O czym chcesz poczytać na blogach?

Socjalizacja

Sukces Na Obcasach

  • wskutek oddziaływania czynników biologicznych i społecznych wykształcił się podział zajęć między kobiety i mężczyzn;
  • ludzie zachowują się w sposób, który jest zgodny z wizerunkiem ich ról społecznych, toteż mężczyźni częściej niż kobiety sprawują władzę fizyczną, społeczną i gospodarczą;
  • różnice w zachowaniach kobiet i mężczyzn stanowią podstawę postrzegania społecznego, w skutek czego kobiety postrzegane są jako „z natury” uległe i domatorskie, a mężczyźni jako „z natury” dominujący, w rzeczywistości jednak różnice te odzwierciedlają jedynie odmienne role kobiece i męskie;
  • jedyną przyczyną zauważalnych różnic w zachowaniach kobiet i mężczyzn jest proces socjalizacji kształtujący u dziewcząt i chłopców odmienne wzorce zachowań i cech osobowości.

A Twoim zdaniem skąd się biorą różnice w zachowaniu i prezentowanych postawach kobiet i mężczyzn i czy jedyną przyczyną jest odmienne wychowywanie chłopców i dziewczynek?

Tagi: Kariera kobiety socjalizacja stereotypy sukces uprzedzenia
10:26,

Radośc odkrywania świata Edukacja domowa - Onet.pl Blog

Się ze światem"
Ryszard Kapuściński


22 października 2008
Weekend w Eksperymencie.

 

    Cała nasza rodzina brała udział w warsztatach PRĄD PEŁEN TAJEMNIC organizowane przez Stowarzyszenie Twórcze i Edukacyjne WYSPA z Gdyni w Centrum Nauki EKSPERYMENT. Byliśmy współorganizatorami.

Można było pobawić się prądem na stanowiskach przez nas przygotowanych, a wcześniej w domu przetrenowanych na różne sposoby. Było też wiele stanowisk, nie znanych nam. Chłopcom przypadły najbardziej do gustu błyskawice przepalające kartkę papieru oraz programowanie robotów. Ola bawiła się w samym EKSPERYMENCIE oczywiście jak na kobitkę przystało najwięcej czasu poświęciła przy lustrach.

          

mama (13:22)
2 No, no sporo was.
Co z tą socjalizacją?

szkicownik dogoterapeutów

Ale to na razie kropla w morzu.

Klusław natomiast nie miał łatwego czasu. Widziałam po nim jak nie ogarnia nowej sytuacji. Wyglądał nawet przez jakiś czas na smutnego, zrezygnowanego. Wszystkie JEGO zabawki zagarnęła młodzizna, JEGO posłanie zagarnęła młodzizna, do JEGO miski pcha się młodzizna. Generalnie całe jestestwo Klusława pochłonęła młodzizna, i ludzie zdają się widzieć tylko rzeczoną pannę. Żeby nie być gołosłowną wrzucam fotę, na której młodzizna pełna werwy do szkolenia czeka na ‘klik’ a gruby sfochowany ma sprawy w psim zadzie! Teraz jest lepiej, ale dużo pracy przed nami.

O kocie nie wspominam, bo ten chyba nas nienawidzi. Opracował sobie trasy szybkiego poruszania, tak żeby mała cholernica jej nie zjadła (jakby w ogóle chciała, no ale kot ma inny pogląd na tą sprawę). Ostatnio przyłapałam kocicę na piciu wody ze szklanki, do której była wstawiona natka pietruszki. Generalnie chodzenie po ziemi jest teraz dla kota bardzo niebezpieczne…bardzo! Nie ma co ryzykować. Na czas okupacji kot lepiej się chowa, niż naraża kocią skórę. No…a okupant ma mleczne zęby jeszcze.

Tagged: kliker, socjalizacja, szczeniak, szczepienia, szkolenie klikerowe

setph.blog

Na wiosnę rozkwitły kobiety i świat wygląda ładniej, może też dzięki zrobieniu czegoś z włosami które leżały jak chciały, a może dzięki faktycznemu spełnianiu planu zmiany nawyków - brak solidarności skasował grupowe wyjście po zajęciach jednak byłem jednym z tych, którzy optowali ZA :). Fakt faktem, czułem się lepiej niż ostatnio.

