O czym chcesz poczytać na blogach?

Słownik

kabała drzewo życia

"ciało" z Shekinah. 
Mezuza (dosł. futryny). Przejdź zawierające biblijne wersety dołączone do 
odrzwiach (w. Ks. VI, 9). 
MIRROR. Źródłem prorocze wydziału w jednej lub drugiej 
firmamentów, jasne dla Mojżesza, wym dla innych. 
MOON. Jednym z nazwy Shekinah. 
MATKA. Trzeci Bożego stopnie 
07:56, adamadamah
Link Dodaj komentarz »
Zohar SłownikCzytanie jest fajne

Swojej kultury. Ich życie, obyczaje i wierzenia udaje się rekonstruować na podstawie ustnych przekazów ludowych, dzieł pisarzy starożytnych i znalezisk archeologicznych. Niniejszy słownik, choć bazuje na mitologii, nie ogranicza się do niej - uwzględniając najnowsze...

Słownik mitologii Mezopotamii - Black Jeremy, Green Anthony
W Mezopotamii, kolebce cywilizacji, odkryto jedne z najstarszych miast świata, tam również zostało wynalezione pismo. Mieszkańcy tych ziem wykształcili bogaty i skomplikowany system symboli, bóstw i wierzeń religijnych. Autorzy przybliżają ów system, niejednokrotnie trudny do zrozumienia dla współczesnego czytelnika. Słownik jest bogato...

słownik archaizmów

Angielsko - polski słownik medyczny

Przydatny dla początkujących i zaawansowanych, dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Estera B. 2008-09-17
Sposób zamawiania niezwykle prosty.Bezpośrednie połączenie z serwisem internetowym banku - idealne rozwiązanie. Przesyłka za granicę ekspresowa - dziękuję! Pozdrawiam serdecznie
Ocena: 5

angielsko-polski słownik elektryczny
Słownik zawiera około 12 000 angielskich terminów wraz z ich odpowiednikami lub objaśnieniami w języku polskim, z dziedziny.

Kawiarka ZaFraapowana

Jedno: zabójstwo. Jak się to robi? Jak się zabija człowieka? Co innego marzyć o tym. A co innego wykonać to własnymi rękami.

23:04, fraa_farara , Film
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 maja 2010
Fraa w czytelni (19) - "Słownik języka niby-polskiego, czyli błędy językowe w prasie"

Autor: Walery Pisarek
Tytuł: Słownik języka niby-polskiego, czyli błędy językowe w prasie
Miejsce i rok wydania: Wrocław 1978
Wydawca: Zakład Narodowy im. Ossolińskich

 

Fraa domyśla się, że dla przypadkowego obserwatora może to wyglądać idiotycznie: człowiek zaczytujący się w słowniku. Co gorsza, człowiek płaczący ze śmiechu nad tą lekturą! Zaplątać w kaftan z długimi rękawami i czym prędzej oddać pod opiekę miłych panów, którzy umieszczą delikwenta w miękkim, przytulnym pokoiku...
Rzecz w tym, że tym delikwentem była Fraa – i wcale nie czuje się szczególnie niepoczytalna. Nie bardziej niż.

Monika Gibes – o płytkach

Przeskoczenie do uwag

Lico płytki – zewnętrzna część płytki, ta która jest widoczna po jej przyklejeniu do podłoża. Jeśli płytka jest szkliwiona, lico różni się zdecydowanie od czerepu, bo jest pokryte barwnikami i szkliwem. Od tego, jak wygląda lico zależą estetyczne walory płytki.

Kategorie:krótki słownik płytkowy

tekst w sieci

I różnorodności, po drugie, próba ich oceny i oceny ich zawartości oraz przydatności dla różnych kręgów odbiorców.Dr Beata Nowakowska - Studia na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ukończyłam w 1985 roku. Pracę magisterską pt. „Hasła czasownikowe w Słowniku poprawnej polszczyzny pod. redakcją Witolda Doroszewskiego" napisałam pod kierunkiem prof. dr hab. Renaty Grzegorczykowej. Praca dotyczyła aktualności proponowanych w Słowniku ocen.

 

dr Beata Nowakowska - studia na wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ukończyła w 1985 roku. Pracę magisterską pt. „Hasła czasownikowe w Słowniku poprawnej polszczyzny pod. redakcją Witolda Doroszewskiego" napisała pod kierunkiem prof. dr hab. Renaty Grzegorczykowej. Praca dotyczyła aktualności proponowanych w Słowniku ocen.

Od marca 1986 roku pracuje w pracowni „Obserwatorium Językowe" w Zakładzie Językoznawstwa IJP PAN w Warszawie. Pracownia zajmuje się obserwacją najnowszych zjawisk języka polskiego. Efektem pracy ukazały się trzy serie opracowań zatytułowane: Nowe słownictwo polskie. Materiały z prasy lat: 1872-1981; 1985-1992; 1993-2000. W przygotowaniu jest kolejna seria (materiały z lat 2001-2005) oraz Słownik Neologizmów.

