O czym chcesz poczytać na blogach?

Składowisko odpadów

Przysłowia polskie

Uważam, że wszyscy ludzie mieszkający na planecie mają takie samo prawo do życia. Coś mi się jednak wydaje, że nie w każdym wypadku tak jest...
Ostatnie posiedzenie rady mojego miasta, było zapowiedziane na stronie internetowej w taki sposób:
" Informacja burmistrza miasta w sprawie budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów dla Małopolski Zachodniej wraz z możliwościami uzyskania środków finansowych na realizację tego przedsięwzięcia." - i tyle w tym temacie.

Wybrałam się na to posiedzenie, a tu się okazuje, że przyjechały sławy danego tematu, jak np pan profesor PK dr hab. inż. Janusz Mikuła. Miałam okazję wysłuchać i.Polityki społecznej, organizację i formę zarządzania Urzędem Miasta oraz zakres działań urzędu związanych z promocą gminy."

Dlaczego więc w takiej sytuacji ja i inni mieszkańcy musimy zabiegać o to, aby nam nie składowano kolejnych śmieci na terenie centrum miasta?
Dlaczego w lasku w pobliżu centrum istnieje olbrzymie składowisko starych szmat i opon? Kto zezwala na to, aby te odpady w takiej przerażającej ilości tam składano? I nie tylko że są, ale ciągle ich przybywa.
Kto chce nam wcisnąć kolejne śmieci, tym razem nazwane niebezpiecznymi?
Dlaczego ludzie chcą ściagać panią Jaworowicz, bo nie wiedzą jak sobie z tym poradzić?

tashiwater | CZAS położyć KRES rządom SS

(!). Podjęto kroki, aby nikt nie wszedł w bezpośredni kontakt z tym “zanieczyszczeniem” i aby nie wydostało się ono na zewnątrz. Składowisko Asse jest byłą kopalnią soli i znajduje się tam 127,000 pojemników z odpadami radioaktywnymi, umieszczonymi tam między 1967 a 1978.  (źródło)

Zaloguj się, aby móc odpowiedzieć
  • freenata pisze:

    Przede wszystkim Francuzi będą korzystać z naszych składowisk na odpady radioaktywne.

    Zaloguj się, aby móc.

To już wszystko: ziemniaki, kukurydza, odpady radioaktywne wskazuje na zagładę świata czynioną na czyjeś zamówienie. Nie będzie co jeść, będziemy truci cezem a właściwie to już jesteśmy truci z odpadów radioaktywnych, ostatnio w bardzo dużym stopniu z Japonii ale i Niemiec też. O tym wszystkim media reżimowe milczą, zaś piszą bzdety o walce z “kibolami”. To zakrawa na jakiś skandal ogólnonarodowy. Czyżby.

Solanka – Informacje z miasta i gminy Kłodawa

Ireneusz Niewiarowski, który na prośbę lokalnego samorządu, zbadał sprawę w Państwowej Agencji Atomistyki. Pogłoski, że tego rodzaju materiały mogłyby trafiać do Kłodawy są nieprawdziwe – mówi parlamentarzysta.

- Nie tylko Kłodawa, ale także żadna kopalnia w Polsce nie nadaje się do magazynowania takich odpadów. Ale prawdą jest, że są prowadzone takie badania, gdzie by takie składowisko mogło się mieścić – wyjaśnił Niewiarowski.

Po tych wiadomościach kłodawscy samorządowcy odetchnęli z ulgą. Chcą, by kopalnia po wyczerpaniu zasobów soli przekształcona została w uzdrowisko i muzeum. Składowanie tam materiałów radioaktywnych zniweczyłoby te plany.

źródło: radiomerkury.pl

Terroryzm

Mimo rozpadu państwa, nadal był dość ściśle kontrolowany i strzeżony, istniała jednak możliwość zdobycia materiałów rozszczepialnych ze znacznie gorzej pilnowanych zakładów badawczych, kopalń czy ośrodków cywilnych. Armia Radziecka, wycofując się z republik uzyskujących niepodległość, pozostawiła po sobie wiele odpadów, których właściwości radioaktywne mogą zostać wykorzystane przez grupy terrorystyczne[5].

Istnieje forma broni atomowej stworzona wręcz na potrzeby działań o charakterze terrorystycznym – „bomby walizkowe”. Broń tego typu produkowano zarówno w USA, jak i w ZSRR. Ciężar takiego urządzenia,.Reakcję łańcuchową, czyli takiego typu broni, jaki znajduje się w arsenałach „państw atomowych”;
• poprzez stworzenie tak zwanej „brudnej bomby” lub inne rozprzestrzenienie substancji radioaktywnej;
• poprzez atak na obiekt zawierający substancje radioaktywne: elektrownię, instytut badawczy, transport lub składowisko odpadów.
Stworzenie lub zdobycie broni atomowej pierwszego typu jest niezwykle trudne. Wymaga odpowiedniego personelu naukowego i warunków prowadzenia prac. Podstawowym problemem jest jednak zdobycie odpowiedniej ilości wzbogaconego uranu lub plutonu. Dla uzyskania efektu porównywalnego z eksplozjami w Hiroszimie i.