O czym chcesz poczytać na blogach?

Sookie stackhouse

miqaisonfire

@Książkówka: jeśli tylko się skusisz, to będę oczekiwała Twojej recenzji :)
@Barwinka: jeśli chodzi o serial, to mnie również nie przypadł do gustu. Zdecydowanie bardziej wolę papierową wersję. Sookie jest czasem naiwna, jednak mimo wszystko ją lubię :)
@Ruczek: a widzisz :) Skoro serial Ci się podoba to musisz wreszcie sięgnąć po 1 część!

Kwiecień, 2012
o 17:56

Odpowiedz

 • Poprzestałam na trzecim tomie serii i będę się tego trzymać, aczkolwiek to życie Erika kusi. ;)

 • Gdy słyszę Sookie Stackhouse, widzę serial “Czysta krew” na kanale Fox life. Produkcja moim zdaniem.

 • Książki są lustrem.

  Ją nowina, że kuzynka Hadley, bliska faworyta wampirzej królowej z Nowego Orleanu, również stała się wampirzycą, toteż właściwie... już wcześniej w zasadzie nie żyła. Teraz jednak Hadley umarła śmiercią ostateczną i nieodwracalną, pozostawiwszy w spadku wszystkie swoje dobra właśnie Sookie. Sookie jedzie do wampirzej stolicy odebrać dziedzictwo i natychmiast naraża się na niebezpieczeństwo. Ktoś najwyraźniej nie chce, by zbyt dokładnie drążyła przeszłość kuzynki, a wśród otrzymanych rzeczy najprawdopodobniej znajduje się coś, czego wszyscy szukają. Sookie zatem znów jest w niebezpieczeństwie – tym razem zagrażają jej nie tylko wampiry, lecz także wilkołaki, które widocznie zapomniały, że dziewczynę mianowano przyjaciółką stada. Sookie musi walczyć o życie...
  Powieści o kelnerce-telepatce Sookie Stackhouse to wspaniałe historie z amerykańskiego Południa zaludnionego barwnymi postaciami: ludźmi, czarownicami, wróżkami, wampirami, wilkołakami i zmiennokształtnymi. Niektóre z nich to istoty dobre, wiele jednak nastaje na życie innych, zarówno w nocy, jak i w dzień.

  drzwiwpodlodze

  Mimo swoich granic udaje jej się jednak zakochać, choć sama przed sobą się do tego nie przyznaje.

  Przyznaję, że nie jest to najlepszy kryminał jaki czytałam, ale książka sama w sobie jest wciągająca. Niewątpliwie mam zamiar przeczytać resztę serii i zabrać się też za powieści o Sookie Stackhouse, aczkolwiek nie pobiegnę po nie już, teraz, ale kiedyś, gdy najdzie mnie ochota.

  Ogólnie rzecz biorąc polecam, ale ostrzegam, że kryminał z pierwszego zdarzenia to to nie jest.

  Ocena 7/10

  moja historia czytania 2

  przecież nie brakuje!


   

  Ale do rzeczy.  Główną bohaterką cyklu jest Sookie Stackhouse, kelnerka z prowincjonalnego baru gdzieś w Luizjanie. Pewnego wieczoru do jej lokalu wchodzi wampir i od tej pory jej życie zmienia się diametralnie. W świecie wykreowanym przez Harris wampiry to mniejszość społeczna, która stara się funkcjonować razem z "normalnymi". Jest tylko.