O czym chcesz poczytać na blogach?

ślub cywilny

Moja córcia Zosia - Onet.pl Blog

Brak tytułu
Plany uległy zmianie.Porozmawialiśmy z B. i ustaliliśmy że bierzemy ślub kościelny. W sumie jak mamy cywilny wziąść to równie dobrze kościelny możemy.Po ślubie oczywiście przyjęcie w restauracji.
Dziś idziemy o 18 na mszę a po mszy idziemy porozmawiać z ksiedzem, no oczywiscie żeby ustalić datę ślubu.Bedziemy się starać na 28 sierpień bo.
Ślub w restauracji z najbliższą rodziną jest o wiele większym przeżyciem.Będą w śród nas sami najbliżsi.Do tego wydamy na taką uroczystość o wiele mniej niż na wesele na 100 osób.
Gdybyśmy nie kupili auta tylko te 20 tys przeznaczyli bysmy na ślub, musielibyśmy kredyt spłacać 5 lat po 550zł. miesięcznie.Wesele trwało by jedną noc.Jedna noc za którą trzeba było by tyle lat spłacać kredyt.A tak mamy samochód.Kredyt spłacamy, ale wiemy za co.Mamy auto, dużo z niego korzystamy i.

szczesliwe-narzeczenstwo blog

Ostatnio zachowujemy się tak jakbyśmy się dopiero co poznali :) tylko byśmy się tulili,całowali :) ..JEST BOSKO !

Aniołeczek jak przyjedzie w środę to od razu pędzimy do USC ;) stwierdziliśmy że skoro i tak bierzemy ślub cywilny to po co czekać ?:)
W lutym pewnie nie zdążymy już ale ..myślimy o 7 marca bądź 14 ..oczywiście żadna wielka uroczystość ;) bo tak będzie w październiku..tylko My ..rodzice,dziadkowie,brat Aniołka,moje kuzynki i.

Dmkkk’s Weblog

Ślub współcześnie

Współcześnie ślub to uroczystość, podczas której przyszli małżonkowie ślubują sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że nie opuszczą siebie aż do śmierci. W Polsce wyróżniamy 2 rodzaje ślubów:

* ślub cywilny – udzielany w urzędzie stanu cywilnego.
* ślub kościelny (w Kościele katolickim zob. Sakrament Małżeństwa).

Zdjęcie ślubne z 1910 roku we wsi Kompina (powiat łowicki).
Zdjęcie ślubne z 1910 roku we wsi Kompina.

brYknIĘtY tYgrYsEk

Sił. Zobaczymy, czas pokaże.

Najważniejsze jednak dopiero przede mną.

2003-09-05 12:16:49 skomentuj (2)

* * *

6 września 2003 ...pierwszy ślub...Nie lubię Gdyni, a tu mi teraz przyszło mieszkać. Nie lubię Gdyni z kilku powodów, a dziś dostałem kolejny.
Nie mam przekonania do ślubów cywilnych. Drażni mnie, że ktoś (ostatnio są to kobiety), z wielkim łańcuchem na szyii, niczym dresiarz, przyjmuję przysięgę małżeńską. Nie wiem, jak można porównywać miłość dwojga ludzi do Konstytucji ?? Jak można mówić o rodzinie, jako.

trifle blog

Do tańca, ktoś go specjalnie ubiegał. Ogólnie wyszalałam się za wszystkie czasy. Za to dwa następne dni chodziłam jak kaczka. Tragicznie u mnie z kondycją i takie tańczenie spowodowało ból dosłownie każdego mięśnia i każdej kości.
Ślub cywilny X. miała natomiast w grudniu 2007. Zdecydowała się wcześniej wziąźć ślub cywilny od kościelnego, by móc wspólnie z teraz już swoim mężem rozliczyć się za 2008r. X. poprosiła mnie i P. na świadków przy ślubie cywilnym. Miał to być dosłownie taki "wypad" do urzędu stanu cywilnego. X. stwierdziła, że.

Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale. - Onet.pl Blog

Życie, a nie na chwilę.
-Wiem ciociu. Jaś wczoraj stracił mamę. –opowiedziała skupionym kobietom historię Blondynka. –Razem z Maćkiem doszliśmy do wniosku, że chcemy żeby Jaś został naszym synem.
-Słucham?
-Planujemy wziąć ślub. –westchnęła łapiąc dłoń matki. –Mamuś, zrozum moje postępowanie. Nie mogę pozwolić żeby on trafił do domu dziecka, a poza tym... Jego mama spisała testament, w którym uwzględniła mnie jako zastępczą opiekunkę Malca, gdyby.I odwrócił ją w swoją stronę, aby patrzyła mu w oczy. –Kocham cię i chcę z tobą wychowywać Jasia. Wiem, że może to nie jest zbyt romantyczne, ale...
-Maciek, ja cię proszę.
-Zostaniesz moją żoną? Na razie wzięlibyśmy ślub cywilny, kupilibyśmy mieszkanie, zamieszkalibyśmy razem i...
-Ale...
-Ja wiem o twoich zasadach i mogę spać na kanapie. Chcę tylko być przy tobie i razem z tobą opiekować się Jaśkiem.
-Ty mówisz poważnie?
-Tak, wiesz, że w takich.