O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sigma

firnundome blog

Zła.

***

Yvenne odetchnęła głęboko, zamykając drzwi swoich komnat. Wyszła na mały balkon, wychodzący na ogrody uniwersyteckie, teraz puste. Deszcz szemrał wśród liści.
Yvenne mokła, ale nie przeszkadzało jej to. Dziwny spokój ją ogarnął, pustka nie do opisania. Ale było jej trochę lżej na duszy.
- Yve?
Drgnęła, słysząc ten głos.
- Tak?- wyszeptała, nie oglądając się.
- Spokojnie. Jesteśmy tu same. Zamknęłaś przecież wszystkie drzwi.
Yvenne odetchnęła niezauważalnie.
- Jak się sprawy mają w Hindiakarze, Sigma?
Drobna kobieta wywinęła popisowe salto i wylądowała w przyklęku przed Imperatorową.
- Źle, jak wszędzie w obecnym czasie- odparła, wstając.
Yvenne westchnęła i oparła się o balustradę balkonu. Deszcz zelżał trochę, przechodząc w lekką mżawkę.
- Sigma- szepnęła, pochylając głowę- Co ja zrobiłam źle?
- Nie ty, Yvenne- pokręciła głową Sigma, wiodąc wzrokiem po ozdobnych krużgankach i balkonikach dziedzińca- Inni zrobili wszystko, żebyś myślała, że to ty.
- Dlaczego?- Yvenne czuła, jak w kącikach oczu wzbierają jej łzy.
.

Six Sigma

Zadowolony. Pracownicy hotelu odpowiedzieli - to oczywiste - w czasie przerw kawowych kawa musi być gorąca, ładnie podana, ciasteczka na stole, itd. Jednak gdy zapytano o to samo Klientów, czyli uczestników takich szkoleń/warsztatów okazało się, że dla nich ważne jest to, by nie trzeba było stać w kolejce do termosa z kawą, tłoczyć się w czasie krótkiej przerwy kawowej i rozmawiać na stojąco z kawą w jednej ręcę i cisteczkiem w drugiej. Ta anegdotka pokazuje, że o potrzeby Klienta trzeba pytać samego Klienta, ponieważ nasze wyobrażenie o Jego potrzebach może być mylne.
Filozofia Six Sigma oznacza również zmiany organizacyjne węwnątrz organizacji zapewniające realne wspieranie realizowania potrzeb Klienta w szczególności poprzez skupienie elementarnych działań wykonywanych w różnych miejscach organizacji wokół procesów kluczowych z punktu widzenia właśnie Klienta. Bardzo często ten właśnie element budzi wiele kontrowersji wewnątrz organizacji, oznacza bowiem przemodelowanie dotychczasowych struktur funkcjonalnych, będących takimi "państwami w państwie", mających swoje indywidualne cele, polityki - na struktury procesowe. Odpowiednie przemodelowanie struktury wg mnie jest.

Obiektywy

PMA jest ultra-teleobiektyw 50-500mm F4.5-6.3 APO DG OS HSM oferujący 10-krotne powiększenie i wyposażony w skuteczny system stabilizacji obrazu.

Najnowszy obiektyw pokrywa zakres od standardowych 50 mm do bardzo potężnego zbliżenia przy 500 mm. Funkcja optycznej stabilizacji obrazu OS (Optical Stabilizer) pozwala na korzystanie z czasów naświetlania o 4 stopnie dłuższych niż było to możliwe dotychczas, bez stosowania systemu OS. Ponieważ kompensacja wstrząsów jest widoczna w wizjerze, fotografujący może z łatwością upewnić się, że obiekt nie będzie poruszony.

Teleobiektyw Sigma APO 50-500mm F4.5-6.3 DG OS HSM

Cztery soczewki SLD (Special Low Dispertion) zapewniają doskonałą korekcję aberracji chromatycznych. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i “duszki”, zapewniając wysoką jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Obiektyw ten oferuje maksymalną skalę odwzorowania 1:3,1 (dla ogniskowej 200mm), co czyni go idealnym do fotografii makro.

