O czym chcesz poczytać na blogach?

Sopot

[pokonuje|mile|bezlitosne|jak|motyle] .ciężkostrawna.jestem

i zabrać na przechadzkę po smutnym blokowisku

stań na środku lustra
i trzymaj mnie mocno
trzymaj!
nie puszczaj
bo jestem zbyt słaba
upadnę i potłukę wszystko
bo jestem psują

i Ciebie zepsuję.

będę czekał(a) na Ciebie kochanie,
bo jestem przez cały czas.
usadź mnie! ucisz mnie!
uspokoję się...
i zestarzeję się z Tobą.


enigmatycznie.
ale znowu trzymamy się za ręcę.


ruaa 2006-07-03 00:29:56
[cisza]


tortured.

Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot
Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Sopot Spot Spot
Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Spot Pot Pot
Pot Pot Pot Pot
Pot Pot Pot
Pot Pot
Pot
...


don't waste your time on me, your already...the voice inside my head...

-do widzenia dzieci!
-do-wi-dze-nia-psze-pa-ni!|| ov.

ruaa 2006-07-20 21:23:09
[cisza]

Do szkoły

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Na amatorów sportów wodnych czeka dobrze zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu obsługiwana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W Sopocie odbywa się wiele znaczących zawodów i rozgrywek sportowych. Ściągają się tutaj żeglarze podczas międzynarodowych regat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykopaliska archeologiczne przeprowadzone na terenie Sopotu wskazują na znaki zamieszkania tego rejonu we wczesnej epoce żelaza około V w.p.n.e. Wydobywano w tym rejonie bursztyn, który szlakami handlowymi trafiał na dalekie południe aż do imperium rzymskiego. Pierwszy zapis gdzie widnieje nazwa Sopot pochodzi z 5 marca 1283 roku, kiedy to Książe Mściwój II nadał cystersom oliwskim Sopot jako jedna z kilku wsi. Rekompensując w ten sposób krzywdy doznane od krzyżaków z okresu ich panowania w tym rejonie. W późniejszym czasie Sopot stał się powoli miejscem gdzie chętnie gdańszczanie wyjeżdżali na wypoczynek, okres renesansu to szczególny okres,.

Komitet Obrony Kultury Sopotu - Onet.pl Blog

I umysłową... Ton, styl ubioru, często także myślenia, narzucał Zbyszek Cybulski, ten monolit autorytetu..."
Choć zginął przed laty, żyje wciąż w pamięci przyjaciół, którzy mówią o nim: "jest wśród nas". W kształtujących jego sławę latach pobytu na Wybrzeżu "polski James Dean" mieszkał w Sopocie i właśnie w Sopocie wziął ślub z bimbomowską koleżanką.
Tekst pochodzi z książki"Sopot" Marii i Andrzeja Szypowskich.

Warto dodać że Zbigniew Cybulski wielokrotnie występował na deskach sceny Kameralnej Teatru "Wybrzeże".
Zastanówmy czy chcemy aby Sopot przekształcił się z miasta artystów, miasta w którym kultura znajdowała się na piedestale, na miasto apartamentów, galerii handlowych i banków. Na miasto w którym zamiast zabytkowego kina z klimatem, znajdować się będzie bezduszny multipleks z salami na kilka tysięcy osób.
KOKS (15:16)
czyżby wszyscy mieli ręce w gipsie??

Kissiakowo - - bloog.pl

Czas, bowiem odkąd się wprowadziliśmy do Trójmiasta, do Sopotu na Molo jeszcze nie zawitaliśmy, a to już prawie rok minął. Co prawda, nie chodzi o sam Sopot, bo nie dość, że pracuję w Sopocie, to potrafimy wybrać się na przejażdżki prowadzące przez to miasto. I jeszcze kilka takich razy też da się zliczyć, ale nie były to super udane wypady. Raz nawet wybraliśmy się do kawiarni na Monciak, ale i tak skończyło się na Gdańskiej Starówce, bowiem Monciak był zbyt zapełniony i o miejsca siedzące walczyć niemal trzeba było. I oto jest także powód, dla którego do Sopotu nie wybieramy się na spacery i tym podobne. Bo od maja do końca września ciężko krok zrobić w dzikim tłumie turystów. Jedni wszędzie zdjęcia robią jak paparazzi, drudzy lansują się, bo przecież nie dość, że Sopot miasto najdroższe, to przecież jeszcze najmodniejsze, więc „lansik” musi być. Jakżeby inaczej, gdy przepych na przepychu, hotel na hotelu, nocleg na noclegu, byle bliżej morza, byle już na plaży praktycznie nocować. Knajpa na knajpie, kramik na kramiku, ludź na ludziu i człowiek na człowieku. Ukrop z nieba się leje, iść trzeba w jednym kierunku, bo.

...:::The Jet Set:::...

Miejsce. Scena położona jest wśród drzew, a na koncertach panuje niezwykła atmosfera. Sława Opery przyciąga artystów z całego świata. Nie inaczej będzie w tym roku. Fanów najlepszej muzyki czeka wielkie wydarzenie. Drugiego dnia festiwalu w Operze Leśnej wystąpi Elton John - jeden z niewielu artystów, którym udało się utrzymać popularność przez kilka dziesięcioleci. Trzeciego dnia Sopot Festivalu publiczność i widzów zabierzemy w podróż sentymentalną. Raz jeszcze zobaczą i usłyszą największe sławy Opery Leśnej - Helenę Vondrackową, Drupiego, Karel Gotta, Demisa Roussosa.
Sopot Festival 2006

Dzień Pierwszy - 1 Września.
Dzień w ktorym odbedzie sie konkurs.O Walke do Finału i zdobycia Bursztynowego Słowika i Słowika Publicznosci zawalczy piecioro polskich pólfinalistow którzy zostali wybrani przez słuchaczy Radia Zet.
Oto Półfinalisci:
1.Gosia Andrzejewicz - Pozwól Żyć

2.The Jet Set - Just Call Me:

3.Mezo/Tabb i Miecz. Szcześniak - Wstawaj

4.Stachursky - Z każdym Twym oddechem

5.Sumptuastic - Za Jeden Uśmiech Twój


Jeden z Tych pieciu wykonwacow bedzie nas.