O czym chcesz poczytać na blogach?

Signum

Blog Jawonka1

W drodze do zdrowego życia.
Przekonaj się, dlaczego nasz system szybkiego dostępu do pełnych procedur leczenia jest tak istotnym czynnikiem
w kwestiach skutecznych usług medycznych. Poznaj sprawdzone rozwiązania, które w widoczny sposób wpłyną
na jakość Twojego życia i dadzą Ci pełne zadowolenie z oferowanej przez nas Opieki Medycznej.

O nas
Dowiedź się, jak dzięki nam możesz sprawić, aby Opieka Medyczna stała się Twoim
rzetelnym przyjacielem na długie lata.
www.OpiekaMedycznaSignum.pl
Warianty
Poznaj wygodę i unikalne zalety pakietów SIGNUM - poświęć tylko 7 minut, by spośród
5 różnych zakresów Opieki Medycznej, wybrać ten skrojony na miarę Twoich potrzeb.
www.omsignum.pl/warianty
Placówki
Poznaj dobrodziejstwa błyskawicznej obsługi pacjenta i braku kolejek w 700 najlepszych
placówkach medycznych w Polsce. Dowiedz się, dlaczego tak istotny dla Ciebie jest
komfortowy i profesjonalny dostęp do Opieki Medycznej.
www.omsignum.pl/placowki
Jak to mieć?
Zobacz jak krok po kroku, w szybki i wygodny sposób możesz korzystać z Opieki
Medycznej SIGNUM. Zapewnij.

hwdldw.blog


- Werter
- indywidualizm
- mistycyzm
Pozytywizm
- cyganeria
- Henryk Sienkiewicz
- emancypacja kobiet
Młoda Polska
- dekadentyzm
- Kazimierz Przerwa - Tetmajer
- Julian Fałat

Tak patrząc, najwięcej cech średniowiecza chciałbym zobaczyć w dzisiejszych czasach. Kodeks rycerki - oryginalny, nie przeinaczony tak, aby bicie we czwórkę kolegi było wyczynem.
Jak przyszli historycy nazwą naszą epoke? Na razie obowiązuje "czasy współczesne". Jakie wydarzenie sprawi, że nastąpi przełom?
Nie wiem, ale jestem w stanie określić signum temporis naszej ery.
- mas media
- internet
- kredyt
Fakt, kredyty/pożyczki brane i dawane są od wieków, ale na dzień dzisiejszy dług publiczny w Polsce jest zatrważający.

Kiedyś natchniony wiedzą na temat zmieniających się epok doszedłem do wniosku, że nowej ery nie będzie, że ludzkość osiągnęła już wszystko, że inaczej już nie będzie. Podzieliłem się tą myślą z Grzywaczem. Odpowiedział mi, że ludzie z poszczególnych epok myśleli tak samo jak ja.

Tagi: ludzie, świat, signum temporis

Wszyscy Ludzie Puchatego

Recesji, która dosięgnęła w swe szpony i ten rodzaj branży "rozrywkowej" lub jak określają to finansiści ze stadionu X lecia -"wojennej". Najdobitniej świadczy o tym trzecia edycja ulotek jednego z bardziej prężnych ośrodków przy Al.Jerozlimskich-dawniej, wszelakim uciechom towarzyszyła, jak mogliśmy się przekonać z lektury ulotek-butelka szampana na koszt firmy, pół roku temu mieliśmy już na ulotkach informację o kieliszku szampana i "trzeciej godzinie gratis". Obecnie, w czasach gdy recesja osiągnęła swe apogeum, mamy już tylko "piwo-gratis", a o trzeciej godzinie przez litość chyba - już nie wspomniano. "Signum o tempora" jak by powiedział Sofronow.

Przeto pasjami ostatnio przeglądam wydawnictwa z fotografiami różnej maści-setki zdjęć, fotosów, fotogramów. Wielkich artystów i wielkich amatorów.Mieliście szansę podziwiać już Saudka, obecnie na kanwie mej ostatniej fantazji i chwili czasu postanowiliśmy wraz ze Wszystkimi Ludźmi Puchatego uruchomić galerię.Pod jej dachami można zobaczyć w jednym miejscu starania najwybitniejszych-Leibovitz, Nobuyoshi Arakiego, Sebastião Salgado, Newtona, Josefa Koudelki, Ritts'a, Avendona i wielu, wielu innych. Zdjecia znane i niekoniecznie, zdjęcia przyzwoite w.