Prowadzi również zajęcia dydaktyczne z.

Angielski w Rzeszowie

Już wiele i jeszcze będzie bez liku. Z reguły są to chwyty mające skłonić do zakupu produktu (tj. regularnie ukazującej się gazetki), który nie jest niczym wyjątkowym, wbrew temu co piszą jego wydawcy. Na poniższej stronie:

http://www.imponline.pl/speakenglish/?k=1706039050

mamy do czynienia z kursem j. angielskiego, który zaczyna się od "paczki powitalnej" a potem jest kontynuowany w odrębnych "kartach". Nie będę osądzał zawartości kursu po stronie internetowej ale zapewnienie że jest dostosowany do potrzeb każdego z członków rodziny mnie nie przekonuje. Jakbym miał to kupić to najbardziej dla tego słownika elektronicznego :P

2008-09-07 Niedawno na ekrany naszych kin wchodził film "Control", opowiadający historię Iana Curtisa, frontmena grupy Joy Division (początkowo grupa nazywała się... Warsaw a po śmierci Curtisa jego koledzy założyli New Order). Natomiast 10 kwietnia, z inicjatywy fanów, obchodzimy Światowy Dzień Depeche Mode :) Co łączy te dwa wydarzenia? Osoba reżysera filmu, Antona Corbijna, który przez długie lata odpowiadał za.

Słownik angielsko polski

Szablon Blogowy. The best. For You.

Założyłam bloga w pewnym sensie o sobie (to znaczy.. są tam moje "wiersze". Chociaż jednej osobie już sie podoba... :)). Z tegoż to powodu (mam teraz zadawane z polskiego codziennie! rozumiecie to?! koszmar :( ) blog nosi po prostu nazwę http://cassia.mylog.pl. Zapraszam.

komentarze [34]

***

Wracam 30 lipca. Będe sie tam nudzić jak nie wiem więc postanowiłam wziąć książke telefoniczną i nauczyć sie na pamięć wszystkich numerów, albo wezme jeszcze słownik budowlany czterojęzyczny (polsko, angielsko, francusko, niemiecki) mojego taty, albo "słowk majstra budowlanego" także mojego taty... chociaż nie... słownik czterojęzyczny jest grubszy. Nom, w każdym.

Cukierek blog
cukierek 2005-03-09 14:53:21 skomentuj (5)


krótki słownik angielsko polski dla zuchwałych

I am from Beeftown - jestem z Wołomina,
Glasgow - szklo poszło,
Don't turn me guitar - nie zawracaj mi gitary,
I.

Słownik synonimów

bajkamusitrwac | Just another WordPress.com site

Brzmi… „Potyczki Jerry’ego Springera”. POTYCZKI!!! Zaraz padnę. POTYCZKI…

W każdym razie interesuje mnie brzmienie słów, jak już wcześniej powiedziałam, bo mocno na mnie działają. Dlatego lubię przeglądać słownik wyrazów obcych na przykład. Gdy piszę coś w Wordzie, często sprawdzam podpowiedzi synonimów, mogą wyniknąć z tego naprawdę zabawne rzeczy. Na przykład ostatnio pisałam w opowiadaniu, że bohaterka jest niezwykła. Kliknęłam prawy przycisk myszy, zastanawiając się, jaka może jeszcze być. Word podpowiedział mi „nieczęsta”. Zatem z uśmiechem na ustach napisałam, że bohaterka jest niezwykła i.

właściwie to już III b :D - Onet.pl Blog

Wasze Blogi i inne

 • nasza boska szkoła
 • blog Kamila:)
 • blog Tomka :)
 • blog Marcina :)
 • Kaś & Meg :D
 • słownik j.polskiego
 • blogas Oli
 • blogas III a :D
 • NOWY PLAN.
Kluczowych bohaterek - młodej Sonii. Zapytani przez panią C., czym Sonia się zajmowała, odpowiedzieliśmy, że była dziewczyną lekkich obyczajów. Co też było zgodne z prawdą. Pani C. poprosiła nas o podanie kilku synonimów dotyczących tej profesji. W głowach piętrzyły nam się różne synonimy, ale jakoś nikt nie śpieszył się do podawania ich tak publicznie. Padły słowa: prostytutka, ulicznica, ladacznica, nawet dziwka, ale lista jeszcze nie była dopełniona. Pani C. zachęcała: "no przecież znacie te słowo. No nie bójcie się powiedzieć. Podpowiadam: kuuu...". Powiem.

It's just us now...

