O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Slipknot

Blog SLIPKNOTblog

SPC.
Maska
Sid na koncertach oraz teledyskach od początku jego pobytu w zespole nosił maski gazowe, a każdej z nich nadał imię. Od płyty Vol. 3 The Subliminal Verses zaczął on ubierać inną maskę: ciemnoszarą czaszkę. Po ścięciu włosów nastąpiła kolejna zmiana: maską dalej jest czaszką, ale tym razem zakrywa całą głowę i jest koloru białego.
Ciekawostki
najmłodszy członek zespołu,
w zespole posiada numer #0.
Walczy z Shawnem w teledysku Wait and Bleed 

Joey Jordison (właściwie: Nathan Jonas Jordison; nazywany też Superball), (ur. 26 kwietnia 1975 w Des Moines w stanie Iowa, USA) - perkusista w zespole Slipknot.
Grał także w wielu bocznych projektach takich jak Avanga, Modifidious, Anal Blast oraz Murderdolls w którym udziela się do dzisiaj jako gitarzysta.
Maska
Joey nosi bezwyrazową japońską maskę Kabuki, wywodzącą się z kultury teatralnej, białą z szramami namalowanymi na czole i ustach. Perkusistę zainspirowała mama, która użyła podobnej maski na Halloween.
Ciekawostki
Twórca logo zespołu Slipknot.
Najniższy członek zespołu Slipknot.
Jako jedyny z całego Slipknot'a nie ma tatuaży.
Wymyślił określenie fanów zespołu Slipknot - larwy ((en) Maggots).
Jest najbardziej wygadany z.

Krytyka jest łatwa a sztuka trudna - bloog.pl


komentarze (1) | dodaj komentarz

Slipknot - Left Behind i Vermillion pt. 2

środa, 08 czerwca 2011 14:13

 

 

 

 

 

Lubię od czasu do czasu wracać do korzeni. Niecałe 4 lata temu słuchałam Slipknot namiętnie, niustannie i z uwielbieniem. Obecnie, jeśli chodzi o muzykę, skierowałam się w zupełnię inną stronę. Slipknot zawsze mnie intrygował i intryguje nadal. Zespół niedawno znalazł się na 4. miejscu listy najlepszych kapel rockowych wszech czasów. Uważam, że to co zrobili na albumach "Slipknot" i "Iowa" to arcymistrzostwo. Cenię sobię melodyjność, a panowie z Iowy zawsze grali ostro, ale melodyjnie. Nigdy nie brakowało im pomysłów na chwytliwe refreny. Ubolewałam nad tym, że ostatni krążek, czyli "All hope is gone" potwierdził jedynie spadek ich formy. Ale nic nie trwa wiecznie... Niestety. Nie obchodziły mnie.

"Wolę umrzeć, niż być trendy" #9 Tamejek #9

Np.'dopie*dalac' itp. Kiedy muzycy juz w koncu wyszli na ta scene, na sali zabrzmial ogluszalacy krzyk, piski, a rece wzniosly sie do gory, w gescie uwielbienia i dlugiego oczekiwania. Pierwsza piosenka - Clouds Over California. Reszty nie znalem, bo przed koncertem w ogole nie wiedzialem o istnieniu DevilDrivera. Fani zaczeli skakac, i robic tzw. 'pogo', co zepchnelo mnie i siostre bardziej na lewo patrzac od sceny. Po paru minutach wszyscy byli mokrzy i smierdzieli. Wokalista nawiazywal bardzo dobry kontakt z publicznoscia, co sprawilo, ze wszystkim sie podobalo (no moze nie wszystkim, ale wystarczy ze mi na pewno). Najbardziej podobal mi sie moment, w ktorym wokalista DD zaczal temat Slipknota: "Po nas wystapi inny wielki zespol – Slipknot. Znacie Slipknot?!".Cala sala zaczela wyc. Wokalista popatrzal na ludzi siedzacych w ich miejscach(sektory siedzace), i zwrocil się do nich: „Co wy robicie?, Wstawajcie! Nie jestescie na pie*szonej Britney Spears! No! Wstawac!”. Wtedy zaczely się smiechy, a ludzie podniesli się ze swoich krzesel. DevilDriver zarzadal, aby sala rozeszla sie na boki, co z kolei oznaczalo sciane smierci (ang. Wall of Death). W czasie kiedy dwa fronty zblizaly sie do siebie, wokalista zaczal 'dialog' z publicznoscia:"When I say Slipknot, You say Slipknot" "Slipknot!" - "Slipknot!" itd. Ogolem.