SZLAG MNIE TRAFIA - Onet.pl Blog

Choc jak zawsze ma się jakies zastrzeżenia.Drobne.Treśc interesująca, zdjęcia  bardo mi się podobały,,gra trzech aktorek wspaniała. Agata Buzek w swym zagubieniu i wyobcowaniu wzruszała bezradnością , Krystyna Janda przestała by zbuntowaną dziewczyną a stała się zatroskaną ,zaszczutą przez sytuację matką a Anna Polony może zbyt wcześnie została babcią ale emanowała mądrością życia.  Nie bardzo jednak rozumiem  wprowadzenia w ostatnich scenach syna głównej bohaterki , który przylatuje ze Stanów ze swym "partnerem zyciowym"w odwiedziny. Po co? Czemu ta scena miała służyc? Czy to miał byc signum temporis? Warto! A dlaczego nie pojechał ten film do Berlina? Publicznośc berlińska musiała uwierzyc na słowo, że Agata Buzek jest "dobrze zapowiadającą się aktorką". Zawsze ktoś zawali i jak tu ma mnie nie trafiac szlag?
EŁROPA
1 komentarz

15 lutego 2010

Mój diaryusz - Onet.pl Blog

Objawienia się nie przewidziawszy wybornej rekapitulacyjej wpisu poprzedniego możność straciłem, przeto dziś słów jeno kilka do tego dodam, com sub die 23 Maii był pisał. Owóż mało tego, że stronnictwa sejmowe popleczników swoich na urzędach osadzają, chociaż to umysłu miernego i charakteru nikczemnego, a nawet i konduity wątpliwej persony czasem bywają, lubo, jako się rzekło, proceder to stary jak świat; ale to, co wczora ogłoszono, że się owi poplecznicy mocodawcom swoim opłacają i pięć, a nawet siedem od sta z accidentów osiągniętych z onych urzędów sprawowania do ich kiesy oddawać muszą, to już signum temporis dzisiejszych. Niegdyś król starostwo komu dając, albo królewszczyznę w zarząd, albo od hetmana wielkiego czy marszałka koronnego godności począwszy po urząd najlichszy, chociażby tylko tytularnym był, niczego w zamian prócz wdzięczności i wierności od beneficjenta onychże urzędów albo godności nie oczekiwał; tuszę, że gdyby z onych przywilejów kromie podatków jeszcze ekstraordynaryjnie opłacać się mieli, niewielu chętnych do godności onych i urzędów sprawowania by znalazł. Dopieroż dzisiaj takowe czasy dzikie nastały, że się do władzy wilcy w owczej skórze dobrali: jeden z drugim,.

beauty is in the eyes of those, who have beautiful eyes

Miłej wiosny!
wska 2007-03-18 19:25:56
skomentuj (0)
bajki z afryki bestsellerem:)

26 bajek z afryki na pierwszym miejscu bestsellerów w merlinie! to miłe wiedzieć, że coś, w czym się uczestniczyło, ma sens:)
ja mam mieszane uczucia, ale nie mam do tej książki dystansu. wielu rzeczy mogłabym się przyczepić, wymyśliłabym bardziej stonowaną szatę graficzną. ale finalnie podoba mi się. bez dystansu:)
wska 2007-03-20 19:53:12
skomentuj (0)
kim jesteś?

jesteś tym, co czytasz? jesteś tym, co jesz? powiedz mi, co masz w torebce, co masz na sobie, co masz w sobie, a powiem ci, kim jesteś? jesteś tym, za kogo się uważasz, czy taki, jakim cię malują?
cóż signum temporis, ja jestem zbiorem linków.
wska 2007-03-28 18:42:49
skomentuj (0)
kraina bajek

moje największe marzenie? żeby, kiedy idę smutna ulicą i pada deszcz, nagle ludzie zaczęli tańczyć i śpiewać z parasolkami jak na musicalu.
namiastka? tutaj:)
wska 2007-03-29 10:55:20
skomentuj (2)
 

journal - Onet.pl Blog

Warzywniaków w stosunku doknajpek. Szkoda…

W mieście, w którym ceny powierzchni biurowej osiągają szalone ceny, w którym sklepy powstają w byle budzie, istnieje oaza, gdzie partery budynków pozostają jałowe. Tu i ówdzie sklep spożywczy, apteka – ale wszystko to przetykane plombami pustych okien. Raz na jakiś czas próbuje się zalęgnąć jakiś biznes, na ogół szmatek-lumpeks-ciuchland, ale i te próby kończą się niepowodzeniem. Jedyna biznesowo ożywiona arteria to sławne zagłębie seks-shopów, i to gdzie? Jakże by inaczej, kolejne signum temporis – na skrzyżowaniu dwóch alei, Jana Pawła II i Solidarności. Zagłębie seks-shopów i kebabów, gwoli ścisłości, a żeby nie było wątpliwości – mówię nadal o dzielnicy pełnej stuprocentowo polskich staruszków.

Zastanawiam się, czy Muranów można rewitalizować. Czy mógłby stać się centrum artystyczno – knajpianego życia? Czy dzielnica, której rytm życia wyznaczają godziny otwarcia sklepów spożywczych i kolektury totolotka, może stać się barwnym i wesołym punktem na mapie miasta? Gdybym był bardziej egzaltowany,.