O czym chcesz poczytać na blogach?

Składki zus

linki i nie tylko


Link Dodaj komentarz »

Większość osób pracujących na własny rachunek płaci składki ZUS od najniższej możliwej podstawy. Zyskują tym samym co najmniej kilkusetzłotową przewagę nad etatowcami. Przynajmniej część tych pieniędzy warto zainwestować w dofinansowanie przyszłej emerytury.

 

Etatowcy płacą.

Mój Alfabet Żagański - Onet.pl Blog

Pojęcia, jak i za ile żyją jego rodacy! Wypowiedź skandaliczna, dyskryminująca go jako polityka i premiera rządzącego gospodarką, po której normalny polityk powinien się podać do dymisji. Po niemal 40  latach pracy i 40 letnim płaceniu składki, wcale nie małej na ZUS, mam wyciągać rękę do dzieci!?

         Płacę składkę emerytalną i rentową. Jest już niemal.

Inwestycja24 Blog – najlepsza inwestycja

Z I filaru opiera się na systemie repartycyjnym, który ma charakter umowy pokoleniowej. Oznacza to, że wypłacane emerytury finansowane są ze składek osób aktualnie pracujących. System ten działa sprawnie tylko wtedy, gdy zasilające system składki pracowników wpływają w wysokości wystarczającej na wypłatę świadczeń dla obecnych emerytów. Za obowiązkowe składki ZUS w wysokości 19,52% (w przypadku posiadania II filaru 12,22%) wynagrodzenia brutto nabywane są uprawnienia emerytalne, które nie są dziedziczone.

Generalnie roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w.

zjadacz chleba - Onet.pl Blog


14 lutego 2011
Składki ZUS
Dlaczego składki na ZUS są limitowane.Na rok 2011 wynoszą 100770 PLN.Co miesięcznie wynosi ponad 8000 PLN.Powyżej nie płaci się już składki emerytalnej i rentowej.Żeby było śmieszniej to pracujący emeryt płaci składkę rentową chociaż nigdy.