O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Słówka

Angielski i inne takie...

poniedziałek, 29 czerwca 2009
Słówka - nauka z mind-map

Później próbowałem uczyć się słówek za pomocą „mind-map”. Nauka słówek w tym przypadku polega na tym, by zestawy słówek z tej samej dziedziny gromadzić na jednym „drzewku”, które rozrasta się poprzez dodawanie coraz to nowych słówek. W podręcznikach wygląda to bardzo fajnie. Mnie jednak nie przekonała ta metoda nauki słówek. Po pierwsze dlatego, że trudno stworzyć sobie mapę słówek, z kilku których właśnie przerabia się na zajęciach. Po drugie wyszukiwanie słówka z danej dziedziny zabierało mi mnóstwo czasu, a efekty tej nauki wydawały mi się niewspółmierne do wkładu pracy…

22:54, dozzi
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 07 czerwca 2009
Nauka słówek - sposób pierwszy...

Jak każdy, kto uczy się języków obcych, szukałem różnych sposobów na naukę słówek...

Angielskiego

Na których z jednej strony piszesz słówko obce, na drugiej tłumaczenie (najlepiej też przykład zastosowania). Możesz zabierać je ze sobą i powtarzać w każdej wolej chwili (np. na przystanku autobusowym, na przerwie, w toalecie

4) Notatnik z listą słówek – przydatny jest gdy uczysz się z drugą osobą. Zapisujesz na liście słówka których się uczysz (można z tłumaczeniem). Druga osoba bierze zeszyt, i układa zdania ze słówek które są na liście. Im bardziej absurdalne czy zabawne tym lepiej.

5) Mapy słówek – podobnie jak mapy myśli (MindMaps T. Buzana), powiązane ze sobą (np tematycznie) słówka układasz w struktury przypominające drzewo (od najbardziej ogólnego – jako główna gałąź – np. nature (natura) do coraz bardziej szczegółowych – np. animal (zwierzę), bird (ptak), kingfisher (zimorodek).

6) Metoda Tony’ego Buzana – polega na kojarzeniu słówka dzięki połączeniu go z drugim, podobnym pod względem wymowy. Następnie tworzysz z niego opowiadanie, im dłuższe i bardziej absurdalne, śmieszne – tym lepiej! Trzeci etap, to wyobrażenie sobie tej historii, pamiętając aby była filmem (ruch!), kolorowym, z głębią, 3-D, dużo akcji, śmiechu, wypełniona dźwiękami.

7) Software.

Blog 666Kamucha666

Ale oczywiście zgodziła się. Rzuciła mu się w ramiona i przytuliła mocno. Wszyscy obecni w restauracji zaczęli bić brawa zakochanym. Po bardzo mile spędzonym wieczorze, poszli na spacer i na słynny mostek garbaty koło parku. Tam nastał ich pierwszy od dwunastu lat pocałunek. Władysław obiecał Elżbiecie, że już nie będą żyć tak jak kiedyś i już nigdy nie będzie się spóźniał do domu z pracy. Powiedział, że ma dla niej i Mileny niespodziankę, ale pokaże ją w najbliższym czasie. Tak się skończyła ta opowieść. Milena była bardzo szczęśliwa.

Słówka...: 1 Rozdział VI sobota, 12 styczeń 2008, 21:56             Po wyjściu Elżbiety Milena z nudów wzięła się do sprzątania. Nie patrzała na to, że jest niedziela. Pozmywała naczynia, powycierała kurze, poodkurzała. Po wykonanych czynnościach poszła do swojego pokoju i wtedy przypomniało jej się, że przecież został już ostatni tydzień do poprawienia ocen, i że jest zagrożona z dwóch przedmiotów..

Bezradna tęsknota


  Kiedyś napisałam ,ze lubię a wręcz kocham wiąsne za to że wszystko co martwe sie odradza i tak ostatnio myśle od pewnego czasu taka wiosna zagosciła w moim życiu. Mam wrazenie ,ze wszystko sie odradza na nowo i jest lepsze i piekniejszę. Taka wiosna non-stop:).
   Niedawno dostaliśmy mieszkanie i nagle wszystko sie zaczeło układac. Dostalismy własny kont wiec ja pomyslałam,że pora wszystko naprawic o że to znak od Boga,że jak dał dach to teraz ja mam tam wsadzic szczęśliwą rodzine:). No i od tamtej myśli w moim życiu panuje wiosna:)

dobre słówka: 1 24 wrzesień 2010 Oh jak mnie tu już długo nie było.Ostatnim razem to jakoś w styczniu:) Czas szybko mija :)Pora odkurzyc kurzę z mojego bloga i coś nagryzdac. Jak zwykle się przeprowadziłam:) Już takie moję życię jest ,że nie pisane mi jest jedno stałe miejsce na tym świecie:). Myślałam ,że to już ostatnia przeprowadzka bo to mieszkanie miało by tak jakby naszę ale tu niespodzianka i mąż mówi mi ,że możę znowu się wyprowadzimy:).Czasami się zastanawiam kiedy.

