O czym chcesz poczytać na blogach?

Skorpion

chaotycznie w moim życiu

poniedziałek, 22 sierpnia 2011
Ukąszenia

Pierwsze co przychodzi do głowy to owady. Bzykające koło ucha. A później czuć tylko swędzenie, ból i często też frustracje. W zależności od tego jaki owad przysporzy nam cierpienia jest ono większe lub mniejsze. Niestety w przyrodzie kąsają też inne stworzenia jak węże, żmije czy skorpiony... Tak samo w życiu jesteśmy kąsani. Przez jadowite węże i zodiakalne skorpiony.

Z jednym Skorpionem mam do czynienia już od początku bytowania w naszej przecudnej rzeczywistości. Owy Skorpion, starszy ode mnie na tyle aby jako dziecko wiecznie mnie strofować, ale nie na tyle abym w późniejszym swoim życiu nie powiedziała że to czy tamto mi się nie podoba... Jednak Skorpionik odporny jest na słowa. Przynajmniej na moje. I niestety nie widzi, że krzywdzi innych. Tych najbliższych.

Jako mała dziewczynka postrzegałam Skorpiona jako idola. Chciałam być taka jak on. Piękna. Mądra. Dorosła. Gdy Skorpion miał ówczesnie modne buty, takie kozaki, takie za kolano, długaśne i w mini chadzał, to ja tez tak chciałam. Kiedy Skorpion szedł na randkę to ja też chciałam. I lubiłam chłopaków Skorpiona. Z reguły. Jednak jednego nigdy nie polubiłam i.

Blog sweetgirl246

Komentarzy: 1 HEJ :D 2007-12-07 Nazywam sie Justysia i mieszkam we Wrocku :)) Mam chłopaka o imieniu Kuba i 3 kupelki: Natka,Kaśka,Olcia ... Ten blog będzie o wszystkim np.miłość,muzyka,zodiak itp. Dzisaj dodam na zachęte odwiedzania mojego bloga 2 niespodzianki :) To PAPA pozdro dla moich znajomków i nie tyko :))) skorpion 24 X - 21 XI
Planeta Mars wpływa niezwykle mocno na charaktery osób urodzonych we wtorki. Mars bowiem, uważany jest za planetę nerwów czyli wojen, dlatego tak mocno oddziaływuje na ludzi. I choć osoby urodzone pod jego znakiem są w zasadzie dobre, przyjemne i mile, to jednak w życiu zdradzają duże podenerwowanie. Nieraz mają dość duże trudności w nauce i wykonywaniu zawodu. Lubią osiągać wysokie zarobki albowiem kochają luksusowe życie. Bywa tak, że niektórzy - szanując się - sporo oszczędzają na starość. Ich majątek nie zawsze trafia w dobre i godne ręce. Bardzo często ludzie spod.

karill.blog

?

chcesz, opowiem Ci bajkę, a raczej nie tyle co bajkę co pewną przypowieść z krajów dalekiego wschodu.
Nie pytaj się kto to napisał bo nie wiem, nie znam autora , wiem tylko że pochodził z Indii
Usłyszałem ją wiele lat temu ale zapamietałem ją bo dotkneła mnie do " kości"
Przeraszam Cię z góry za to że nie będzie to słowo w słowo to co usłyszałem, ale koniec tego, zamknij oczy i czytaj :


" Skorion i żaba " - czyli ufać czy nie ufać

... W gęsym tropikalnym lesie, podczas leniwego upalnego popołudnia,
na gałęzi drzewa przy skraju leśnego jeziorka, wylegiwał się skorpion.
Upojony pięknem natury, rozłożył się wygodnie, w cieniu liści  i czekał na ofiarę.
Pod nim, kilka metrów niżej, na liściu wodnej rośliny odpoczywała sobie żaba.
Tak samo skorpion, jak i mała żabka nie mieli pojęcia o swoim istnieniu
 i gdyby nie nagły powiew letniego wiatru pewnie nigdy by się o sobie nie dowiedzieli.
Lecz wiatr zawaił, był to zwykły letni podmuch jakich wiel w ciągu dnia, ale ten był inny,
ten zryw wiatru ztrącił skorpiona z jego gałęzi.
Przerażony skorpion nie był w stanie złapać się niczego i świadomy faktu,
że pływać nie potrafi leciał w dół.
Spadł.

Astrogeneza

Fizycznym (węzły traktuję jako egzekutorów karmy), o tyle 8 dom jest miejscem, gdzie karma i sąd ostateczny mają swoje dominium. 8 dom jest domem rozliczeń, miejscem, a raczej sytuacją, gdzie należy uśmiercić stare i zrodzić nowe. Miejscem, gdzie wszystko zostaje przeanalizowane i osądzone. Jest to bardzo specyficzny sąd nad człowiekiem. Specyficzny, bo tak naprawdę, człowiek sam sobie jest najokrutniejszym sędzią. Po śmierci dokonuje retrospekcji i waży swoje dobre i złe uczynki (w mowie, myślach i uczynkach). Bilans wskazuje mu na ścieżkę kolejnego wcielenia, na sprawy, które musi rozstrzygnąć w kolejnym wcieleniu. Przypomnę tutaj standardowe opinie, że Skorpion nigdy nie zapomina i nigdy nie wybacza…

Przyjęło się, że planety w Skorpionie (a tym samym nawiązujące do 8 domu) wskazują na “stare dusze”. Jeśli mamy w Skorpionie jakąś planetę, świadczy to o tym, że po raz kolejny borykamy się z problemem sygnifikowanym przez tę planetę. Jeśli w Skorpionie znajdują się planety pokoleniowe, czyli Uran, Neptun i Pluton – sprawa dotyczy całych pokoleń. Popatrzmy na epokę “dzieci kwiatów” i chociażby Neptuna w Skorpionie (wszedł tam w 1956 a Pluton do Panny).
Planeta w Skorpionie, tym samym i w 8-ym domu, świadczy o konieczności rozwiązania kluczowego problemu, który nie.

Mój świat, moje ja.

Kobiety spod znaku Raka muszą mięć oparcie i pomoc w życiu. Mężczyźni urodzeni pod wpływem Raka, są skromni, nieśmiali, skłonni do przesadnej pobożności. Umieją być mili dla otoczenia i przesadnie towarzyscy. Ale zdarzają się również i osobnicy nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi, łakomi i kłótliwi. Przysparza im to wielu nieprzyjaciół i stwarza trudne sytuacje życiowe. W przeważającej większości są bardzo trudni w pożyciu małżeńskim. Związek zawarty przez obie osoby spod znaku Raka jest bardzo szczęśliwy, albowiem wszystkie gwiazdy działają na jego korzyść. Również połączenie osoby spod znaku Raka z osoba spod znaku Skorpiona jest związkiem udanym i szczęśliwym. Porady dla urodzonych pod znakiem Raka: Osoby te powinny, częściej niż inne, spodziewać się spadku rodzinnego. Bywa bowiem często, Iż osoby spod znaku Raka umierają bezpotomnie. Jakże często muszą one godzić się z utrata ukochanej osoby, rozstaniem się z przyjaciółmi. Nie należy wracać ciągle myślami do tego, co minęło, do milej przeszłości, która przecież nie może powrócić. I choć nieraz może im dokuczać osamotnienie, nie powinni rozczulać się nad swym losem, lecz cala energię życiowa muszą kierować na dalsze życie. Jeżeli chwilowe słabości pokonają z powodzeniem, to mogą.