O czym chcesz poczytać na blogach?

Slow food

Pierdolone życie - rzygam Tobą!

Albo w poduszkę...
Spokojna, nawet nie widać jak oddychasz - kołdra maskuje wszystko. Wyglądasz tak bezbronnie, tak delikatnie, że aż boję się Cię głaskać czy pocałować, by Cię nie zbudzić. Więc siedzę i patrzę.

Jestem teraz taki spokojny, taki rozleniwiony...
Bardzo pozytywne uczucie. Jakby cały czas, gdzię w tle grał slow house, a jak w jego rytm, powoli, bez pośpiechu żył. Oddycham wolno, wolno mówię, wolno robię wszystko. I dobrze mi z tym. Nikt się nie zwala do mnie etc. Po prostu jak to mówi Stevie: "Everything just slow down, sloooow down...".
Jeszcze tylko czekam, aż odkryję slow food, wtedy to dopiero będzie.

Gdy odprowadziłem Cię, pojechałaś i wracałem, zacząłem rozmyślać o biednych ludziach, bezdomnych etc. I chciałem tu coś napisać, że tak nie powinno być, że państwo powinno coś zrobić i tak dalej, ale... Nie potrafię. Nie mogę się przemóc i pisać o cieżkich rzeczach nie dotyczących mnie.
Może to.

Kot i Kot - Onet.pl Blog

Ma

02 stycznia 2012
NOWOROCZNE POSTANOWIENIA

Slow food, slow life...moda czy konieczność w naszym zagonionym świecie?

Ja w nowym roku obiecuję sobie zwolnić, bardziej być, pożyć, posmakować chwili. Chcę czerpać przyjemność z życia a nie tylko zatracać w pracy i czekać na docenienie, które potrwa tylko chwilę.

 

Kari (13:50)

babolandia

Teraz. uwaga. (każde z nich mogłabym podlinkować!)

kobiety. manadla. czerwony namiot. dzieci moje. dzieci do przedszkola! zakładanie przedszkola. zakładanie wolnej szkoły (poproszę!). organizowanie przestrzeni dla kobieterii. miejsce z czerwonymi kanapami. asia (dużo ąś!) i wiele ludzi. kobiet. moc kobiety. architektura dla dzieci. artykuł. domy z gliny. slow food. slow life. gra miejska. organizowanie. wózki. chusty. eko. naturalnie. naturalnie! misja, wizja. wyjazd. bieszczady (a może wszystko to pierdolić i wyjechać w bieszczady!). MaMa. klub mam (jeden i drugi). warsztaty. medytacja. agnieszka maciąg (ma ktoś kontakt?). monika - koncert (weź słuchawki i posłuchaj!)

tyle. na dziś. ale to nie.

przypisydo | w związku ze słowem nie nudzi nam się

Że aż tak.

I nie wiedziałam, że aż tak szybko poddam się tempu bloga.

Mówią czasem, że to rodzaj pamiętnika. O nie. Pamiętnik staroformatowy był wolniejszy.

A toto jest zachłanne i zasysające jak łyk lodowatej wody w upalany sierpień.

A ja właśnie chciałam być wolniejsza, uporządkowana, wypisywać się tu w nurcie slow, chciałoby się rzec, na kształt slow food.

A tu pierwsza myśl nieprzemyślana zapisuje się. Nieważne nawet, że jako szkic. Zapisuje się i już.

Warszawa Powisle Blog

Wertykalne a także zielone instalacje o charakterze artystycznych eventów (np. "Dotleniacz", "Park(ing) Day"). 

Zwiększająca się świadomość ekologiczna mieszkańców
miast oraz zwykła, codzienna potrzeba bycia i pracy "z naturą" wyraża się poprzez nowe formy miejskiego ogrodnictwa. Ludzie związani z ruchem slow food, permakulturą i podobnymi inicjatywami, propagują lokalną produkcję żywności na dostępnych w mieście skrawkach ziemi. To już nie tylko działki pracownicze, coraz rzadsze i trudno dostępne, ale działania eko-aktywistów, miejska zielona akupunktura, partyzantka ogrodnicza i ogrody mobilne, oraz inne zaskakujące pomysły na wprowadzanie natury między.