Zbliża się pierwszy dzień wiosny, studentów nie zwykł dotyczyć jednak środa (= wykłady) +p.dz.w = wstępnie kazimierz dolny. Tydzień temu z miejsca bym odmówił, teraz upycham w niemal zupełnie pusty terminarz najbliższych zajęć. Plan faktycznie wprowadzam w życie.

skomentuj (4)

Punkt terapii: Kino 2007-03-17 14:06:47

Socjalizacja postępuje.
W piątkowy wieczór dostałem propozycję sprawdzenia czy film jest bardziej Śmiesznosteronem czy Kiepskosteronem.
Czekam aż wybudują Lublin Plazę przy lipowej, będę miał wtedy wybór między schludnym multikinem a obskurną Bajką.. Płasko, niewygodne "fotele", ciasnota. Nawet niepozorna kobieta siedząca przede mną była mi przeszkodą w ogarnięciu wzrokiem całego ekranu. Jak słyszałem zza pleców, kobiety miały podobny problem ale z moją głową. Po samym filmie spodziewałem się czegoś znacznie lepszego. Prawda, rozmowy kilku chłopa przy wódce mają swój wdzięk ale nie są raczej materiałem na, jak to słyszałem, "najlepszą komedię od czasu Kilera".
Niemal zawsze przed, na lub zaraz po seansie spotykam znajome.

Nie liczę do stu. Oszukuję w chowanego

Wyjścia jak śmierć - Jej i Jego; tym samym nożem; tą samą bronią. Mężczyzna prawdziwie kochający nie jest od tego, by - ubolewając jak stado bab - powiedzieć wspaniałomyślnie (wbrew sobie przecież!)  "Możesz odejść", lecz klarowna Miłość powinna podpowiedzieć mu w jednej chwili, że oto kończy się coś, co naznaczy na nim ślad niezmywalny, piętno gorsze od najcięższego kalectwa: konieczność życia "bez" (bez wielu rzeczy, bez których to życie traci sens). 

 Jakie więc czynniki zatrzymują rękę Mężczyzny przed popełnieniem tej słodkiej zbrodni? Potrzeba przetrwania wraz z wewnętrznym strachem przed śmiercią oraz socjalizacja, którą człowiek indoktrynowany jest od dziecka. Jesteśmy istotami społecznymi, a więc kierujemy się ukłutymi przez społeczeństwo zasadami dla tego społeczeństwa będące właściwymi. Zbrodnia - ta nawet w imię prawdziwej Miłości - nie jest akceptowalna.

 Nie wskazuję jednoznacznie która z dróg jest dobra - śmierć czy uleganie socjalizacji oraz wewnętrznemu strachowi przed śmiercią (tutaj strachu owego nie jest w stanie zniweczyć nawet strach przed dalszym życiem; absurd). Wskazuję jedynie odczucia, które - u prawdziwie kochającego - narastają wraz z nastaniem określonych dla jego serca okoliczności. Daleki jestem od romantycznego.

Szczeniaki beagle szczenięta. Blog hodowli beagle Królewska Zgraja

Szczekanie, zabawa piłką i podgryzania brata w ucho :)

Tagi: hodowla beagle, królewska zgraja, szczenięta beagle, psy beagle

skomentuj (1)

Socjalizacja 2010-03-03 22:52:33

Któż lepiej zadba o socjalizację maluchów - jak dzieci ;D
I czy jest piękniejszy widok? :)

Nawet ciocia Nelly załapała się na troszkę pieszczotek: O tak Helenka - drap za uszkiem, drap :)

Naszym gościom dziękujemy za odwiedzinki :* i zapraszamy ponownie! A więcej foteczek w nowym dziale galerii http://picasaweb.google.pl/sappik2009/BeagleSpotkaniaSzczeniaczkowo

Tagi: socjalizacja, hodowla beagle, królewska zgraja, szczenięta beagle, beagles

skomentuj (0)

Arielkowa słodycz 2010-03-04 21:01:50

Patrząc na wymowne spojrzenie Arielki - przychodzi mi na myśl jedno stwierdzenie: najsłodszy słodziak świata ;D

Tagi: hodowla beagle, królewska zgraja, szczeniaki beagle, szczenięta beagle

skomentuj (2)

Zuziaczkowe szczeniaczki skończyły 3 tygodnie 2010-03-06 10:00:32

Zuziaczkowe pociechy skończyły 3 tygodnie - radości co niemiara, gdyż zaczęły wesoło brykać i poznawać świat :) 
Wenusiaki mają przy tym.