O czym chcesz poczytać na blogach?

Składka zdrowotna

Martin Ave przedstawia - blog półoficjalny. - Onet.pl Blog

Prawd:
 - PO wcale nie jest pro wolnościowe, PO, to taka sama lewacka partia jak „wierzący socjaliści” z PiS i „trochę mniej wierzący socjaliści” z SLD;
 - Skoro składka emerytalna ma zostać podniesiona, ponieważ „budżet państwa TERAZ ma mniejsze dochody”, znaczy to, że większe pieniądze, rzekomo odkładane przez nas na nasze emerytury, nie znajdą odzwierciedlenia w Naszych dochodach z emerytury w przyszłości;
 - Skoro składka „zdrowotna” też zostanie podniesiona z identycznych powodów, to, analogicznie, wcale nie znajdzie to odzwierciedlenia w oferowanych nam przez państwo usługach medycznych.

Reasumując, znów.

Czerwona pajęczyna - Niech żyje II PRL!

Szpitala i lokalny biznesmen mogą sobie handlować na krechę, ale tylko i wyłącznie na ryzyko tego drugiego.

3. Aby zapewnić godziwe finansowanie służby zdrowia trzeba ogranicznyć władzę Sejmu nad kształtem budżetu. Obecna składka jak wyodrębniona część podatku dochodowego to jedna wielka lipa, co z tego że część podatku jest oznaczona jako składka zdrowotna, jeśli skurwiony Sejm może np. obciąć podatek dochodowy najbogatszym doprowadzając przez to do zmniejszenia wpływów także z tytułu składki zdrowotnej. W konstytucji powinno być zapisane np. 6% PKB na służbę zdrowia i budżet który przewiduje w tym dziale mniejsze wydatki będzie niekonstytucyjny.

Krzysztof Sawera - Onet.pl Blog

- zasiłki pogrzebowe obniżono.

            c. d.n., a w nim m.in. o WOŚP J.Owsiaka,
                 zapraszam :)Tagi: NFZ, ubezpieczenie zdrowotne, składka zdrowotna,ochrona zdrowia,
 medycyna, lekarz, lekarze, apteki, leki, ministerstwo zdrowia;

KS (22:33)
15 Proszę, Ty.

Pustynny Blog

Jak to wygląda i mogę coś pomieszać. Ale bazując na ogólnodostępnej wiedzy, udało mi się uzyskać pewien uproszczony obraz tego, co dzieje się z informacją o naszym ubezpieczeniu. Pomyślałem, że taka ilustracja mogłaby kogoś zainteresować.

Pierwszym z kilku etapów, przez który wędruje nasza składka zdrowotna, jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Trzeba pamiętać, że przyjmuje on dane o ubezpieczeniu zdrowotnym z wielu różnych źródeł. Każda z poniższych grup ma ubezpieczenie na innej podstawie:

  • Osoby czynne zawodowo, płacący składki osobiście/przez pracodawcę
  • Członkowie rodzin.

Okiem Faszysty – nie boje się pisać to co myślę !!!

Baśń o służbie zdrowia.

Październik 3, 2007

“Dawno, dawno temu był sobie lekarz, który uczciwie badał ludzi. Dostawał za to godny pieniądz, za który mógł spokojnie egzystować…Niestety potem wkroczyła przymusowa składka zdrowotna i już nie było tak pięknie i miło. Trzeba było na wszystko czekać albo kłaść kopertę na parapecie w ramach lepszej opieki zdrowotnej”. Tak oto w największym skrócie mógłby przedstawić historię dziadziuś swojemu wnuczkowi, gdy ten zapyta dlaczego jeszcze jest chory, chociaż dawno mógłby.

czekoladowa-beza.blog

Okropny. Do końca roku zostało 3 miesiące a ja właśnie odzyskałam 3 z utraconych 5 kg. Co oznacza, że do wagi idealnej zostało mi 13 kg zamiast 10. Musiałabym TERAZ zacząć tracić 4 kg miesięcznie (zdrowo), żeby mieć szansę na osiągnięcie zamierzonego celu. Jak to zrobić? Oczywiscie że wiem! Przestać sobie odpuszczać na każdym kroku ! Nie wiem skąd mi się to wzięło, wiem natomiast, że coraz.(którego właściwie nie ma) o 870zł składek, z których włśsciwie nic mi nie przychodzi dobrego (najbliższy termin do internisty po zgłoszeniu z ub. tygodnia to październik) a od każdej umowy kolejna składka "zdrowotna" w kwocie 243zł z groszami. Co za biznes! Jakbym miała umowę na 10 zł to i tak musiałabym zapłacić 243zł kolejnej składki "zdrowotnej", mimo, że nadal pozostaję tą samą jedną.