O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

ślub

Organizacja Wesel i Ślubów

grała
ile tchu,
wierzcie nam,
trąby tu,
tuby tam,
ach, szkoda słów!
Panie, panowie, był to
wspaniały ślub,
to był ślub!
Starszy strażak już, co na tubie grał,
tęgo grał,
uroczysty spicz wierszem miał,
zebrał za to moc braw
i nad kuflem fajansowym
dalej mężnie trwał.
„O gołąbeczko ma,
niech szczęście wiecznie trwa”.
Nawet pan Mendelssohn
musiał przyznać, że pan młody
głos miał niby dzwon.
Ach, co to był za ślub,
grzmiał koncert trąb i tub!
Wreszcie imć Mendelssohna
zimny pot
zrosił w lot,
a on sam
krzyknął: stop!
Podkasał frak
i na cześć młodej pary
sam zagrał tak...
Od tej chwili lat przeminęło sto,
z górą sto.
Wierzcie, to był ślub, że ho ho!
Został po nim ów marsz
imć Feliksa Mendelssohna
i wspomnienie to:
Ach, co to był za ślub,
ach, co to był za ślub!
Dęta orkiestra grała
ile.

..:: Miłość Małżeństwo Macierzyństwo ::.. - Onet.pl Blog

Ciągle mieliśmy nadzieję, że będziemy żyć z rodzicami w zgodzie.
Kto nie był w takiej sytuacji, to nie zrozumie.

Do osób, które napisały, że trzeba było porozmawiać z rodzicami - rozmawiałam. Z moimi rodzicami jednak się rozmawiać nie da! Odsyłam do komentarza od - kwiatekk

Do osób, które piszą, że trzeba było ze ślubem poczekać i odłożyć kasę - myślicie, że później to by jakoś inaczej było? Przecież mieliśmy sami zapłacić za swój ślub i byliśmy na to przygotowani, ale mimo wszystko matka się wtrącała, a jak się z nią nie zgadzaliśmy to groziła, że na ślub nie przyjdzie i jej cała rodzina również.

A teraz coś w rodzaju morału:
Kiedy dwoje ludzi jest w sobie zakochanych, to nic innego dla nich się nie liczy i liczyć nie powinno. Bo to nie świecidełka są ważne, nie bogactwo czy inne rzeczy materialne. Jednak czytając wasze komentarze widzę tylko - "Ja bym sobie nie pozwoliła żeby się ktoś wtrącał w ślub" albo "jakby moja matka mi wybrała suknię to bym odwołała ślub". Wybaczcie, ale to wam na sukienkach zależy?

Oczekiwanie

Aktu małżeńskiego (75 zł). Termin ślubu może być wyznaczony po upływie miesiąca i jednego dnia od daty złożenia dokumentów.

O tym trzeba wiedzieć:

* Jeśli para chce wziąć ślub po raz pierwszy i oboje są Polakami, przedstawia dowody osobiste oraz skrócone odpisy aktu urodzenia (po 15 zł).

* Wdowa lub wdowiec muszą dołączyć odpis aktu zgonu współmałżonka (15 zł).

* Osoba rozwiedziona składa skrócony odpis aktu małżeństwa (15 zł) i odpis wyroku sądu potwierdzającego rozwód (25 zł).

* Cudzoziemiec zamierzający wziąć ślub w Polsce musi złożyć dokument stwierdzający, że według prawa kraju ojczystego nie ma przeszkód do zawarcia przez niego małżeństwa. Wydają go władze kraju, którego jest obywatelem, lub jego przedstawicielstwo konsularne w Polsce. Dokument powinien zawierać: dane personalne, obywatelstwo, stan cywilny, imiona i nazwisko osoby, z którą cudzoziemiec zamierza wziąć ślub. Jeżeli pojawiają się trudności z uzyskaniem dokumentu, sąd polski na wniosek cudzoziemca może go zwolnić z tego obowiązku. Zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa może być złożone przed polskim.

I love you not only who you are you but for who I am when I'm with you - Lily i James

Oniemiała, a James uśmiechnął się szeroko. Mortimer podał mu pudełeczko, patrząc znacząco na dziewczynę i odsunął się na bok, dając im odrobinę prywatności w tej chwili. James wyjął pierścionek , uklęknął obok Lily i wsunął go delikatnie na jej palec. Pasował idealnie.
Pochyliła się i pocałowała narzeczonego, a potem zwróciła do starca.
- Można u pana zamówić obrączki?

