O czym chcesz poczytać na blogach?

Skrypty

Żółte Litery

   Dodaj komentarz do wpisu „Avatary Gravatar, Blip i Blox w komentarzach” i/lub któregoś z (5) komentarzy
 • czwartek, 22 września 2011
  • Porządki

   Postanowiłem w końcu uporządkować chaos jaki powstał w napisanych przeze mnie skryptach.  Rezygnuję ze stosowanej dotychczas zasady jeden plik-jedna funkcjonalność. Od tej pory wszystkie moje skrypty zamieszczam w pliku znajdującym się po tym adresem: http://zoltelitery.blox.pl/resource/skryptyNewAge.js . Plik nazwa się skryptyNewAge.js ponieważ za pomocą javascriptu zamierzam dodawać funkcjonalności do szablonów new_age bloxa.

   Dodatkową motywacją do wykonania porządków była duża ilość zmiennych globalnych, jaką wprowadzały moje skrypty. Jak nietrudno się domyślić to niezbyt mądra praktyka, której rezultatem może być konflikt nazw i niedziałanie skryptów.

   W związku z tymi zmianami, zmienia się również sposób korzystania z dotychczasowych skryptów. W tej chwili, chyba najlepszą metodą korzystania z moich.

 • Counter-Strike i My

  Że lepiej jechać na darmowym skrypcie, który doskonale się sprawdzi nawet dla wielkiego forum a pieniądze na skrypt można zainwestować w coś innego. Reszta, czli 3-4% zaproponują alternatywę. Gorszą, lepszą ale zawsze to alternatywa. Wróćmy więc do forum. Nie ma sensu inwestycja w vB lub IPB jeśli nie potrzebujemy tak wyszukanego skryptu a chwalić się nim nie mamy zamiaru. W końcu wydatek rzędu 500zl w przypadki vB i IPB to nie są małe pieniądze. Dlaczego więc nie skusić się na Burning Board od WoltLab? Jego cena w podstawowej wersji to ¼ ceny vB i IPB a daje te same możliwości. Owszem, ma swoje wady tak samo i te najsłynniejsze skrypty ale z powodzeniem dorównuje im pod kątem działania i tego co może zrobić. Standardowa licencja to wydatek $139.99, czy również taniej. Tak samo jak i dwaj gigancji oferuje skórki, modyfikacje, pluginy, jednym słowem wszystko to czego potrzebujemy. Jak zawsze znajdą się i przeciwnicy i zwolennicy tego skryptu. Od siebie mogę dodać, iż skrypt w akcji widziałem i stwierdzam, że „nie taki diabeł straszny jak go malują”.

  Oczywiście skrypt sprawdzi się też dla bardzo dużego forum jednak nie w wersji Lite ( którą swoją drogą można pobrać za darmo i zainstalować i mieć jakieś niezbyt wielkie forum ).
  Wróćmy zatem do.

  Blame – webDevelopin'

  None'); // wysyłamy dane z bufora ob_end_flush(); ob_flush(); flush(); // zamykamy obecną sesję if (session_id()) session_write_close(); //proces który leci sobie dalej w tle sleep(10); ?>

  Teraz małe objaśnienie. Na początku otwieramy bufor, wszystkie dane jakie potem wyślemy w nim lądują, następnym krokiem jest pobranie rozmiaru bufora, aby potem przekazać przeglądarce po ilu bajtach może skończyć ładowanie strony. Potem wysyłamy wszystkie nagłówki, w tym momencie należy pamiętać, że w tym przykładzie kompresja gzip musi być wyłączona. Jest to spowodowane faktem, że normalnie kompresja następuje po wykonaniu skryptu, co skutkuje różnicą pomiędzy wielkością przesyłanych danych a zadeklarowanym rozmiarem w nagłówku Content-Length. Kolejnym krokiem jest wysłanie całej zawartości bufora oraz zamknięcie sesji dla danego pliku tak aby nie nastąpiła interferencja, kiedy użytkownik będzie przeglądał dalej stronę podczas gdy skrypt nie zakończy jeszcze swojego działania. I teraz najlepsze, cała praca skryptu wykonywana po tych działaniach będzie miała miejsce tak jakby “w tle” i nie będzie już odczuwalna dla użytkownika. Warto dodać ignore_user_abort(true); na początku skryptu, co uczyni go niewrażliwym na zatrzymanie.

  Sylwekb

  Strona główna > Skrypty > Pisanie skryptów w BASH – wstęp

  Pisanie skryptów w BASH – wstęp

  4 Listopad 2009 sylwekb Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

  Ta część cyklu poświęconemu pisaniu skryptów w systemie Linux będzie najmniej techniczna spośród całego cyklu. Zdecydowałem się postąpić tak, aby pokazać, że na początku pisania skryptów czy programowania nie zwraca się uwagi na pozornie błahe rzeczy, które tak naprawdę są bardzo istotne.

  1. Planowanie

  Zaczniemy od początku. Chcemy napisać sobie skrypt, który będzie realizował jakieś żmudne.

  Komunikaty od autorów Bloog.pl - bloog.pl

  Do użytkownika a nie blooga dlatego dostajesz taką informację.

  Zgłoszenie: Brak możliwości dodawania zdjęć.
  Zgłaszający: alicjafreitagklasa4f
  Rozwiązanie: Na Twoim koncie skończyło się dostępne miejsce.

  Pozdrawia Was,
  Team Bloog.pl


  Podziel się:
  Trackback: http://bloog.pl/id,3148107,trackback

  komentarze (37) | dodaj komentarz

  Odpowiedzi na komentarze 18-03-2008

  wtorek, 18 marca 2008 13:38
  Witajcie!

  Zgłoszenie: Muzyka na blooga.
  Zgłaszający: ammstefanscy
  Rozwiązanie: Na stronach z dodatkami do blogów znajdź przykładowy odtwarzacz muzyki. Jego kod wpisz do dowolnego blooczka lub w pole "Moje Skrypty".

  Zgłoszenie: Klikalny obrazek.

  Kamila Borkowska TreflStudio strony internetowe

  kati

  Jak postawić katalog. Niby nic wielkiego aczkolwiek... Gdyby się tak rozejrzeć, to jest tego bardzo dużo, wszedzie i praktycznie każdy chce mieć lub każdy ma swój katalog firm. Powinno zacząć się od wyboru tematyki, wyboru skryptu, wyglądu, co i jak poustawiać, aby było ładnie, ma być płatny, czy darmowy, jakie triki wykorzystać na katalogu oraz zasadnicze - katalog ma nam służyć przez długie lata i dać na siebie zarobić, czy ma być po prostu zapleczem. Następnym krokiem jest skrypt. Tutaj mamy do wyboru do koloru, przy podziale na płatne i bezpłatne skrypty. Skrytpów bezpłatnych jest ogrom, można postawić je od razu, bez potrzeby męczenia się z nimi, a w internecie można znaleźć pełno ułatwień i modyfikacji. Skrypty na katalog stron to *Free PHP Directory Script *Linker *otwarty.pl mini *php Link Directory (phpLD)*SkaLinks *qlWeb *Freeglobes *PHPWebDirectory *PHPMyLinks *Hurricane *CNCat (produkt zagraniczny - więcej na cn-software.com) - płatny *INDEXU (produkt zagraniczny - wiecej o nim na nicecoder.com) - płatny *SEOKATALOG (produkt całkowicie polski - więcej o nim na seokatalogi.pl) - płatny.Jeśli stawia się pierwsze kroki to powinniśmy się zdecydować na katalog firm darmowy, ale.