O czym chcesz poczytać na blogach?

Skazani na shawshank

thunderbringerz blog

Pamiętam:

Fight Club - bo czasem ktoś musi wstać i coś powiedzieć
Forrest Gump - smutna historia o tym jacy potrafią być ludzie
Dogville - bo czasem człowiek oczekuje pieprzonej sprawiedliwości
Skazani na Shawshank - podziw wytrwałości której mi brakuje
Pulp Fiction - Pulp Fiction
Leon Zawodowiec - bo ja też mam swoją roślinkę...
Zielona Mila - "Wiem że nic nie wiem"
Braveheart - Freedom!
Memento -.

szach-mat

Udawać jednego z więźniów. Szybko zyskuje sympatię i poparcie przywódcy buntu – Malamadre. Teraz musi grać tak, jak mu zagrają.
Film jest produkcja hiszpańską i nawet dzięki temu zyskuje na wartości. Aktorzy są nieznani, język o dziwo aż tak nie irytuje, sceny nie są nafaszerowane efektami specjalnymi, a twarze bohaterów nie są.Kiedyś znaleźć się po tej drugiej stronie.
To co odróżnia film "Cela 211" od innych filmów o więziennej tematyce jest fakt, że nie opowiada on o niesłusznie skazanych czy niesłusznie nieskazanych. W tym filmie są źli ludzie, zabijający w przeszłości i wciąż nie stroniący od przemocy. Ale ten film pokazuje również, że tacy.

14:46

Mam dziwną słabość do filmów o tematyce więziennej. Zaczęło się dawno temu od amerykańskiego „Skazani na Shawshank” po polską perełkę „Symetria”. Po drodze były takie tytuły jak „Zielona mila”, „Czekając na egzekucję”, „Lęk pierwotny”, Życie za życie”,.

ziomale.blog.pl

Ale typiary nie ma od tygodnia, na jutro też jest za nią zastępstwo i wszyscy myśleli, że nie będzie sprawdzianu. Taki wielce szczęśliwy byłem, że już jest luz aż tu nagle o 20 dowiaduje się, że klientka napisała jakieś pismo do dyrektora i mamy na zastępstwie pisać... Tak więc jutro czeka mnie wspaniały dzień...

KucharW tle :)... POlecam!

Kuchar
ziomale 2003-01-14 21:18:55
skomentuj (2)


hmmmmmm
Nie wiem czy oglądaliście film „Skazani na Shawshank”, który leciał wczoraj w TV. Opowiadał on historie faceta, który został skazany na dożywocie za morderstwo, którego nie popełnił. Ten film dał mi trochę do myślenia... Dzisiaj przez cały dzień zastanawiam się nad jedna rzeczą. Jak ja bym.

Last winter

Praktycznie, ale po wyprowadzce wszystko się zmieniło. Przez wakacje wszystko się dość znacznie rozeszło. Tak bywa, nie? Więc spotykałyśmy się z Madzią głównie na imprezach. No i często dość ze sobą rozmawiałyśmy przez tel. Nawet po 3-4 godziny :D Beeka była. Gniew... Małe zbliżenie z Kozą i Andrzejem (jak za starych czasów),.Zostaje skazany na dożywocie... Chciałoby Wam się jeszcze żyć? Gdybyście to byli Wy? Cała reszta życia w tym samym miejscu. Wiecie... Podobne myśli miałam po obejrzeniu "Skazani na Shawshank". Jeśli tego nie oglądaliście, to powinniście. Ten film otwiera oczy...
Albo kolejny przykład. Ktoś zostaje wrobiony. Zupełnie bezsensownie. Ale nikt mu nie.