O czym chcesz poczytać na blogach?

Słupsk

Legendy, baśnie i podania Pomorza oraz Kaszub

Tagi: baśnie kartuzy kaszuby legendy Opowieści podania Pomorze
00:21, ksiegarniaslupsk
Link Dodaj komentarz »
Legendy i Baśnie Kaszubskie Gdańsk 1920

Tytuł: Legendy i Baśnie Kaszubskie Gdańsk 1920

Opis: Wydany w 1920 roku tomik legend i baśni kaszubskich, odbity ponownie w 2006 roku w nakładzie 250 numerowanych egzemplarzy.

Gdzie kupić: prezentowanych na blogu publikacji szukaj na: www.ksiegarniaslowinska.slupsk.edu.pl

Tagi: baśnie gdańsk kaszuby legendy Opowieści podania Pomorze
00:03, ksiegarniaslupsk
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 lipca 2010
Glucksbarchen Die Sage Von Słupsk

Tytuł:

SLONECZNA HISZPANIA - bloog.pl

1236
Pierwsza autentyczna wiadomość o kasztelanie słupskim Janie.

27 marca 1240
Książę Świętopełk wystawia dokument określający ówczesny Słupsk wraz z okolicą jako jedną parafię św. Piotra.

1269
Pierwsza wzmianka źródłowa mówiąca o Słupsku jako mieście - „civitas”. Informacja odnosi się do osady położonej na terenie obecnej starówki. Prawdopodobnie wcześniej, w 1265 r. książę Świętopełk nadał Słupskowi miejskie prawa lubeckie.

1307 - 1317
Święcowie, możnowładczy ród piastujący liczne urzędy w Słupsku, dopuszczają się zdrady i oddają pod panowanie brandenburskie ziemię słupską, uzyskując w zamian dożywotnio urząd kasztelański w Słupsku oraz w lenno ziemię darłowską, sławieńską i polanowską, a także Tucholę i Nowe.

9 września 1310
Margrabiowie brandenburscy Jan i Waldemar dokonują relokacji Słupska - położonego na lewym brzegu Słupi. Wśród licznych nadań i przywilejów miasto otrzymuje: 200 łanów (ok. 3000 ha) ziemi oraz 10 lat wolnizny (zwolnienie od wszelkich świadczeń), ponadto prawo posiadania 6 wolnych od opłat statków rybackich do połowów śledzi na własny użytek. Miasto.

xFEEL.NETH.PLx Strefa fana zespołu Feel! - Onet.pl Blog

Uczestnicy Ligi Mistrzów,byli reprezentanci Polski, zespoły z muzycznego topu grające w halową piłkę nożną.

W II Amber Cup w hali Gryfia doszła do tego jeszcze jedna rzecz - wspaniała zabawa.

Trzydni pełne meczów halowej piłki nożnej, koncertów techno, hip-hopu iostrego gitarowego rocka - II Amber Cup jest największą w Polsce imprezą, w której piłka nożna splata się z muzyką. Publika miała więc podwójną radość, zobaczyła, jak grają w piłkę ci, którzy każdego innego dnia grają na gitarach.

W spotkaniach o II Amber Cup w turnieju piłkarskim wygrali zawodnicy Unity Line Szczecin. W finale pokonali Team II Słupsk 4:2. W meczu o trzecią pozycję Team Słupskpokonał 4:3 Copacabanę Gdańsk.

Wcześniej, w półfinałach Team II Słupsk pokonał Team 6:1, a Unity Line wygrało z Copacabaną 2:1.Królem strzelców tych zmagań został Paweł Waleszczyk z Teamu II, który zdobyłosiem goli.

Obok spotkań turniejowych odbywały się mecze, w których grały i piłkarskie gwiazdy, ale także aktorzy znani z ekranów i scen oraz muzycy. Fascynująco wyglądało spotkanie, w którym naprzeciw siebie stanęły zespoły Feel i Sumptuastic.

Wygrał Feel6:3.Na parkiecie hali Gryfia pokazali się także Mirosław Szymkowiak iArkadiusz Bąk - byli.

Gryf Słupsk !!! - Onet.pl Blog

nie ma komentarzy
Bytovia - Gryf cz.2

Mecz Bytovii z Gryfem odbędzie się wiosną

Tak, jak można było się spodziewać patrząc na pogodę za oknem, cała 16 kolejki III ligi została przełożona na wiosnę.


Gryfita
nie ma komentarzy
Decyzja OZPN
Na posiedzeniu w dniu 20.11.2008 Wydział Gier i Ewidencji podjął następujące decyzje:

W terminie 22/23.11.2008 odbędą się zawody:

Bytovia Bytów – Gryf 95 Słupsk 23.11.2008 godz. 12:00
Rodło Kwidzyn – Zatoka Puck SSA 23.11.2008 godz. 12:00

Gogels - bloog.pl

Tworzenie stron internetowych

poniedziałek, 05 grudnia 2011 16:04
Internet od kilku lat staje się dla naszego życia coraz bardziej istotnym elementem, którego brak bardzo mocno dałby się we znaki i utrudnił nam znacząco codzienną komunikację i normalne funkcjonowanie. Między innymi dlatego obecnie takie zagadnienie jak strony internetowe Słupsk jest coraz bardziej popularne. W miastach powstaje bowiem coraz więcej firm, które oferują usługi z tym związane.
I także strony internetowe Słupsk to liczni usługodawcy, który oferują coś z zakresu Internetu i podstawowego elementu, który go tworzy a więc stron. Istotną sprawą jest to by strony były odpowiednio wykonane dlatego też strony internetowe Słupsk są tak bardzo popularne i usługi tego typu mają klientów. Są to przede wszystkim profesjonalne firmy, które zajmują się tym by tworzyć strony internetowe, które będą wykonane profesjonalnie w taki sposób, że klient będzie zadowolony, a jego strona będzie zauważalna.