O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Snowboard

Wyjazdy Snowboardowe

Najlepsza miejscówka snowboardowa w Europie – Les2Alpes

Osobiście nie znam lepszego miejsca niż Les2Alpes. Dla ludzi kochających snowboard jest to po prostu raj na ziemi. Każdy chyba kojarzy to miejsce, czy to ze snowboardowych filmów, z magazynów lub z internetu. Bardzo charakterystyczna i popularna miejscówka i dla snowboarderów, narciarzy i całej reszty. Znajdziecie tam po prostu wszystko, ogromne snowparku, masę halfpipe’ów, równe jak stół trasy zjazdowe i mega ciężkie i piękne trasy freeride.

Nie wiem jak z całą resztą świata, słyszałem np. że w Stanach Zjednoczonych jest też dużo fajnych miejsc do jazdy na descę, ale jeżeli chodzi o Europę, to Les2Alpes jest po prostu numerem jeden i każdy, kto choć trochę śmigał tu i tam przyzna mi rację. Wrażenia z takiego wyjazdu zawsze są niesamowite i nigdy nie było dwóch takich samych wyjazdów. Zawsze masa przeżyć, historii i przygód. Naprawdę warto się tam wybrać.

Sprzęt snowboardowy

Blokada zapobiegająca kradzieży deski

11 Feb

Każdy kto był kiedykolwiek na zatłoczonym stoku narciarskim i zrobił sobię przerwę w barze, wie ile się tam zawsze przewija ludzi. Nie wielu z nas myśli wtedy o desce, którą zostawia w specjalnym stojaku. Wszyscy gnają prosto do baru ogrzać się herbatą lub coś zjeść. Coraz więcej jest niestety przypadków kradzieży desek i sprzętu zimowego. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest specjalna kłódka, którą można kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym. Zapinamy sobie snowboard i nie musimy się martwić, że jakiś drobny złodziejaszek pokusi się o naszą dechę.

Tags: deska snowboardowa, snowboard, snowboard blog, snowboard extreme, snowboard info, sprzet snowboardowy

g3nakaep.blogstrona główna


2006-01-24 19:21:13
"Snowboard jest w Polsce sportem niszowym.."
"gazeta.pl - Snowboard jest w Polsce sportem niszowym, traktowanym z lekkim przymrużeniem oka i nie tak medialnym jak skoki. Ale nagle od Pani i Jagny Marczułajtis ludzie oczekują medalu na igrzyskach.
Paulina Ligocka - Rzeczywiście, dla Polaków snowboard to coś obcego, niemal ekstrawagancja. Mało kto orientuje się, o co w nim chodzi. Sporty zimowe kojarzą się nam przede wszystkim z Małyszem, ale mam nadzieję, że to się zmieni i z czasem ludzie przyzwyczają się do snowboardu."
...
"gazeta.pl - Dla Amerykanów snowboard to zimowa alternatywa dla letniej deskorolki. Czy w Polsce snowboard też jest przeniesieniem kultury ulicznej na śnieżne zaspy?
Paulina Ligocka - Jasne, deska łączy obie te kultury. Prawie wszyscy snowboardziści jeżdżą na deskorolce, to podobne sporty. Największe gwiazdy snowboardu noszą na co dzień szerokie spodnie i luźne bluzy. Słuchają hip-hopu i lubią szeroko pojęty luz. I ja też słucham hip-hopu."

..fragment wywiadu z nasza nadzieja na IO w Turynie. Czy snowboard jest traktowany z przymruzeniem oka? Moze. Ja tego nie odczulem. Wiem tyle.. lubie go jeszcze bardziej. Ba! Moze nawet udalo mu sie zepchnac.

Dobrenarty, snowboardy – co wybrać?

0


Mamy koniec lata i zaczęła się jesień czas porządków w ogrodach, oraz czas nauki dla uczniów i studentów – jednak jest jeszcze coś co wiąże się z przygotowaniami do zimy a konkretniej mówiąc do nadchodzącego sezonu narciarskiego/snowboardowego.  Zanim jednak nastąpi białe szaleństwo musimy zastanowić się co nas interesuje oraz w jaki stanie jest nas sprzęt po letnim leżakowaniu w bezkresnych czeluściach piwnicy lub strychu.

Co wybrać narty czy snowboard?

To dylemat znany nie tylko młodym amatorom białego szaleństwa. Co lepsze – deska snowboardowa czy narty? Czy nauka jazdy na desce jest trudna?  Czy trzeba nosić kask i jak zachować bezpieczeństwo na stoku? Na te i inne pytania związane ze sprzętem narciarskim odpowiadają specjaliści w filmiku poniżej.

Co jeszcze trzeba przewidzieć w ramach zakupów sprzętu?

Dla jednych potrzebnym sprzętem będą buty narciarskie a dla innych budy snowboardowe. W obu przypadkach warto się dobrze dowiedzieć jakie buty będą najlepsze ze względu na cechy fizyczne narciarza lub deskarza a także poziom umiejętności oraz wymagania i oczekiwania od jazdy. Przede.

