O czym chcesz poczytać na blogach?

Smoki

Fantasy Dreams - Onet.pl Blog

WYSTĘPOWANIE: Lubią latać w gorącym pustynnym powietrzu. Robią to zwykle za dnia, gdy temperatura jest najwyższa. Niektóre niemal dorównują barwie pustynnego nieba, co sprytnie wykorzystują. Zakładają siedziby w rozległych jaskiniach, gdzie gromadzą skarby. Zbierają wszystko, co zdaje się mieć jakąś wartość, jednak najbardziej cenią sobie klejnoty - szczególnie szafiry.

POŻYWIENIE: Niełatwo zaspokoić ich ogromny głód, dlatego czasami jedzą węże, jaszczurki i pustynne rośliny. Lubią natomiast zwierzęta stadne, jak choćby wielbłądy. Jeśli tylko nadarza się okazja, przed pożarciem przypiekają je błyskawicami. 

WROGOWIE: Są zaprzysięgłymi wrogami brunatnych smoków, z którymi rywalizują o terytorium i skarby. Żyją też w takim samym środowisku, co mosiężne smoki, dlatego też przedstawiciele tych ras są do siebie wrogo nastawieni. Większe błękitne.

Sinux!!! Nasza szkoła xD

Im łyk porannej rosy, w suchym środowisku, w którym żyją, jest to prawdziwy rarytas. Można zaobserwować, jak długimi językami ostrożnie zlizują ją z liści roślin.

Mosiężne smoki żyją w takim samym środowisku, co błękitne, więc przedstawiciele tych ras są do siebie wrogo nastawieni. Większe błękitne smoki mają przewagę w walce jeden na jeden, więc miedziane smoki zwykle starają się ich unikać, dopóki nie zbiorą sąsiadów, by przystąpić do zmasowanego ataku.


### Srebrne smoki to istoty dostojne, mające posągowe kształty. Z radością pomagają w potrzebie dobrym stworzeniom, a gdy sprzymierzają się z ludźmi, często przybierają postać miłego starca lub ładnej dziewczyny.

Łuski srebrnego smoczątka są szarobłękitne, o srebrnym połysku. Jaśnieją wraz z wiekiem aż wreszcie poszczególne łuski zanikają. Z tego powodu z oddali srebrne smoki wyglądają niczym wyrzeźbione z metalu. Czasami nazywa się je "tarczowymi smokami" - z racji srebrzystych płyt, które zdobią ich głowy. Zawsze otacza je słaba.

pół roku ze Smokiem.... powrót terroru

Obładowane są do granic możliwości domofon oznajmia im, że spodziewana się istota terroru jest już na miejscu i pierwsze co zobaczył Smok po swoim powrocie do domu to banany na ich twarzach i… sześć worów z odpadkami. Załamał się. Nadszedł czas fizycznych katuszy. Wejście Smoka było trafnie ujmując… Ciężkie (zrozumie ten kto nosił te toboły). Smoczysko zagruzowało 90% Potwornego pokoju i było zadowolone… To co że prawie umarłyśmy z tymi torbami?! To co że przywiozła mi pół Niemiec do domu?! Drzwi się zamknęły i cień padł na Lisa. Został sam ze Smokiem a w głowie szumiało od wyobrażenia poganiacza egipskich niewolników przed sobą. Żegnaj o wolności!! Co gorsze przed Lisem stało zadanie napompowanie Smoczego łoża. Materac miał 160x200 cm., a Lis… kaszel… Jednak ratunku nie było! Co nie zmienia faktu, że pół wieczny Smok napompował więcej. To zadziwiające jak wiele energii potrafią mieć te gady i jak oporne potrafią być nie myte od 4 lat szafki nad kuchenkami. Nie, nie nic z tych rzeczy. Smok szafki obklejonej zaschłym tłuszczem nie mył. Robił to Lis. Smok zajmował się pozostałym brudem po kuchence..

