O czym chcesz poczytać na blogach?

Sikora

Mannoli’s Blog

Prawa ręka jest ciężka jak kula ołowiu…”, po czterdziestu minutach okazało się, że to nie ta strona kasety i wysłuchiwaliśmy “Jak dobrze usnąć”, straty poniesione przez tę pomyłkę odczuwam do dziś: zawsze usypiam gdy muszę się uczyć.

Kiedyś na naszej lekcji prof. Nowy bardzo się zdenerwował, bo ktoś śmiał szurnąć krzesłem. By wykryć sprawcę, kazał każdemu z osobna szurnąć! Innym razem postanowił uciszyć kolegę ciskając w Niego kluczami! Zaś najbardziej pozytywna postać to prof. Sikora!

Profesor Sikora i jego: “Klasa powstań”, kiedy robił się zbyt wielki szum w klasie. Pytał zazwyczaj tylko chętnych, więc ustalało się grafik kto kiedy będzie się zgłaszał…Raz zrobił nam niespodziankę, kazał pisać co chcemy byle było ciekawie…

Ja mam sentyment do prof. Klaszczyka. Miał przedziwny system “obliczania” numerków, które pytał..

Kultura widziana oczami studentów

Na sztukę wystawianą w ramach II Bielańskiego Festiwalu Teatralnego. Od razu przyznam się, że na ten dzień czekałem ze zdwojonym zniecierpliwieniem. Otóż po trzech wcześniejszych spektaklach, które były raczej lekkimi komediami bez głębszego przesłania (no może „Pacjent” Konsekwentnych delikatnie odbiega od tej kanwy) przyszedł czas na przedstawienie, które winno być bardziej ambitne od swoich poprzedników. Wnioskuje to przede wszystkim po tym, iż sztuka „W Drodze” Teatru Dziewięćsił (bo o niej tutaj mowa) jest oparta na twórczości Marka Hłaski, twórcy którego bliżej nie trzeba przedstawiać nikomu. Tak więc recenzji czas zacząć.
Więcej »

03:37, sikor.korpus , Teatralnie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 maja 2008
Masłowska na deskach teatru czyli "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" w TR
Po raz kolejny mały dublet czyli druga recenzje tej samej sztuki tym razem widziana oczami Sikora. Zapraszam do lektury, krytyki, czerpania przyjemności z połykania kolejnych zdań,.

Sport według Olbrota

Za polskie skoki(i może bez tego bagażu poleci dalej na dużej).

 

Głupie czwarte miejsce(tak zawsze przeklinane), a cieszy jak mało co:-)

20:37, olbrot , Skoki narciarskie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 21 lutego 2009
Złoto Kowalczyk: jak idzie to idzie, jak nie to nie

Czy Tomek Sikora zgarnąłby całą pulę, gdyby udał mu się sprint? Nie mam pojęcia, ale na pewno może zazdrościć Justynie Kowalczyk zrzucenia bagażu oczekiwań już w pierwszym starcie. Sikorze mistrzostwa do końca szły jak po grudzie, Kowalczykowa ma już drugi medal i to złoty!

 

Złoto Justyny to kolejny piękny sukces polskich sportów zimowych w XXI wieku. Może są one w Polsce olewane(często nawet przez działaczy zajmującymi się nimi bezpośrednio), ale na pewno mamy szczęście: cztery medale olimpijskie, siedem medali mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym(w tym.

Narciarstwo biegowe

Narciarstwo biegowe
Kategorie: Wszystkie | Akcesoria narciarskie | Biathlon | Narciarstwo | Narciarstwo biegowe | Narty | Puchar Świata | Sprzęt narciarski | Ubrania narciarskie | Wyjazdy na narty
RSS
wtorek, 08 stycznia 2008
Biathlon - PŚ: zwycięstwo Sikory w Oberhofie

Tomasz Sikora wygrał w niemieckim Oberhofie bieg na 10 km zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata w biathlonie. To trzeci triumf Polaka w karierze. Od poprzedniego minęło prawie 22 miesiące.

Wcześniej Polak wygrał pucharowe zawody w 1995 roku we włoskiej Aterselvie, gdy zdobył mistrzostwo świata w biegu na 20 km oraz w 2006 roku w Kontiolahti w Finlandii, triumfując w biegu na 15 km ze startu wspólnego. Łącznie Sikora 13-krotnie stanął do tej pory na podium zawodów PŚ.

Sikora na trasę biegu sprinterskiego z dwoma strzelaniami wyruszył jako 42. Zaczął, tradycyjnie już, niezbyt szybko, ale pierwsze.

marekzegarek blog

 
  
Plankton vs Sikora

Dziś tekst w stylu 'z archiwum X' bo dotyczy dość starej sprawy, w której swój udział mieli Sławomir Sikora oraz Przemysław P. Jaka to sprawa zapewne wszyscy wiedzą... Zatem, zapraszam do lektury...

 

Sławomira Sikorę znają wszyscy. Pierwowzór Stefana, bohatera filmu ‘Dług’, nakręconego zresztą na.