Przy stanie 23:23 zdobyliśmy punkt a przy setbolu jeden z Portorykańczyków posłał piłkę w aut i wygraliśmy jakże ważnego seta. W drugim i trzecim Portoryko było tłem dla naszej drużyny, można powiedzieć że Polacy byli lepsi w każdej kategorii siatkarskiego rzemiosła. Wielka gwiazda naszych rywali, a więc oczywiście Hector Soto był kompletnie niewidoczny. Rzadko ataki Portoryko wchodziły bezpośrednio w boisko - reszta była albo blokowana, albo broniona. Co ciekawe, Polacy zaczęli w składzie niemal identycznym jak dwa lata temu w Japonii w meczu z Portoryko (zresztą nie tylko w tamtym meczu, w innych także skład był ten sam) - z Pawłem Zagumnym, Mariuszem Wlazłym, Michałem Winiarskim, Łukaszem Kadziewiczem, Sebastianem Świderskim i Danielem Plińskim. Jedyną zmianą jest pozycja libero - w Azji grał Piotr Gacek a wczoraj Krzysztof Ignaczak.