Wirtualna adopcja zaczarowanych zwierząt

11 2007-03-09

imie:Afri
wiek:20lat
plec:samica
zywiol:woda
opis: jednorozec piekny koloru bialage ktory wpada w czarny.
charakter:mila,uwielbia galopowac,skakac,jeszcze troszke dziecinna
cena:6kom
wlasciciel:???

Komentarzy: 0 2007-03-08
imie:Pankaria
wiek:78lat
plec:samica
rodzina:smok europejski
umiejtmosci walki:wysuwane pazury,uzbrojony ogon,zioniecie ogniem
dodoatkowe umiejatnosci:śpiew,telepatia,latanie
zywiol:ogien
opis:piekna smoczyca
charakter:mila,spokojna, lecz gdy ktos ja atakuje potrafi obronic lubi latac ,jest madra jak wszystkie smoki,zawsze wierna swemu wlascicielowi
cena:8kom
wlasciciel???

Blog Jasiu45345

Burzy.

27 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Dracolicha.

25 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Feniksa.

23 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Śmierci.

22 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Umysłu.

21 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Eteru.

19 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Księżyca.

18 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Urodzaju.

16 lutego 2012 | Dodano: Nowy wariant wyglądu Smoka Melancholii.

Smoki przynoszą nam z wypraw Pączki oraz Cherubinki.

14 lutego 2012 | Dodano: Dwa nowe warianty wyglądu Smoka Wody.
Adres: http://smoki.nightwood.net/

Nightwood Wiki (wikipedia, ale o smokach) : http://wiki.nightwood.net/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Jak któś chce mnie zaprosić moja nazwa: Jasiu45

Komentarzy: 0 Smoki nightwood

Smokowisko

Tak nisko upadłem??

Nieraz zastanawiam się, czy mam w sobie jakieś inne emocje, poza wściekłością i nienawiścią? Miłość? Tak. Do jedynej osoby na świecie. Ale ta miłość nie leczy, nie ma siły przebicia. Jest. Po prostu. Sympatia? Nie. Nie mam do kogo. Nauczyłem się nienawidzić ludzi i omijać ich z daleka. Życie na pustyni. Tak jest prościej i bezpieczniej. Spokój? A co to takiego? Umiem go udawać, ale prawdziwego już nie zaznam. Nie wierzę w to. Łzy? tak, duszę je w sobie. Czasem nie potrafię ich powstrzymać, potem jestem na siebie wściekły za te chwile publicznej słabości. Smoki nie płaczą! Nie wolno im! Choć tak często maja na to ochotę. Nie wolno!!! Żal? Tak. Ogromny, do siebie, do swojego życia. Żal i nic poza tym. I tak nic z tym nie można zrobić. Żałuję i żyję nadal.

Coś jeszcze? Nie. Nic. Poza tym jest pustka, ogromna pustynia pozbawiona życia.Nie mam siły na takie wegetowanie. Ale nie potrafię, nie umiem jeszcze zrobić zdecydowanego kroku. Przeklinam dzień, gdy poznałem N.. Gdyby nie ona, wszystko by się już rozwiązało. Nie niszczyłbym jej życia...

Boli mnie to życie, każdego dnia bardziej i bardziej. Zabija nie sam fakt porannego.

Cieniste doliny - Onet.pl Blog

Mitologii angielskiej, średniowieczni rycerze jednak uczynili polowanie na smoki dość powszechną rozrywką.

WYGLĄD: Opisy wyglądu smoków są raczej konsekwentne bez względu na źródło. Przedstawiane zazwyczaj jako ogromne węże (greckie słowo drakon, od którego wywodzi się angielskie dragon, „smok”, oznacza dużego węża), smoki zwykle obleczone były w niedający się niczym przebić łuskowy pancerz, miały jedną lub dwie pary nóg i skrzydła podobne do skrzydeł nietoperza. Większość miała łby trójkątne, na kształt klina, i długie, czasem jadowite kły. Niektóre posiadały także rogi, wielkie pazury i widlasty albo haczykowaty ogon. Smoki z Walii często były czerwone, niemieckie bywały białe, a inne – czarne lub żółte.

Niemal wszystkie smoki miały jedną wspólną cechę.