O czym chcesz poczytać na blogach?

Single malt

TAK&NIE - Onet.pl Blog


02 marca 2009
Whisky chlodna jak sam drugi marzec
Whisky chlodna jak sam drugi marzec mimo zlozonej kolejnosci smakow jednorodnosci single malt, probuje moje skromne 36,6 skorygowac do bardziej obojetnego na wszystko: plus osiem. Nie wiem czy prawie udana proba moze miec prawie sukces ale czuje sie dzieki niej dosc chlodno tzn. wtopiony w temperature otoczenia, niewykrywalny dla emocji, po za zasiegiem sieci zaleznosci albo przynajmniej wylaczony. Patrze spokojnie przez duze okno... gora, fort, drugi fort, laka,droga ruchliwa.

Alan Czekierda – FOTOBLOG

Tagi

beskid sądecki centrum dolina chochołowska fotoblog fotografia fotografia krajobrazowa fotografia ślubna grzyby góry jesień krokusy kursy ratownictwa las marcinków mazowsze medaid mgła modelki morskie oko ofa opieńka miodowa opieńki outdoor outdoor first aid pasmo radziejowej pieniny plener polana chochołowska portret płońsk radziejowa single malt szafran spiski tatry turystyka górska warszawa Wawer whisky wierzby wiosna wola ręczajska zakopane łąka śródmieście świnica
 • Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

  Z 300 milionów euro nie dostaniemy złamanego centa

  Posted by kefir2010 w dniu 24 Luty 2012

  Polacy płacą za najem mieszkań dwa razy więcej niż Niemcy

  Na wynajęcie mieszkania dwuosobowa rodzina wydaje w Polsce 30% swojego domowego budżetu – wynika z danych Eurostatu. W Niemczech jest to 18%, a rekordziści – Maltańczycy przeznaczają na ten cel zaledwie 5% dochodów.

  O tym jak drogie są nieruchomości w danym kraju świadczy stosunek ich ceny do wynagrodzeń. Na rynku transakcji kupna-sprzedaży można więc szacować, ile metrów mieszkania można kupić za miesięczną pensję, a na rynku najmu – jaką część dochodów pochłania czynsz.

  Wydają więcej

  Dane dla większości krajów europejskich sugerują, że wydatki singli na najem są wyższe niż większych gospodarstw domowych. Nie powinno to dziwić ze względu na fakt, że w liczniejszych gospodarstwach domowych przeważnie więcej osób zarabia. Na przykład w Wielkiej Brytanii dwuosobowe rodziny wydają na najem 26,8% dochodów, a single 40,6%. Odmienna sytuacja ma miejsce jedynie w Polsce i Irlandii. Zgodnie z danymi Eurostatu, przeciętne jednoosobowe gospodarstwo wydaje w tych krajach na najem mniej niż dwuosobowe. Skąd może wynikać taka prawidłowość? W Polsce rynek najmu jest bardzo mały (jedynie 2,5% obywateli zabezpiecza swoje potrzeby mieszkaniowe na rynku.

  ...::::Życie jest piosenką::::... - Onet.pl Blog

  (od premiery we wrześniu 2005 do ostatnich występów w lipcu 2007). Dzięki temu przedsięwzięciu zyskał popularność w całej Francji - posiadacz tak magicznego głosu wydał w marcu tego roku swój pierwszy solowy album pt. "Mon paradis", z którego pochodzą single: "On s'attache" i "Parce qu'on sait jamais". Brawo Chris! :-)
  Gdzie tkwi sęk tego, że nikt NAS nie lubi... Przypominam, że Polska reprezentowana przez Isis Gee otrzymała 14 punktów - zgadnijcie od kogo;) Od Anglii i Irlandii, gdzie głosowała na nas Polonia tam mieszkająca:] Zaden inny kraj nie dał nam ani jednego malego punkcika,pomimo tego że piosenkę mieliśmy bardzo dobrą. Szkoda mi Isis, gdyż oba jej występy były znakomite. Muszę również dodać, że udział Polski w przyszłorocznej Eurowizji stoi pod znakiem zapytania, tak samo jak w przypadku Wielkiej.

 • Turcja - 85
 • Islandia - 68
 • Albania - 67
 • Macedonia - 64
 • Bułgaria -    56
 • Szwecja -    54 (awans dzięki jury)
 • Szwajcaria -   47
 • Malta -    38
 • Cypr.