O czym chcesz poczytać na blogach?

Skup złomu

Farewell, My Lovely

Miejsca, gdzie śpi. Sytuacja jednak zmierza ku lepszemu - gdzieniegdzie widać już podłogę.
Q prawie cały ten czas mówił. Rozmawiał. Rozmawiał do mnie o wszystkim, a ja po jakiś czasie wyłączyłem się i jak fachowy przeprowadzacz nosiłem, kierowałem, pakowałem, wypakowywałem. Q wcale się tym nie speszył i nie przestawał mówić.
Dzisiaj postanowiliśmy zawieźć do skupu złomu to, co dało się tam zawieźć, a zebrało się tego niemało. Pierwsza próba dołączenia do grona kolegów po fachu Ediego okazała się jednak bolesnym doświadczeniem. Mało kto zapewne wie (myśmy nie wiedzieli), że skupy złomu otwarte sa w takich samych godzinach jak urzędy. Po 15:30 niemożliwością znalezienie jest jednego czynnego. Z załadowanym złomem wozidłem.

vestafox - Onet.pl Blog


21 lutego 2011
Demontaż i złomowanie

Obecnie na terenie Polski powstaje coraz więcej punktów, w których prowadzony jest skup aut powypadkowych. Jest to spowodowane rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu działalność, w której jest realizowane nie tylko samo złomowanie pojazdów, ale również sprzedaż używanych części samochodowych oraz skup złomu. Tego typu stacja demontażu pojazdów z reguły zajmuje się również odzyskiwaniem części samochodowych i rozbiórką samochodów, co w znacznym stopniu rozszerza jej zakres działalności. Często zdarza się również iż zakres działań tego typu stacji jest znacznie szerszy. Świadczą one usługi serwisowe, porady motoryzacyjne, czy handel używanymi częściami.

AlterJa - Onet.pl Blog

Zimna twarzą. Ciągnie za sobą druciany wózek, którego dwa nie od pary kółka nienauczone współpracy kręcą się chybotliwie, wydając z siebie pisk, niczym zapowiedź ostatniego tchnienia. Na prowizorycznie skręconej pace przesypują się niedbale pozgniatanie przez naszego bohatera aluminiowe puszki, co jakiś czas pojawi się między nimi kawałek zardzewiałego, bezkształtnego złomu, to znów wpadnie jakiś inny, sypiący się i do niczego nie nadający kawałek zmurszałego metalu. Między nimi pogniecione kartki jakiś bezimiennych gazet, poplamione stronice butwiejących już zeszytów z nikogo nie interesującą zawartością. Dzień, w którym nikt i nic cię nie goni, w którym nie myślisz o pracy, wyjazdach, rodzinie, kredytach i towarzyskich zobowiązaniach – mija jak na złość bardzo powoli. Jakby chciał ci udowodnić, że może trwać całą wieczność, a ty nie masz nic do gadania. Ale może działa właśnie na twoją korzyść? Nasz kloszard zdołał prze cały dzień nazbierać całkiem pokaźna stertę nikomu nie potrzebnych śmieci – wszystko po to, by móc zawieść to na punkt skupu. Ale dzisiejszy dzień mógł zaliczyć do niezwykle udanego pod względem łowów. Na tyle udanego, że śmietnikowe łupy nie mieściły się na tandetnym wózeczku. Zaradny, jak na swoje możliwości, biedak rozejrzał się pośpiesznie i żwawo podszedł do najbliższego kontenera. Bacznie obejrzawszy się wokół siebie, by upewnić się, że nikt podejrzany nie dybie na jego dobytek,.

Elektrośmieć Blog

złomiarskie mają wszystkie niezbędne zezwolenia i zaświadczenia. Organizacje odzysku więc proponują by raczej cywilizować rynek, a nie z nim walczyć. – Według mnie mamy jedną z najlepszych w Europie zbiórkę i przetwarzanie sprzętu metalowego – mówi Kędzierski. – Zużytych pralek nie znajdziemy w lasach, bo są zbierane przez handlarzy złomem. Z kolei w punktach skupu są skrupulatnie rozbierane. W innym przypadku huta potraktuje metal jako zanieczyszczony i zapłaci mniej. A tymczasem gumę, plastik, czy miedź z silników można sprzedać i mieć dodatkowy grosz.

Według organizacji odzysku ogromnym problemem są monitory, czy lodówki. – Tu miejsca na kompromis nie ma – przekonuje Tomasz Partyka z ZISEE – Mówimy o niebezpiecznych odpadach, których unieszkodliwianiem powinny się zajmować profesjonalne firmy. Tymczasem leżą one całymi hałdami, i nie w miejscach bezpiecznych. Ekologiczna bomba tyka… Podobnie uważa Przemysław Kędzierski. – Według przeprowadzonych przez nas badań wynika, że nasze punkty kojarzy 3-4 proc. ludzi, z kolei punkty skupu złomu prawie wszyscy. Według niego to spory potencjał, którego nie wykorzystało państwo. – Może każdy punkt skupu złomu powinien być obligatoryjnie firmą zbierającą? – zastanawia się. Jak twierdzi, wówczas większość z nich wcześniej czy później musiałaby się podporządkować standardom. – Podczas jednego ze spotkań zaproponowaliśmy większym firmom

Jeśli życie jest gorzkie... - Onet.pl Blog

Się swą podróżą.
-Wkońcu w domu!- pomyślał i osunął się na piaszczystą drogę. Był nieprzytomny. Na jego nieszczęście obok przechodziła Winry- dawna koleżanka Eda. Dziewczyna spojżała na metalowe protezy Edwarda.
Powoli obeszła chłopaka dookoła i zabrała mu metalowe części.
-To już ósmy w tym miesiącu!- zapiała z radości Winry zmierzając do punktu skupu złomu.
W tym czasie garncarz Armstrong pił mleko. Nużyła go ta czynność, więc postanowił się przejść. Alex Louis Armstrong zobaczył nieprzytomnego chłopaka. Kurdupel miał ze sobą dziwny bagaż. Garncarz wziął Edwarda do swojej pracowni. Gdy Edzio się ocknął, stwierdził że chce mu się pić. Nie patrząc na zawartość stojącego na stoliku kubka, porwał go i wypił.