Freebord – snowboard na ulicach
Polska produkcja freebordowa

Lipiec 4, 2009

No i stało się. Mamy pierwszy polski film freebordowy, całość nakręcona w Szczecinie. Zobaczcie sami i oceńcie.

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

HERMAN FOTO

Musi umieć wykonywać tricki trudne w sposób stylowy. Na zmagania w „śnieżnej rynnie” zapraszamy 3 lutego (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) oraz 4 lutego (Puchar Karpat).

Big Air (BA) to skoki na specjalnie do tego celu przygotowanej skoczni. Skoki BA różnią się od skoków narciarskich – mniej liczy się w nich długość skoku, za to bardziej jego wysokość oraz styl wykonywanych ewolucji. Zawody mogą odbywać się zarówno na śniegu naturalnym, jak i na sztucznym. Najważniejszym elementem zawodów big air jest oczywiście skocznia, która musi spełniać określone wymogi techniczne. System rozgrywania zawodów jest podobny do Half Pipe. Podczas wykonywania skoków snowboardowych istotne są kierunki rotacji, ilość obrotów, jak również ustawienie do kierunku jazdy tzn. czy jest to naturalne ustawienie nogi „przedniej” czy też switch stance (jazda na tylną nogę) oraz miejsce, w którym chwytana jest deska (tzw. grab). Na zwycięstwo w tej konkurencji może liczyć ten, kto poleci najwyżej, najefektowniej, a na koniec jeszcze prawidłowo wyląduje. Wielu zawodników uważa jednak, że najlepszym miernikiem „jakości” wykonania ewolucji w BA nie są oceny sędziowskie, lecz brawa spontanicznie reagującej publiczności. Podczas Snowboard Festival 2010 w Krynicy Zdroju publiczność też będzie miała szansę nagrodzić brawami najlepsze skoki..

Dwie bajki... - Onet.pl Blog

Prostokącik wart 9 polskich złotych, który umożliwi wyjazd na górę. Zapał do jazdy zgasł mniej więcej tak samo szybko jak się narodził, znów zatęskniłam za moim ciepłym łóżkiem. No ale dobrze, skoro już przyjechałam te 80 kilometrów to trza się wykazać cierpliwością. Wykazałam, wyjechałam w końcu na góre, zapięłam deskę i co? -20*C, arktyczny wiatr mrożący mi twarz i do tego jeszcze śnieżyca...... yyyyy????? Gdzie ja jestem?? Co się stało?? Kilmat się zmienił?? Zimno mi!!!! Chcę już na dół!! No właśnie.... na dół. Jak się okazało, zadanie to nie było takie łatwe. Trasa 5,5 kilometra niestety nit nie uprzedzał, że nie cały czas z górki..... Mój wspaniały snowboardowy zjad czasem zamieniał się w marsz z deską pod pachą. O jak się denerwowałam!! Wpinanie deski, jazda przez 50 metrów, wypinanie deski, marsz przez 50 metrów, wpinanie deski, jazda przez 200 metrów, wypinanie deski, marsz..... Przez cały dzień zjechałam RAZ, a czułam się jak po dwóch dniach na Gubałówce!!!!!! To był mój pierwszy wyjazd na deske do Szczyrku i śmiem przypuszzać, że ostatni!! Koniec tematu 'Szczyrk'. Przejdźmy może do dnia wczorańszego, a konkretnie wczorańszego wieczoru. Z kim lwica wczoraj rozmawiała..... hmm.... :) :) :) :) :) Ktoś już wie? Jakieś domysły? Przypuszczenia? Przewidywania? Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak!!!! Zgadza się :). Do lwicy.

Snowboard shop

.+*`*+.Blog o zwierzętach , zamówienia , i inne rzeczy.+*`*+. - Onet.pl Blog

 • Fashion instructions :*
.+"+.Przydatne programy.+"+.
 • Animation Shop Pro
 • PSP8
 • Photo Philtre
 • Gimp
 • Adobe.
.+"+.Dress up.+"+.
 • Księżniczka
 • Makijaż
 • Trouble Girls
 • Snowboard
 • Moon Girl
 • Bunny
 • Fairy Freya

Blog DaMooN93

Sku***syny z którymi pracuje, te dzieciaki którym dał autografy
Chore, nawet nie próbowali, jak oni to robią?

To tylko 10% szczęścia
20% umiejętności
15% siły woli
5% przyjemności
50% bólu
i 100% - tego się nie zapomina

To tylko 10% szczęścia
20% umiejętności
15% siły woli
5% przyjemności
50% bólu
i 100% - tego się nie zapomina

Yeah
Fort Minor, M. Shinoda
Styles of Beyond, Ryu, Takbir
Machine Shop

O mnie
DaMooN93
Los Angeles
Słówko o mnie
Nazywam się Damon mam 15 lat. Moje hobby to Rap i sport. Uwielbiam tańczyć, jeździć na desce, na BMXie i snowboardzie no i jestem śliczny
Zobacz mój profil