O czym chcesz poczytać na blogach?

Skolioza

Układ mięśniowo-kostny

Ich obecność zwiększa wytrzymałość i stabilność tego szeregu kręgów. Natomiast ki­foza to patologiczne, nadmierne zwiększenie naturalnych krzywizn. Może ono wystąpić w każdej części kręgosłu­pa, ale najczęściej i w sposób najbardziej wi­doczny pojawia się w jego górnej części piersiowej, w postaci „okrąg­łych pleców" lub niekiedy wręcz garbu, z towa­rzyszącym skrzywieniem wyrównawczym w czę­ści lędźwiowej.Występowanie deformacji kręgosłupa w gór­nej części można wyjaśnić tym, że jest to miejsce szczególnie przeciążone masą górnej części tuło­wia, kończyn, a także napięciem mięśni mających tu swoje przyczepy.Kifoza i skolioza są różnie nasilone, od lek­kiego, zaledwie dostrzegalnego skrzywienia, do ciężkiego, widocznego na pierwszy rzut oka i zmuszającego chorego do chodzenia w pozycji pochylonej w bok czy do przodu. W ciężkich przypadkach dochodzi do kalectwa.

 

Przyczyny deformacji kręgosłupa

Przyczyny są różne i poniżej dokonamy prze­glądu niektórych z nich.

Urazy

Wypadek z urazem powodującym uszkodzenie kręgosłupa, który może prowadzić do obniżenia wysokości.

Blog Majandra9

W SPA :)


Komentarzy: 0 co dalej będzie? 2011-05-17 Skoro założyłam tego bloga to znaczy że jestem już naprawdę samotna ze swoim problemem... A tym problemem jest moja dobijająca mnie skolioza.
Lat 26 kręgosłup 70 letniej babci... Pytań milion: dlaczego mi się to przytrafiło? co mam robić dalej? czy kiedyś będzie lepiej? czy jest ktoś kto mi pomoże?

Gdyby nie ta skolioza to moje życie byłoby bajeczne cudowny mąż, cudowne dziecko, dom ale ja nie umiem się tym cieszyć kiedy boli... Smutny widok matki która ledwo trzyma swoje dziecko na rękach, kiedy cierpliwość kończy się gdy zaczyna się ból. Dziecko się bawi a ja siedęz z boku i płacze, negatywne myśli coraz bardziej biorą kontrole nad moim stanem psychicznym... dół...nerwica.

Aktualnie wygląda to tak skrzywienie 32 stopnie, duża rotacja, dyskopatia. Odczucia, ból, drętwienie, mrowienie, pleców, nóg, rąk, ogólne osłabienia, niechęć, brak apetytu.
Leczenie no właśnie ... leczenie skolioz to porażka.

Blog rodzinny.

Proszę przekaż 1% podatku dla nas..

Jeżeli ktoś z Państwa się zainteresuje przekazaniem dla nas 1% podatku to będzie na leczenie i rehabilitacje dane podam przez emila:  agnesK24@wp.pl lub na gg 906154.. Z góry dziękujemy...

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
zuzakolas
Czas publikacji:
czwartek, 05 stycznia 2012 09:33

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Proszę przekaż 1% podatku dla nas..”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Proszę przekaż 1% podatku dla nas..”
 • Moja Asia 13 lat.wada serca,nietolerancja fruktozy,osgood-schlatera,ziarniniak i skolioza

 • CZEKAM NA POMOC - bloog.pl

  Jest 932 620 bloogów | losowy bloog | poleć tego blooga | inne bloogi | zaloguj się | załóż blooga

  CZEKAM NA POMOC

  Kategorie
  • wszystkie

  Nowy blooczek nad wpisami

  aktualnie

  czwartek, 02 czerwca 2011 9:44

  najpierw napiszę co w Rzeszowie u ortopedy...

  Kacperek raczej ok, wiadomo skolioza postępuję, musimy obserwować, najważniejsze, że nie trzeba stopek operować,