O czym chcesz poczytać na blogach?

Soja

wygrywam z chorobą - Onet.pl Blog

Sałatek "azotanowych" chociaż wielu specjalistów poleca je jako bomby witaminowe, tak niezbędne po długiej zimie.
Zostaje nam tylko żywność ekologiczna, zaprzyjaźniony gospodarz, własna działka , albo uprawa w skrzynkach.                                                                          pozdrawiam

biedronka (12:40)
*Daj swój komentarz*

06 czerwca 2009
choroba Gravesa-Basedowa , a soja

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

Konsumenta się nie informuje, a  niektóre produkty w sklepach też zawierają GMO. Są to przede wszystkim oleje roślinne i słodycze, co widnieje w liście składników.

Znaczna część zbiorów kukurydzy i soi pochodzi obecnie z upraw transgenicznych – około 140 milionów hektarów obszarów rolnych na świecie wykorzystywanych jest pod uprawę genetycznie modyfikowanych roślin, głównie kukurydzy i soi, przede wszystkim w USA, Kanadzie, Argentynie,Brazylii, Chile, Australii, Meksyku. Niektóre odmiany, jak np. odporna na herbicydy soja, są tak
popularne, że trudno znaleźć w obrocie handlowym odmiany tradycyjne.

Nic więc dziwnego, iż według przybliżonych szacunków ok. 60% wszystkich przetworzonych artykułów spożywczych, obecnych na rynku Unii Europejskiej, może zawierać śladowe ilości GMO.

Z kukurydzy wytwarzane są tak popularne składniki jak skrobia, olej, syrop, maltodekstryna,dekstroza, mąka.
Soja wykorzystywana jest do produkcji oleju, lecytyny, izolatów i koncentratów wysokobiałkowych.

Produkty spożywcze, w których mogą być dodatki z transgenicznej soi i.

Parafia pw. Świętej Marii Magdaleny w Czerwonce

W 70–tych latach XX wieku podobnie jak parę starych ławek w tym samym stylu . Zachował się jednak fotel neogotycki ,drewniany z prostokątnym miękkim siedziskiem obitym tkaniną ,wspartym na prostych nogach, który stoi obecnie w zakrystii . Można by wiele jeszcze pisać na temat pierwotnego wyposażenia tego kościoła , które i tak w większości uległo zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Zwróćmy uwagę na zakres terytorialny parafii Czerwonka w 1906 roku do której należały następujące wsie : „Czerwonka , Dąbrówka , Perzanowo , Cieciórki , Janopole , Słowiki , Soje , Lipniki , Marjampole , Seweryny , Ciemniewo i Tłuszcz”. Jak wynika z tego obszar parafii nie uległ zmianie , a większość wiosek przybrała obecnie używane nazewnictwo , w szczególności Tłuszcz i Słojki . Parafia wtedy liczyła 2423 wiernych co oznacza , że liczebność jej w ostatnich latach się zmniejszyła .Budowa kościoła w Czerwonce była ogromnym wysiłkiem , któremu podołała parafia na czele z młodym , ale dzielnym księdzem B . Włostowskim . Temu księdzu parafia winna być wielką wdzięczność i pamięć bo pomimo , że jedna z mniej zamożnych w.