O czym chcesz poczytać na blogach?

Składowanie

mocniejszy

  42 stopnie Celsjusza jest po prostu nieprawdziwa.
  *
  Posiadamy technologie z zakresu różnych energetyk, które wykorzystane mogą doprowadzić do decentralizacji energetyki. I ten proces trwa spontanicznie, społecznie. Ale państwo go nie wspiera, a nawet w nim przeszkadza, bo rządzący pilnują interesów wielkiej energetyki.


 • w dniu 31 Marzec 2011 @ 17:26 | Odpowiedz Bohun

  1. Elektrownie atomowe są niebezpieczne.
  2. Elektrownie atomowe produkują odpady radioaktywne.
  3. Odpadów radioaktywnych nie da się unieszkodliwić.
  4. Składowanie odpadów radioaktywnych jest drogie i niebezpieczne.
  5. Likwidacja zużytych reaktorów trwa kilkakrotnie dłużej niż czas ich działania.
  Zagrożenie jest, ale przy odpowiednich zabezpieczeniach i kontroli są to minimalne zagrożenia.
  Składowanie nie jest niemożliwe, wystarczą do tego głębokie nieczynne kopalnie. Nawet jak dojdzie do rozszczelnienia zbiorników to materiał radioaktywny nie zaszkodzi ludziom na powierzchni.
  Całkowite koszty budowy, użytkowania oraz zamknięcia są nadal niższe od innych rozwiązań.

  6. Polska nie posiada pokładów paliwa atomowego.
  Tutaj się zgadzam.

  7. Polska posiada tradycyjne paliwa kopalne i opartą na nich energetykę.
  Elektrownie te są przestarzałe, a żeby wydobywać.

 • elektrownia-jadrowa.blog

  I trzecie miejsce po Żarnowcu, wśród lokalizacji pod przyszłą  elektrownię, zajęły - odpowiednio - Warta-Klempicz oraz Kopań. Na piątym miejscu uplasował  się goszczący największą w kraju elektrownię węglową Bełchatów. Jak powiedziała Hanna Trojanowska, wiceminister gospodarki oraz pełnomocnik rządu do spraw budowy elektrowni, podczas analiz uwzględniono również kwestie ochrony środowiska oraz możliwości podłączenia do sieci elektroenergetycznej.

  Dalsze analizy w tej sprawie będzie już prowadziła Polska Grupa Energetyczna, która zbuduje elektrownię. Ostateczne decyzje mają zostać podjęte przed końcem 2010 roku.

  Justyna Piszczatowska

  Tagi: energia jądrowa, odpady radioaktywne, składowanie odpadów, energetyka jądrowa, radioaktyność, lokalizacja elektrowni jądrowej, energia atomowa

  skomentuj (0)

  o portalu elektrownia-jadrowa.pl 2010-03-26 17:02:06

  Pierwszy portal poświęcony budowie elektrowni jądrowej w Polsce już  działa! 

  Na początku lutego br. swoją działalność rozpoczął pierwszy portal informacyjny poświęcony budowie elektrowni jądrowej w Polsce elektrownia-jadrowa.pl.  

  Elektrownia Jądrowa

  elektrownia,elektrownia jądrowa,elektrownia atomowa,elektrownia wiatrowa,elektrownia słoneczna,ogniwa słoneczne,uran,odpady radioaktywne,Czarnobyl,Prypeć,promieniowanie,radioaktywność,elektrownie w Polsce,atom w Polsce,atom,skażenia po promienne,reaktor,rodzaje reaktorów,legislacja atomowa,elektrownie jądrowe na świecie,atom a buissnes,idea budowy elektrowni,elektron,atom,wybuch atomowy,składowanie odpadów,energia jądrowa,energetyka jądrowa,radioaktyność,odpady radioaktywne,lokalizacja elektrowni jądrowej,energia atomowa

  podworkowehistorie

  Archiwum - Listopad, 2011

  gabaryty

  21 lis

  "Drodzy mieszkańcy, uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym nastąpi wywóz gabarytów", "Przypominamy, że składowanie gabarytów jest dozwolone najwcześniej dzień przed planowanym wywozem", "Zabrania się składowania gabarytów przy śmietniku"… Zmienia się ton wywieszanych na klatce schodowej ogłoszeń, ale problem od lat pozostaje ten sam. Gabaryty.

  Piętrzą się przy śmietniku niezmiennie, po wielkim sprzątaniu porządek nigdy nie trwa dłużej niż dwa dni. Zaraz magicznym sposobem pojawiają się od nowa, jeden po drugim, aż urosną w wielką stertę i zablokują chodnik. Rozpruta w pół kanapa z kwiecistym obiciem. Dwa fotele, całkiem niezniszczone. Zestaw krzeseł i stolik prawie do kompletu. Poczerniałe lustro pamiętające chyba pierwsze lata z życia bloku. Kilka kuchennych szafek z wyłożonymi kolorową ceratą półkami. Drzwi oklejone.

  degrowth – voluntary simplicity

  A wyniki kontroli sanepidu nie są fałszowane

  2. Stara instalacja w budynku, w którym mieszkam

  Z tego co zrozumiałem z Rozporządzenia polskie prawo reguluje jakość wody w sici wodociągowej, ale nie w naszych kranach, bo za samą instalację w budynku odpowiada jej właściciel. Tym samym, rzeczywiście stara instalacja może być powodem pogorszenia parametrów wody. Czy rzeczywiście tak jest należałoby sprawdzić testując wodę pobraną z kranu.
  Jednocześnie nie możemy mieć również pewnośći, ze podobnei jak woda z wodociagów woda butelkowana została dostarczona do nas bez uszczerbku dla jej jakości. W końcu jakość wody butelkowanej sprawdzana jest przed jej rozlaniem, a potem przychodzi transport, składowanie, sprzedaż, często w naświetlonych pomieszczeniach.  Nie znam żadnych publikacji na ten temat, ale mam podejrzenia, że te warunki moga mieć wpływ na jakość.

  3. woda słabej jakości w domu jednorodzinnym, który ma własne ujęcie

  Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków nie reguluje jakości wody z własnego ujęcia (jesli korzysta z niej mniej niz 50 osób). Może regulować to jakieś inne prawo…

  4. Nieprzyjemny smak lub zapach w wodzie z kranu

  Jeśli woda pochodzi  z wodociągu to znaczy, ze jej jakość jest kontrolowana, więc jej smak i zapach nie mają znaczącego negatywnego wpływu na zdrowie (pod warunkiem, że.