- Nie rozumiem – powiedział James kiedy wyszli ze sklepu – Po co już obrączki?
- Ponieważ – podjęła Lily stając i odgarniając włosy – idziemy zaklepać sobie datę ślubu.
- Myślałem… Myślałem, że pobierzemy się w przyszłym roku.
- Na co mamy czekać? – spytała Lily, stając – zaręczyliśmy się. Oboje wiemy, że chcemy się pobrać. Na co czekać? Chyba, że ty nie…
- Nie – zaprzeczył szybko – Nie, pewnie, że nie ale… Chcesz to zrobić tak szybko? Chodzi mi o to… Terminy pewnie nie są odległe a… Mamy czas.
- Ale ja nie chcę czekać – zatrzymała i spojrzała na niego poważne – Chcę się pobrać tak szybko, jak to będzie tylko możliwe.
- Chodźmy – uścisnął jej rękę, przyciągnął do siebie i objął.

Witam w moim piekle - sedzinapilkarska

Kilka bramek, wzięła się do ataku,niestety nieskutecznie.Dwie ostatnie bramki zupełnie mnie podłamały, ale....i tak zapraszam za 2 tygodnie za Łazienkowską. Dzisiejsza Barca to nie Barca sprzed kilku lat, szkoda,że tego nie pokazaliśmy... :(

FC Barcelona 3-0 Legia Warszawa

8. De Boer
80. Riquelme
90. Cocu

sedzinapilkarska 2002-08-15 08:56:45


urlop
Od jutra 3 dni urlopu.....:)

sedzinapilkarska 2002-08-18 20:11:13

ślub!!!
Do ślubu pozostało 11 dni!!! Przyjechaliśmy do rodziców,aby tu pozałatwiać ostatecznie sprawy w USC (przyjmuję nazwisko po mężu :-) ),stronę finansową w Kościele, wiązanki dla mnie i dla mojego świadka- Adrianki :) Nauki w poradni rodzinnej odbyliśmy, z księdzem również :)
W środę byliśmy na LEGIA-Pogoń 0-0 ( i tym razem bez komentarza). 2 dni przed ślubem idziemy na LEGIA-Barcelona Cena biletu 80 zł na Krytą, my idziemy tam,bo tam mamy karnety, a potem...Wielki Dzień :)

sedzinapilkarska 2002-08-20 08:50:45

Opowiadanka o Uli i Marku.!

Np. Uciekajcie z stad kur...czaki.! xDD Ciąg dalszy już niebawem.. Spodziewajcie się w weekend.! Bo teraz szkoła i w ogóle xDD to Buziaczki! :**
Miłe osóbki:: 8 3.Szczęścia chodzą parami <3 2009-11-01
Marek już miał powiedzieć Paulinie o odwołaniu ślubu,
ale na złośc Pshemko pojawił się koło nich.
Pshemko- Bella... moja ukochana. Chodz, przymierz suknie białą w cudownych perłach.
Paula- Marek póżniej pogadamy, Pa
Ula wszystko to widziała. Posżła do gabinetu marka. On pobiegł za nią.
M- Ula, przepraszam. Powiem jej dziś wieczorem.
U- Niee Marek. To nie ma sensu. Wy macie niedługo ślub, a ja wszystko niszcze
M- Ula, to nieprawda. Kocham ciebie, nie Paulę, tylko Ciebie :*
Marek złożył Uli długi pocałunek. Tymczasem w gabinecie Pshemka.
Paula- Pshemko...

slubna-bajka.blog

Pełen ogromnych emocji. Każda z nas jednak najbardziej liczy na to, że zarówno ślub, jak i wesele, będą pięknym wspomnieniem. Starannie dobieramy dodatki, dekoracje, kwiaty, ale i obsługę wesela, czyli takie osoby jak orkiestra i fotograf ślubny (Jelenia Góra). W końcu to w dużej mierze od nich zależy jaka będzie atmosfera podczas wesele, jak i uwieczniona historia ślubna. Na tym blogu postaram się pomóc Wam w doborze inspiracji z każdej z tych dziedzin, żeby ten dzień był taki, jaki sobie wymarzyłyście.