Marzenie realne? - Onet.pl Blog


 Styczeń
2007
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2006
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień


14 czerwca 2008
...
Zachorowałam. Rzyganie w pracy. Ostre. Wzieli mnie do lekarza. Dostalam leki dojelitowe. I na żołądek. Leże od 2 dni. Nie moge z bytnio jeść, ale co mi każę pochlania.. Gotowane warzywa, owoce..i duzo soku z marchwi. A potem rzygam.

Jest mi slabo. Raz zimno, raz goraco. raz gorączka, raz oslabienie na termometrze. Nie mam ochoty gadac. Pisac. Mowic. Nic.. Chce leżeć. A wsumie..nawet leżeć mi sie nie hcce.

Fagitana
4 słówka są...

koralinowe strumienie

  

                               koraline

23:37, koraline , koraline - słówka opisane -
Link Dodaj komentarz »

forteca fortelami foteli fatalnie fatalistyczna    ||

Czasu przerywającego swój wywód dosyś głośnym wynikiem przemiany materii maskowanym nerwowymi przewrotami:)
---
Dzień trzeci jest dzisiaj a własciwie to wczoraj już. Śniadanioobiad itp itd (bez spoilerów) i dom i teraz jest noc i teraz jest powinno być pisanie mojego wypracowania a raczej własnego tekstu w związku z tekstem literackim.. no i musze napisać b wogole i wogole.
***
Tu koniec mego wywodu o weselu.. bo to było wesele:P
Za 5h i 20min bedzie brutalne zderzenie z rzeczywistością w szkole;( a póki co czekam na wschód słońca. Dobranoc.
Aha.. nawiązując do ostatniej notki - chwilowo jest jasność nie ma ciemności

a słówka i tak nic nie znaczą.
komentarze [14]

burnin' eyes >> piątek, 6 stycznia 2006 16:10:52
KRZYK NIEWYRAŹNY Z GŁĘBIN NIEDOŚCIGŁYCH (chapter I)

" Somedays I just wanna up and call the quits
I feel like I'm surrounded by a wall of bricks
Everytime I go to get up I just fall in pits
My life's like one great big ball of shit! "

***
We mgle zawiesiny spalin, w bagnie uniwersalności, z butami przymocowanymi betonem do ziemi, do asfaltu, do tych rzygów, potu, soków żołądkowych, w bagnie wciągającym powoli acz systematycznie przyjaciół i po kolei w głąb ziemi, gówna, w czerń bieli, w brud czystości, w.

Słówka angielskie

Ej Ty! Poczekaj! Tu się ocenia!

Napisane całkowicie innym stylem, niż pisany jest pamiętnik. Bardziej jasnym, może i bardziej szczerym.

Odwiedziłam stronę z linkami. Jest i nasz, spojrzałam na kluby i... W niektórych z nich sama najchętniej bym sie znalazła. Plus goni plus, więc jest ogólnie na duży plus (ach ta moja logika). Tylko jakoś te angielskie napisy mi nie pasują w szablonie ;)

Więc proszę Szefową o dodanie w moich linkach do działu "Najlepsi".
Dziękuję, że mogłam ocenić Twój blog, przywrócił mi wiarę, że ludzie potrafią pisać pamiętniki. I z niczym nie zamierzam kończyć.
Ps. Zmieniłaś szablon, po napisaniu.Znowu włączył telewizje trwam i pogłośnił na modlitwę.
Litości.
Zaraz umrę...

Piszesz... znośnie. Mimo, że nie wiedzieć czemu treść jest przepełniona smutkiem, żalem i innymi temu podobnymi cechami, jest w miarę ciekawa.
Potrafisz te pieprzone rozdarcie emocjonalne zamaskować w ładne słówka w taki sposób że jestem w stanie to czytać.
Masz plus.
Nie wszystkie podstrony są. Chyba że księga wpisów jest magicznie ukryta i ja jej po prostu nie widzę.

O mnie.
Ahio.
* wyraz dźwiękonaśladowczy, przedstawiający odgłos krecia z bajki pt.: „Krecik” , kiedy to.

privilegeismine.blog

Do przeczytania, czasem wiersz się zdarzy albo nawet cały poeta. taki to mój horror vacui, że już teraz wiem, że bez wstydu bierze się wszystko, żeby tylko nie zostać z niczym. chyba lepiej żeby się okazało, że taka stratna w tym życiu nie jestem, że uczciwie wymieniłam godziny, daty i nadzieję na piosenki, obrazki, słówka i półsłówka, opowiadanka.

skomentuj (0)

rozmówki angielskie, 1 step(s). 2008-08-04 22:03:40

miasto powoli znowu zaczyna coś do mnie mówić. jeszcze to nie żadna swobodna konwersacja, jeszcze brakuje nam śmiałości, ale trudno coś porównać z już prawie zapomnianą odmianą radości jaką poczułam, kiedy odezwała się do mnie milcząca od kilku.