Verus Amicus Rara Avis Est

I niepowtarzalną ścieżkę.
Dziewięciu "dziwaków" z Des Moines ubranych w robocze kombinezony oraz wykonane przez siebie maski pokazało światu, że są zdolni do przekroczenia ustalonych muzycznych schematów.
Slipknot to DJ Sid Wilson, perkusista Joey Jordison, basista Paul Gray, perkusista Chris Fehn, gitarzysta James Root, sampler Craig Jones, perkusista Shaw Crahan, gitarzysta Mic Tompson oraz wokalista Corey Taylor - znani także światu kolejno jako 0,1,2,3,4,5,6,7 i 8.

Zespół nagrał i wydał własny debiutancki album "Mate.Feed.Kill.Repeat" w 1996 r. Na albumie tym znalazły się następujące nagrania: 1. Slipknot 2. Gently 3. Do Nothing/Bitchslap 4. Only One 5. Tattered and Torn 6. Confessions 7. Some Feel 8. Killers Are Quiet

Zwrot w karierze Slipknot nastąpił z chwilą przyciągnięcia uwagi wytwórni Roadrunner Records. Slipknot od razu zyskał miano największego odkrycia 1999 roku oraz największego odkrycia w dotychczasowej historii Roadrunner Records. W barwach Roardrunner Slipknot podjął współpracę z producentem Rossem Robisnonem. Wspominając o sukcesach Slipknot, nie sposób ominąć właśnie postaci Rossa Robinsona - producenta między innymi pierwszej płyty Korn czy "Roots" Sepultury. Ross Robinson zaobserwował Slipknot na.

Slipknot snuff

KornFanHead ...Siła Tkwi W Muzyce! - Onet.pl Blog


09 lipca 2008
Okładka i tracklista "All Hope is Gone"
 
Kliknij aby powiększyć!


Oto (prawdopodobnie)okładka najnowszej płyty SlipKnoT. All Hope Is Gone, przypomnę, zostanie wydana 28 sierpnia. Na temat nowego krążka.

Gehenna

09.    This Cold Black

10.    Wherein Lies Continue

11.    Snuff

... so the lion fell in love with the lamb. - Onet.pl Blog

 (Peyton S.; 17.09.2009)

 • Rozdział X - Kings Of Leon - Closer (Peyton S.; 09.09.2009)
 • Rozdział IX - 30 Seconds To Mars - The Kill (Peyton S.; 02.08.2009)
 • Rozdział VIII - Slipknot "Snuff" (Peyton S.; 09.07.2009)
 • Rozdział VII - Coma "Zaprzepaszczone siły wielkiej... (Peyton S.; 19.06.2009)
 • Rozdział VI - The Cure "Prayers for rain" (Peyton S.;.
  Rozdziałów
  • A.F.I. - ... but home is nowhere
  • Staind - Save Me
  • Nouvelle Vague - Dance With Me
  • The Cure - Pictures Of You
  • Foo Fighters - Stranger Things Have Happened
  • My Chemical Romance - The ghost of you
  • The Cure - Prayers For Rain
  • Coma - Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków
  • Slipknot - Snuff
  • 30 Seconds To Mars - The Kill
  • Kings Of Leon - Closer