O czym chcesz poczytać na blogach?

Software

NJQ

Aplikacje biurowe z poziomu Firefox’a (m.in. edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny). Wydarzenie to zaowocowało ogromną liczbą artykułów opisujących sposób działania takich aplikacji, korzyści stosowania itp itd.

No i zaczęło się… Microsoft i Adobe ogłosiły chęć stworzenia platform webowych ze swoimi programami, a to podniosło jeszcze większą wrzawę wokół tematu. Za pewne na całym tym zamieszaniu zyskały takie projekty jak Salesforce (CRM w modelu SaaS) czy Speechstorm (Speech Solutions w modelu On-demand).

Dlac zego o tym piszę? Bo temat SaaS osobiśice mnie interesuje jako ciekawy model biznesowey. Również dlatego, ponieważ ostatnio IVO Software dołączyło do grona firm posiadających produkt w modelu SaaS. W grudniu odbyła się premiera IVONA Online – syntezatora mowy IVONA dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej. Tutaj dodam, że można bezpłatnie założyć konto i potestować aplikację.

Jak można wykorzystać nowy produkt ze stajni IVO? Lista rozwiązań jest bardzo długa, a najbardziej oczywiste zastosowania to:

  • generowanie plików audio do central telefonicznych
  • tworzenie nagrań do systemów DSO
  • generowanie mowy do materiałów promocyjnych/edukacyjnych

Po więcej informacji zapraszam na stronę www.ivona.com/online/

Everything – Computer Guy's Blog

Odniesienia w naszym kodzie. Następne zakładki można pozostawić na wartościach domyślnych, w Process kliknąć Process! i po chwili dostajemy plik wynikowy, zabezpieczony przed tymi, którzy chcieliby do niego zaglądać
Ja przy pierwszym użyciu natrafiłem na błąd
Warning: javax.swing.JFrame: can't find superclass or interface javax.swing.TransferHandler$HasGetTransferHandler

Rozwiązanie jest proste, w zakładce Information wystarczy odznaczyć pola Skip non-public library classes i class members.

Komentarze»

1. Michael Kendall - 25 Czerwiec 2009

I have no idea what you are saying as I do not understand Polish, but the tech side of it looks correct Reminds me of the development team meetings I conducted when the COO of a custom software development company. Great idea doing the blog. I’m impressed.

OPTIUMIX

Archiwum
Marzec 2005
Kwiecień 2005
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
OPTIUMIX
Wszystko o technice światłowodowej.
RSS
środa, 09 marca 2005
software
Teraz trochę softu - http://www.cirl.com/downloads.htm - "Polarization Maintaining Fiber Simulation Software", "Polarization Mode Dispersion Simulation Software" i "Cascaded PM Component Simulation Software". Enjoy...
02:01, optium
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 08 marca 2005

notatki na mankietach

Napisane przez: futrzak | 12 Marzec 2012

Żenujące tłumaczenie

Dla tych, co znaja angielski:
prosze porownac sobie ten
artykulik z Onetu z wersja oryginalna z NYT.

Osobiscie zabilo mnie zdanie:
For all of human history, humans have not had the readout of the software that makes them alive

przetlumaczone w Onecie tak:
W historii ludzkości jeszcze nigdy nie było programu, który pozwalał potwierdzić, że człowiek żyje

Zaiste, tlumacz zupelnie nie zrozumial sensu zdania oryginalnego i pier*nął babola takiego, ze aż bolą zęby. ŻENUA.

TechBlog

Windows Mail, czy Painta. Czy to wszystko nie zakrawa o głupotę? Przecież nikt nikomu nie broni zainstalować sobie innej przeglądarki! Jest ich masa, wszystkie darmowe, więc o co chodzi? Ano chodzi o to, że IE pod względem zgodności z wytycznymi W3C wypada fatalnie, ale nic sobie z tego nie robi. W końcu to oni rządzą, więc niech reszta się do nich dostosuje. Mówiąc szczerze jest to jak najbardziej logiczne zachowanie. I mimo, że niekoniecznie nam się to będzie podobać, to cieżko cokolwiek zarzuciś MS, bo przecież po to zakładamy firmy, żeby zarabiać.

IE cały czas traci, coraz więcej osób przesiada się na alternatywne rozwiązania. Ale firmie Opera Software jest mało. Nic dziwnego. W rankingu przeglądarek Opera siedzi na szarym końcu i nie potrafia się z tym pogodzić, więc skoro brakuje argumentów to pogadajmy o prawie. (stosują się to prostej zasady adwokatów: jeśli brakuje ci argumentów mów o faktach, jeśli brakuje ci faktów mów o prawie). 

A czy ktoś z Was widział kiedykolwiek telewizyjna reklamę przeglądarki internetowej Opera? Czy kiedykolwiek w radio, czy w gazecie widzieliście była ich reklama? A może widzieliście jakiś PopUp na stronie www zachęcający do przesiadki na Operę? Ja nie. I mimo że wiem, że Opera to bardzo dobry produkt, to wkurza mnie fakt, że mają na tyle beznadziejnych.

asertwny.com

Po przeczytaniu powyższej informacji większość cech możesz sobie przypisać  i jesteś zainteresowany to proponujemy współpracę.  Więcej informacji i zgłoszenia czeka na ciebie pod adresem @:  rafal.piekarz@asertywny.com

Informacje.

partmisode1973 - ]blog

Maybe, but it’s rather really hard to think about. Computers are irreplaceable both at the job and after it. Our reality starts to remind so named Matrix. E-business, e-shopping, e-mails are becoming much more real and famous than standard services. On the Internet persons try to find details, current information, however also can easily get to know fresh people. Thanks sociable networking services people may even look for new close friends all over the world. In Poland very popular are especially nk.pl and naturally international Facebook. Although social networking service need to mainly entertain, surfing may be also unsafe. In fack, charmless clicking may cause serious damage of software program. On the Net different types of Trojan horses , spywares and malewares are usually still lurking for unaware of real danger pc users. Fortunately people may well secure the computer systems. Really useful might be for example both protected website as well as security essentials youtube . Browsing on the internet may be very much better than before.

słownik angielskiego

wtorek, 17 stycznia 2012 18:40:00 | Kategoria: brak kategorii