O czym chcesz poczytać na blogach?

Smalec

Blog patrykmarciniak

Są czerwone? - pyta Jasiu
- Bo są jeszcze zielone, ale jak dojrzeją to sie zrobią granatowe.Dzieci w szkole sprzeczają się, które z nich ma mniejszego dziadka:
1. Mój dziadek ma 100cm wzrostu!
2. A mój ma tylko 50cm.
3. A mój - mówi Jasio - leży w szpitalu, bo spadł z drabiny jak zrywał jagody.Pani od biologii pyta Jasia:
- Jasiu wymień mi 5 zwierząt mieszkających w Afryce.
Na to Jaś:
- 2 małpy i 3 słonie.

Nauczycielka w szkole pyta Jasia.
- Jasiu, powiedz co mamy z gąski?
- Smalec.
- No dobrze Jasiu, ale co jeszcze?
- Smalec.
-Dobrze, powiedz mi, co masz w poduszce?
- Dziurę.
- A co jest w tej dziurze?
- Pierze.
- No to co mamy z gąski?
- Smalec.


Mama prosi Jasia:
- Jasiu! Wytrzyj kurze.
Jasiu na to:
- A gdzie jest ta kura?


Jasio pyta ojca:
- Tato, czy to prawda, co mówiła wczoraj pani Kowalska, że ludzie pochodzą od małpy?
- Być może synku, nie znam rodziny pani Kowalskiej...Babcia mówi do Jasia:
- Ja też kiedyś chodziłam do przedszkola.

Co na obiad?

Grażyna

Super, zrobię na pewno ! Moje Wegetarianki się ucieszą :)

 • hania-kasia

  Świetny przepis. Jadłam kiedyś taki fasolowy “smalec” w restauracji i był pyszny. Miałabym na niego o wiele większą chęć niż na tradycyjny smalec.

 • Inferiae

  Ów temat w żaden sposób nie odnosił się do konsumpcji psiego smalcu ze względu na wiarę w jego lecznicze właściwości. Już z samego pytania ankiety wynika, iż chodzi o gusta kulinarne. Chodzi również o kwestie kulturowe (o to czy, a jeśli tak, to jak bardzo ograniczają nas schematy kulturowe), o których była mowa w wypowiedziach znajdujących się w temacie na ateiście.pl. Kto chciałby się choć trochę wysilić, ten znalazłby stosowne informacje, bo są podane jak na tacy.*

  Podsumowując – jeśli już jakiś niewierzący (biorący udział w owej ankiecie) chciałby zjeść smalec z psa, to zrobiłby to nie ze względu na jakąś z dupy wziętą wiarę w lecznicze właściwości tego specyfiku… zjadłby go co najwyżej dlatego, że miałby takie a nie inne upodobania kulinarne sprzeczne z “poprawnymi” upodobaniami sugerowanymi przez naszą kulturę.

  Pani Zawada natomiast dokonała nieładnej, oj jakże nieładnej manipulacji, co świadczy oczywiście o jej wysokim profesjonalizmie dziennikarskim. Nie wiem kto dokładnie odpowiada za dopuszczenie tego dezinformującego artykułu do publikacji, ale musi to być zapewne niezmiernie tęga głowa, z której.

  Beskid Wyspowy

  Pierwsze : FOLWARK STARA WINIARNIA (Mszana Dolna) - w miejscowości Lubień z Zakopianki należy skręcić na Nowy Sącz, przejechać 7 km i w miejscowości Mszana skręcić w prawo na Szczawnicę, a za miejskim parkiem znowu w prawo. Czeka nas odrobina niedogodności ponieważ w Folwarku buduje się hotel, niemniej jednak jedzenie pozostaje bez zarzutu. Placki są chrupiące, z grubo tartych ziemniaków, świeżutkie, polane gęstym, esencjonalnym gulaszem.

  2. KARCZMA BIDA - na Zakopiance jadąc w stronę Zakopanego między Głogoczowem a Myślenicami. Oprócz placków polecamy bardzo dobry wiejski smalec, który można też kupić na wynos. Przy zamawianiu dań należy zachować ostrożność bo przyniosą nam talerz wielkości połowy stołu i osobiście nie znamy nikogo kto dałby radę zjeść dwudaniowy obiad bez interwencji karetki pogotowia i dźwigu ;-)/

  3. OBERŻA WILCZY GŁÓD - Krzyszkowice - na Zakopiance w stronę Zakopanego. Wiejskie jedzenie, wiejski smalec, wiejskie bardzo dobre kiszone wielkie ogórki. Placki też wielkie i naprawdę pyszne. Nawet coca - colę podają tutaj w wiejskich dużych kubkach, co oczywiście ma swój urok. Wnętrze starannie wystylizowane na wiejską chałupę z dużą.

  Zacześnik - bloog.pl

  W czasie wakacji z bratem podkładaliśmy różne rzeczy na tory pociągu. Podłożyliśmy raz patisona, a gdy jechał pociąg on się rozwalił i rozprysł. Potem nie nadawał się do jedzenia. Szkoda!

  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,329772,trackback

  komentarze (1) | dodaj komentarz

  Piosenka

  sobota, 15 kwietnia 2006 21:24
  Amba bamba barabamba bulu bu bulu bu bulu bulu bulu bu hu hu hu hu hu!!! piosenka mojego dziadka

  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,327719,trackback

  komentarze (0) | dodaj komentarz

  Brązowy smalec

  piątek, 14.