O czym chcesz poczytać na blogach?

Smerfy 3d

Zapiski Gosiulki z Aberdeen - Onet.pl Blog


14 sierpnia 2011
Smerfy

Bez czytania recenzji i wczesniejszych przygotowan wybralismy sie dzis z malym berbeciem do kina. Obejrzelismy  "Smerfy w 3D".  Maly niesmak mnie ogarnal, kiedy moje smerfy z dziecinstwa przeniosly sie do realnego swiata. Jakkolwiek caloksztalt wyprawy oceniam na bardzo dobry. Natanek dzielnie zniosl 1.5 godziny w kinie. Przez pierwsze 50 minut siedzial we wielkim skupieniu, z ogromnymi okularami  na swoim malym nosku. Widok nie do opisania slowami :-) A film ... hmm... ocenilabym na czworke.

Życie jest piękniejsze od kiedy Aniołek jest na świecie :

piątek, 26 sierpnia 2011
Smerfów świat
Pogada od rana piękna ale my dziś byliśmy z Anią na terapii a później wszyscy razem pojechaliśmy na zakupy do biedronki i Konkola.
Po 16 zadzwoniła Asia i pytała się czy nie chce iść z Anią na Smerfy no i tym sposobem byliśmy w kinie na smerfach. Było super był to film w 3D byłam pierwszy raz na  takim filmie.

Fajna jest ta bajka i tak pouczająca:)
Trzeba umieć w życiu znaleźć cel  i cieszyć się z tego co się ma. Wiele osób o tym zapomina . A tak naprawdę tak nie wiele potrzebne jest nam do szczęścia. Ja też czasami zapominam co jest najważniejsze  :(
Ale mam nadzieję ze nie jest ze mną tak źle

Iss-ola na morzu potrzeb

piątek, 16 września 2011
Kartki ślubne

 

 

DAWNO, DAWNO TEMU

 A MOŻE CAŁKIEM NIEDAWNO...

( byłam z przedszkolaczką  w kinie

 na SMERFACH w 3D

dodatki,

i inne bardzo istotne w takich okolicznościach

gadżety

jak np. tuzin rajstop 98/104 i tych ciuuut większych.

 

 

 

ps 1. Smerfy nam się podobały

O animacji, o Filmówce, i o moim życiu - także misz-masz od kogoś, kto marzy o studiowaniu animacji - Onet.pl Blog

Polskich, ale przede wszystkim i... koniec oszukiwania się, że dostanie się na Filmówkę, gdy rysuje się wyłącznie mangę. Manga nie jest mile widziana, bo nie jest własnym stylem. Nie ma też co robić sobie złudzeń, że dostaniemy się na Filmówkę, kiedy omamimy szanowną komisję naszymi wielkimi planami o zrealizowaniu superhipermegafullwypasionego filmu 3D. 3D można robić i bez ukończonej Filmówki, co udowodnił sam Bagiński, który – halooo! - nie był jej studentem. Znacznie wyżej stawia się stare, dobre 2D, które – wbrew temu, co wyżej wspomniany pan rzucił w jednym ze swoich wywiadów – nie odchodzi do lamusa.


    .

Maratonami, po których boli nadgarstek i ma się bardziej chęć zrzygać na kartkę papieru niż coś jeszcze narysować) czas na zaprojektowanie postaci (postać widziana z wszystkich stron). Dostaje się po prostu kartkę z poleceniem, na którym mowa jest o tym, że postać musi pokazywać określone cechy osobowości (wesołek, smutas itd. - kto choć raz oglądał Smerfy, może się zorientować, o co chodzi – choćby po Osiłku i Ważniaku). Oprócz tego tę samą postać należy pokazać w chodzie, w biegu, stojącą, siedzącą i w scenerii (do wyboru). Następnie kolejne zadanie. Do dyspozycji mamy około dziesięciu przedmiotów, powiedzmy suszarka, telefon, doniczka i tym.

Kultura niedawna i dzisiejsza - bloog.pl

Tych, w których takie filmy zwykle nie goszczą. Pisali, że wspaniały, że nowa epoka w twórczości, że nowatorstwo, że Cameron czekał latami na realizację, aż możliwości techniczne dojrzeją do jego idei... Oprócz tych pozytywnie nastawionych głosów do obejrzenia Avataru przekonał mnie fakt, że jeszcze nigdy nie widziałem filmu w technice 3D.


Owszem, było w latach 80. w Warszawie kino „OKA", w którym wyświetlano filmy trójwymiarowe. Byłem.

To chodziło twórcom: znajdź dwieście filmów, utworów literackich i motywów kulturowych, którymi inspirowaliśmy się pisząc scenariusz. Jest tu Custer's Last Stand, Pocahontas, Biblia, wojna w Wietnamie, Czas apokalipsy, Tańczący z wilkami, a nawet Titatnic. Oryginalne są niebieskie stworki (choć wszyscy pamiętamy Smerfy), które żyją na odległej planecie i są atakowane przez armię Stanów Zjednoczonych, z powodu cennych surowców, występujących na ich ziemi. Jest były komandos z doborowej jednostki marines, jest tępy i brutalny pułkownik, który wierzy tylko w siłowe rozwiązania, spotykamy również trochę szorstką panią profesor, która jednakże jest Marią.