O czym chcesz poczytać na blogach?

Sita

Blog GaleriaMKKwola

Z książki o Powstaniu Warszawskim. Na kopertach były
umieszczone sfotografowane odznaki oddziałów powstańczych oraz
sfotografowane zdjęcia z okresu Powstania Warszawskiego. Żeby osiągnąć
obraz graficzny, używany był negatyw pozytywowy o bardzo dużym
kontraście.
Kiedy wszystkie makiety były przygotowane a ilość makiet dla jednego
wydruku zależy od ilości używanych na produkcie kolorów. Czyli, 3
kolory to należało rozebrać makietę na 3 odrębne makiety i tyleż
potrzeba było sit.
Do naświetlania sita, używaliśmy tzw. barku ze szklanymi 2 półkami. Na
górnej półce układaliśmy przygotowaną wcześniej makietę, na
makiecie posmarowane wcześniej sito emulsją światłoczułą, a na sito
jako obciążenie przycięte do wymiaru 5 mm. grubości szyby. Na dolnej
półce ustawiony był halogen o mocy 1000 watów i takie naświetlanie
trwało ok. 15 minut.
Po naświetleniu sita, należało je poddać dalszej obróbce
przygotowawczej. Sito szło do "kąpieli" wodnej i pod sporym ciśnieniem
.

droga-do blog

Przygotowana na różne przypadki wożę takie książeczki również w samochodzie. Musicie uwierzyć, że zmusić Marną do ćwiczeń jest trudno i trzeba wykorzystać każdą okazję, gdy chce ona odrobinę popracować.
Wracając do tematu. Podczas którejś z podróży, Marna wyciągnęła skądś taką książeczkę i zaczęła „czytać”. Traf chciał, że tematem przewodnim były tam zwierzęta domowe ukazane jako rodzice i dzieci. Marna czyta z niebywałym zapałem:
- totti… miau miau
- tot
- piesti
- pies.. hau hau
- tlowet… sita.. sita… sita?!
Podniesiony głos wskazuje, że należy się odwrócić i sprawdzić, co dziecko ma na myśli. Ja jestem kierowcą, więc robi to siostra i sprawdza, o co chodzi. Na obrazku mały cielak, ale postępując zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami traktujemy go jako „krówkę”.
- Krówka. Mała krowa. – artykułuje wyraźnie moja siostra pedagog
- Sita? – Marna nie daje za wygraną
- Chcesz siusiu? – siostra w pańce rozgląda się po trasie, szukając drzew.
- Nie! Tlówka sita!!! – słyszę że nerwy.

Moje dorosłe życie..... - bloog.pl

piątek, 23 czerwca 2006 11:58

Do mądrego Sokratesa przybiegł ktoś wzburzony i rzekł: "Posłuchaj Sokratesie, tego, co ci muszę powiedzieć jako twój przyjaciel..." "Stój, zaczekaj - przerwał mędrzec. - Czyś przesiał to, co mi chcesz powiedzieć przez trzy sita?" "Jakie to sita?" - zapytał przybyły ze zdziwieniem. "Tak, drogi przyjacielu, przez trzy sita! Zobaczymy, czy to, co mi zamierzasz oznajmić, przejdzie przez te trzy sita. Pierwszym sitem jest prawda. Czy sprawdziłeś, czy to, co chcesz mi opowiedzieć, jest prawdą?" "Nie, tego nie sprawdziłem, ja tylko słyszałem i..." "A więc tak. W takim razie może sprawdziłeś to sitem dobroci? Skoro nie wiadomo, czy to prawda, może jest to przynajmniej dobre?" Rozmówca stwierdził, ociągając się: "Nie mogę powiedzieć, aby to było.

Kiedy jesteœ obok. Best view 1024 na 768 - Mozilla Firefox.

Mojego mózgu ... mam przepity głos może to dlatego ? Zajad wczoraj wkroczył do DOROSŁEGO ŻYCIA!! Więc spóźnione naj naj :-*
Dziękuje dziewczyny za wspaniałą noc :* Ps. już nie pije ;DTU DONIA :D
Moja wcześniejsza notka została usunięta bo "juz była jedna dzisiaj pisana i jak chcesz to dodaj do tej co Marcia napisała " więc dpisuje :) Niestety nie uczestniczyłam w tej libacji bo .. jestem na wakacjach w Gdańku :P Tęsknie za tą 3 mych Dziewczynek :( zostało mi jeszcze 11 dni tego urlopu:P już niemoge się doczekać powrotu :P i Sito nie mów że nie pijesz :P bo ja Cię już do tego namówie :P Ty wiesz że mi się to uda :P Wczoraj chodziasz oddalona o 600 km piam pierwsza :P tak zadecydowała Kisia :* zreszta jak zawsze :P koncze bo ide do sklepu po bita smietane do gofrow :D mmm.... papapa :*:*:*Pisały:Wielka czwóreczka :)
Data: 2006-07-20
Godzina: 15:11:02
skomentuj (0)
Temat: Znowu Jaa ! >czyt. Marciaa :P<

chciałam wam wszystkim powiedzieć że dzięki za niekomoentowanie nam bloga.

::My Blog::

Ja ( Sito ) ponieważ Drobna codziennie ćwiczy do MISTRZOSTW POLSKI w ujeżdżaniu koni :) Ale niewiadomo czy wystąpi bo jej koń na którym miała jeździć zachorował...:(
A pozatym ona nie ma neta i dopiero jak do mnie przyjdzie to wtedy możemy razem coś robić:)
skomentuj (2)
2003-05-16 16:43:43 >> Miasto!!!

Dzisiaj w szkole z Alą wyciągałyśmy ksiąki z pudeł, liczyłyśmy je aby Pani mogła je sprzedawać! Bo jutro jest festyn...My będziemy miały salon fryzierski dlatego pojechałyśmy dziś do miasta ( SIto, Martyna, Ala ) aby kupić lakier kolryzujący do włosów bo tym będziemy się głównie zajmować!! ( ZAPRASZAMY )Mam nadziję że fajnie bęzie na tym festynie...:) Drobnej nie będzie bo jak już mówiłam pojechała na zawody:) Trzymajcie za nią kciuki :)
skomentuj (1)
2003-05-17 20:45:07 >> Festyn:)

Dziś byłam na festynie. Razem z moimi koleżankami prowadziłyśmy salon fryzierski!Zarobiłyśmy około 70 złotych ale musiałyśmy zwinąć interes bo się lakiery koloryzujące skończyły...:( Ale.