Pozdrawiam
Jenny

Tagi: ślub, wesele, inspiracje, dekoracje, fotografia ślubna, suknia ślubna

skomentuj (0)

Do zakochania jeden krok 2011-04-15 13:16:23

sukienki, ach sukienki! Choć ten jeden raz poczuć się jak księżniczka, wesele to bal, pan młody to ukochany książe, a czar wcale nie musi prysnąć o północy. Ślub to wyjątkowa chwila, więc choć raz mogę zaszaleć. Odnalazłam kilka pięknych projektów, ale zapewniam, że to dopiero pierwsze z wielu, które zamierzam tu zaprezentować. A teraz, pocieszcie i swoje oczy tymi cudnymi.

ślub cywilny

Blog mirabella85

Biedna, samotna Mirabella 2009-12-25 Jak co roku, jakby mogło być inaczej, pojawiło się pytanie o mój stan cywilny, a dokładniej czy mam wreszcie kogoś czy nie. Niby rodzice nie mają nic przeciwko żebym była sama i broń Boże nie wywierają na mnie presji, ale aż skręca ich żeby życzyć mi jak co roku, męża itd. I oczywiście jak co roku psują mi.Piękna, wysoka, smukła, kupuje kolejną sukienke, a i jeszcze szpilki i torebkę. Rodzice słodzą i pytają czy może jeszcze czegoś nie powinna sobie kupić. W nią warto inwestowac. W końce mis wioski, ma chłopaka już 2 lata i na pewno mozna liczyć na ślub za jakiś czas. 
A ja no cóż. W tym roku mogłam się wreszcie pochwalić chłopakiem. I roztoczyłam nawet wizję, że pojawie się z nim na wszystkich weselach jakie będą w tym roku, a jest ich aż 3. W dodatku komunia brata, a to.

...-+***-+...Blog Ewelinka110!...-+***-+...

Piosenkarka, która sama jest katoliczką, przyznaje, że dopiero uczy sie żydowskich tradycji.
 Nie chciała jednak, by obrzezanie jej synka odbywało się
dokładnie zgodnie z tradycją, dlatego para zadbała o oryginalne dekoracje.

Co tak malutko??....Zostaw jeszcze swój..:): 0 Jessica Alba nienawidzi ślubów 2008-02-07
na pewno nie będzie wielką imprezą. Aktorka twierdzi,
 że woli zrobić skromniejsze przyjęcie, 
ponieważ jej znajomi i rodzina nienawidzą ślubów.

Prawdopodobnie pójdę po zaświadczenie do Urzędu Stanu Cywilnego
 i urządzę większą imprezę dla rodziny. To wszystko.
 Wszyscy moi znajomi nienawidzą ślubów. Byłam na wielkich, 
pięknych i romantycznych weselach, ale myślę,
 że raczej zorganizuje tylko.

...Take me away...

Krokami koniec szkoły. Prace semestralne napisane, została tylko do napisania ekonomika i zaliczenie kilku sprawdzianów. Ech i to wszystko w dwa weekendy...
W sobotę byliśmy na urodzinach znajomych. Rozmawialiśmy z zaprzyjaźnioną parą o... ślubach! Planują się "hajtnąć" w 2013 roku. Szybko patrząc na to, że są ze sobą niecałe dwa lata. P. trochę wypił i zapytany o to kiedy my planujemy "wielki dzień" odpowiedział, że po co się żenić jak później kobieta pół majątku zabierze. Szkoda, że nie widzieliście mojej miny. Byłam strasznie zła. Nie żebym chciała aż tak bardzo teraz brać ślub ale myślałam o cywilnym za kilka lat a tu taki tekst... Na co byłby mi jego majątek? Co, felgi z auta mu zabiorę? Ale mu wykład później zrobiłam... Mówił, że to tak w żartach itp. I weź tu zaplanuj coś z takim....
Temat został całkiem.

pantea blog

Tam, gdzie są oddziały Stowarzyszenia. Strona http://www.taichi.pl/ jak zwykle aktualizowanan z opóźnieniem więc nie można się tam dowiedzieć gdzie dokładnie w innych miastach :(

skomentuj (0)
2004-09-02 19:50:24 >> ślub

Ostatnio wpadliśmy na pomysł z T. żeby się pobrać :) Tzn. ogólnie sama myśl nie jest już taka nowa, bo zaręczyliśmy się prawie rok temu, ale dalszych planów nie było, a teraz są. Planujemy czerwiec.2005. Najpierw była wersja, że tylko cywilny. T. jest „trochę” antykościelny, a ja nie anty, ale też nie bardzo „za”. Ale dla tradycji, dla rodziny, dla przyszłych dzieci, dla tej białej sukni, ;)))) .... Chyba się jednak zdecydujemy na kościelny.

Nie.