O czym chcesz poczytać na blogach?

Skecze

Formacja Chatelet - Onet.pl Blog

Na zorganizowanie koncertu my nie mamy czasu, więc w ten sposób możemy pomóc. I postanowiliśmy to zrobić. Pozdrawiamy Hanię i rodziców Hani i Daniela. Oprócz kasy, to jest gest żeby oni czuli, że nie są sami. Pieniążki swoją drogą, a jednak sam gest jest najważniejszy. Ja osobiście mam cały czas kontakt z Danielem, czyli ojcem chrzestnym Hani i to jest tak naprawdę największa pomoc, że my mamy kontakt. Wiadomo pieniążki na leczenie. Zdrowia życzymy, czekamy na ciebie Haniu na koncertach.

- Czy jest jakiś przekrój społeczeństwa dla którego najbardziej lubicie grać? Albo do którego adresujecie swoje skecze szczególnie.
FCH - Zauważyliśmy, że ludzie, którzy kupują Formację Chatelet i są ich fanami, są to przede wszystkim bardzo inteligentni ludzie, ci, którzy mają pewne osiągnięcia wielkiego sukcesu w życiu. Myślę, że sprzyjamy temu i przede wszystkim inteligencja – taki jest klasyczny widz Formacji Chatelet. Klasyczny widz Formacji Chatelet jest człowiekiem prostym z natury, mówiącym i reagującym na wszystko bardzo spontanicznie, o średniej inteligenci – czasami bardzo niskiej. Generalnie są to ludzie spoza dużych miast.

- Jak dla mnie najlepszymi polskimi kabaretami są "Formacja.

- amarantowe dywagacje - Onet.pl Blog

Do PAKI.

Konferansjerzył Łukasz Szymanek, ale nie o tym.

Jestem chora, więc wysmarkiwałam chusteczkę za chusteczką (wciąż pilnie obserwując scenę), bo gdzież przegapić takie wydarzenie...(ano na wielu kabaretach się nie było jeszcze).

Ale nie o tym.

 

1.Smile (Lublin)

Jako pierwszy wystąpił Kabaret Smile przywitany gorącymi oklaskami, bo publiczność lubelska, markę zna i wyczekuje. Byłam na Smile'ach parę razy, mniej więcej kojarzyłam zaprezentowane skecze, więc to co zaserwowali na początku... Skecz o zakładzie fotograficznym, wcześniej całkiem dobry, specjalnie na okazję PAKI został przez nich przemielony i wypluty w postaci paru kwestii plus motywu ze dzwoniącą komórką zapożyczoną z innego skeczu, z innego programu, nie wiem po jaką cholerę. Po prostu zepsuli dobry skecz, nie wiem jak to inaczej ująć.

Niesmak towarzyszył mi praktycznie do premierowej, uroczej piosenki o przyjecielu krecie. Występ bardzo dobry, ale początek...raził.

 

2.Bajeczka (Białystok)

Według mnie.

Blog kabaretfts

Skecz (ang. sketch comedy) - kabaretowy lub estradowy krótki utwór sceniczny (literacki), stworzony w celu wywołania śmiechu u widzów. Cechą charakterystyczną skeczu jest zaskakująca puenta, podobnie jak w dowcipie. 


Komedia (łac. comoedia, z gr. κωμῳδία komodia) - jeden z podstawowych, obok tragedii, gatunków dramatycznych, przedstawiający bohaterów i zdarzenia w sposób wesoły, często satyryczny. Odznacza się m. in. nieskomplikowaną akcją z pomyślnym zakończeniem, nasyconą komizmem sytuacyjnym, charakterologicznym i językowym. Komedia rozwijała się już w starożytnej Grecji i Rzymie. Także gatunek filmowy.

Komentarzy: 0 Sład naszego kabaretu 14 lip 07

NASZ SKŁAD

W naszym kabarecie są 4 dziewczyny. Gramy głównie skecze kabaretu Ani Mru Mru, ale mamy własne.

Oto skład:


Agnieszka.

radiotrzylo.blog

Dotyczących nowego programu, czy to jest tajemnica?

Nie chcielibyśmy opisywać każdego skeczu ze szczegółami, ale możemy zdradzić, że kreowani przez nas bohaterowie znajdą się w wielu trudnych i zaskakujących sytuacjach. Widzowie dowiedzą się między innymi o staraniach pewnej pani z tzw. marginesu społecznego o posadę sekretarki, o początkach państwa polskiego czy kulisach zawodów sportowych w żeńskim wydaniu. Można też się spodziewać kilku autorskich piosenek, które od pewnego czasu są nieodłączną częścią naszych występów.


Same nowe skecze? To znaczy, że nie będzie można zobaczyć już skeczu o Polakach, którzy przychodzą do nieba?

No właśnie. Zastanawialiśmy się co z tym fantem zrobić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to najbardziej rozpoznawalny nasz skecz i doszliśmy do wniosku, że publiczność nie wybaczyłaby nam gdybyśmy go nie pokazali. Dlatego „Niebo", bo taki jest roboczy tytuł tego skeczu, pojawi się na bis. Oczywiście jeśli takowy zostanie wywołany.

Czego zatem można życzyć kabaretowi, który obchodzi właśnie cynowe gody?

Tak się nazywa dziesięciolecie.

@cztery

Żartu?
Waldek: Nieprzekraczalna. Można żartować ze wszystkiego.
Michał: Jest to kwestia podania danego żartu i przedstawienia go w taki sposób, że jest do przyjęcia. Jednak jeżeli zaczyna to rodzić problemy, kogoś razić, no, to wtedy się nie nadaje.
Marcin: Z większości rzeczy można zażartować, tylko trzeba to umiejętnie podać. Może w taki niedosłowny sposób, żeby widz się domyślił, i żeby sam siebie skarcił za to, że o tym pomyślał. A być może ten kabareciarz o tym nie myślał. Jednak nie wyobrażam sobie, aby któryś z kabaretów w Polsce zrobił skecz o pedofilii.
Waldek: Są takie tematy, które są społecznie tak jednoznacznie niezabawne, że żartowanie z nich byłoby jeszcze bardziej niezabawne.

Jaka przydarzyła się Wam największa wpadka podczas występu?
Waldek: Wpadki się zdarzają, ale nie było jakiejś spektakularnej.
Marcin: Z każdej wpadki jesteśmy w stanie wybrnąć.
Waldek: Jak do tej pory. Były takie wpadki, że podczas występu, który był rejestrowany na DVD, na przykład zgasło światło na 10 minut. Była to wpadka, ale…
Marcin: Nie z.