Złapałam za klamkę. – Malfoy mówił, że w tym szlafroku wyglądasz bardzo se… znaczy się…- brunet zmarszczył czoło i przyłożył sobie dłoń do brody. Wyglądał tak, jakby robił coś, o co nigdy bym go nie podejrzewała… Jakby myślał. Najwidoczniej szukał odpowiednich słów lub jakiś synonimów, ale można postawić diagnozę, że jego słownik kończy się wyłącznie na podstawowych sylabach i znakach interpunkcyjnych, jak również na ich zasadach pisowni.
       Bez zastanowienia otworzyłam drzwi. Ich skrzypnięcie musiało wyrwać z zamyśleń chłopaka.
- Poczekaj, poczekaj!- powiedział, jakby otrząsnął się.

slowniki

  Być może najbardziej prestiżowy słownik etymologiczny języka angielskiego jest OED. Być może najbardziej znanych słownik etymologiczny (choć nie najbardziej aktualnych) z języka hiszpańskiego jest Skarb Państwa lub hiszpańskim kastylijskim (1611), przez Sebastian de Covarrubias y Orozco (1539-1613), który jest nie tylko słownik etymologiczny , ale daje dużo danych historycznych z językiem używanym w swoim czasie.
 • Synonimów i antonimów: W tych słowników związanych słowa o podobnym znaczeniu, naprzeciwko, aby ułatwić wybór tych przy sporządzaniu tekstów. Najprostszym jest po prostu podać listę słów dla każdej pozycji, ale niektóre bardziej kompletny wskazują różnice w niuanse do wyrazu przeznaczone, bez słownika wyrazów.

Słownik ortograficzny

klasowepogaduchy.blog

-Bo ciemno to przyjemno ;D

-dwie pieczenie na jednej patelni!- Jak zawsze ta lekcja kreci sie wojkol jedzenia ;D

-Albo rowerzysta zatrzyma sie i pojdzie wW KRZAKI ;D- pani Kal.

Oraz co tygodniowe powiedzenie paniKal.
-Cisza klasa druga a - ;)

Noo.i to juz koniec opowiesci ;D. A i nie dam adresu. Mam swoj slownik ortograficzny. tylko ze go nie uzywam kochany czytelniku ;D.
Pozdrawiam 2b, bo siedziały na apelu za nami na skos i nas opgadywały<idiotki> POZDRO ;Dskomentuj (4)

buuue ;D 2010-03-09 15:30:24

Dzien.

-What- wszyscy
-Jak
-How
-Dlaczego
-No bo takie jest tłlumaczenie- jak to powiedział pan P- tekst na miare blondynki.  to ja powiedzialam<lol2>. Zamiast o angolu myslec to o nie wiadomo czym myslalam ;p I szybka reakcja pana P.
-Notuj notuj! Na blloguu napiszesz ;p .- no i napisalam.

TurboDymoZielepuza pobiegła po słownik bo jest najszybsza ;D. Albo Sylwia cos głpuiego powiedziała i mowi
-No wiecie kolor włosów zobowiazuje- ;)

Robilismy jakies zadania i ja my mowimy ze lie to kłamac
-Tak. Kłamalismy na plazy tsak?-pan
-Tak. Kłamalismy starej babce ze jest młoda<lol2>

Wszystkie dziewczyny z klasy pozdrawiaja pan P. bo Jutro.

Neurosis ocenia .. xD - Onet.pl Blog

;]
Ogólnie jest otwarta na nowe i nieoklepane pairingi. 

Co do innych opowiadań to lubię te romantyczne, spokojne i raczej nie bitwy.
W opowiadaniach ceni sobie oryginalność i umiar. Preferuje skromny wystrój bloga, acz z tym też nie należy przesadzać.
Nie znosi wszelkiego rodzaju migających dodatków, brokatów, różu itp. Tępi błędy ortograficzne, interpunkcyjne, stylistyczne, logiczne... Bywa wredna i złośliwa, ale na ogół ma dobre serce.


1. Pierwsze wrażenie: Ważne, aby było ładnie i przejrzyście, aby na pierwszy rzut oka widać było gdzie i co jest.  Nie lubię szukać.

Dziać.

- Bohaterowie: Ładnie opisani, mogłoby być zdjęcie, z opowiadania też najlepiej jakby coś się dało o nich dowiedzieć.

- Pisownia: Błędy to najgorsze co może chyba być w opowiadaniu. Opowiadanie może być ładne, spójne, pomysłowe , no ale co z tego jak jest w nim masa błędów. Od tego jest słownik. Dzieci w podstawówce uczą się z niego korzystać, więc tobie też by nie zaszkodziło do niego spojrzeć, jeśli masz wątpliwości.

 

4. Komentarze: Nienawidzę SPAMu. Tępię wszystkich, którzy go zostawiają. Ty także możesz postarać się, aby go nie było na twoim blogu.  Po co mieć.