Obiektyw Sigma APO 50-500 mm F4.5-6.3 DG OS HSM został wyposażony w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę mechanizmu.

sigma-i-kot blog

Puszki. - Jeśśsztem godny!
Jasne, KOCIE, że jesteś godny, hihihi.. :P
No dobrze, to czas na śniadanie! ;)


skomentuj (1)


-----------------------------------*----*-----------------------------------Kocia godność.
Dzień 2006-05-16, Godzina: 13:16:26

KOT:

Heh? Co to było? – czuję jak drżę. Tu na szafie wcale nie jest bezpiecznie. Tu TEŻ mogą być... ONE. Ale nie zejdę. Moja duma została urażona.

Sigma – mnie – wyśmiała. MNIE! Myśli, ze jak się dałem przekupić pysznym jedzonkiem to jej to zapomnę. Phh... Zjadłem – a jakże – i to dużo, bo zamierzałem później obrazić się na przynajmniej dwa dni. Poszedłem do kuchni, wyciągnąłem puszkę; tą na specjalne okazje i kazałem sobie otworzyć. Zjadłem trzy porcje i... siedzę tak tutaj.

Teraz Sigma musi zauważyć, że się na nią obraziłem. Ale nie, oczywiście musiała najpierw gdzieś wyjść w tym swoim dziwnym stroju, a teraz klika w laptopa od godziny. Hm. Przesunę się nieco w prawo, aby mnie lepiej.

Że co, że niby coś brejkamy? Soł simple. CZYTAJ FONETYCZNIE.

(7)


2003-05-21 08:12:46

Dom Starców ‘Matplaneta’. (cz.I)


Podkład muzyczny , złudnie naśladujący Jean’a Michel’a Jarre’a szwęda się po brudnych korytarzach.
Przy listwach podłogowych leżą puchate, szare kulki kurzu i resztki jedzenia, wypluwanego pokątnie przez pensjonariuszy.
Ściany obite pilśniową płytą, pokrytą okleiną na wysoki pół-połysk, tkwią w bezruchu, z niepokojem obserwując rozszerzające się rany pęknięć, rozdzierające postalinowski beton .
Sigma, zadowolony z takiego obrotu spraw, wtapia się kameleonim zwyczajem w tło.
To taka gra. W szukano, w chowanego.
Pi szuka. Gąbka, którą go pokryto, jest koloru wybitnie nieprzystającego do charakteru Domu Pogodnej, Radosnej, Dumnej, Szczęśliwej, Niekończącej się Starości.

Sigma , po kilku godzinach zabawy, wychodzi z ukrycia, wyłania się gestem Tajemniczego Don Pedro (każdy wie, z jakiej krainy) i krokiem Koziołka Matołka mknie po linoleum, w kierunku jadalni.

Czeka tam na niego zrezygnowany Pi.
Jest zdruzgotany. Sigma szybko odkrywa, że.

Sigma sport

Każdy wieczór jest obietnicą poranka... - Onet.pl Blog

Kurtkę na numerek. Taka transakcja czasami była wymagana od wykładowców, wolałam się nie narażać, tym bardziej, że nie za bardzo wiedziałam, którzy tego wymagają, a którzy nie.
Lepiej chuchać na zimne.
Chwyciłam pewnie numerek w dłoń i ruszyłam w stronę schodów.

Mijałam nieznane mi twarze, obojętne na moje spóźnienie.

Wchodząc po schodach, spojrzałam jeszcze przez okno, za którym zaczął już padać deszcz. A ja nie wzięłam parasola - westchnęłam w myślach.

Chwyciłam za klamkę i cicho otworzyła drzwi. Wślizgnęłam się do najbliższego rzędu, próbując jak najmniej przeszkodzić w wykładzie. Cicho zapytałam się chłopaka obok, czy wolne miejsce. On pokiwał twierdząco głową, nawet na mnie.

Kosmiczną, albo do niewidzialnego ducha.
- Z kim masz zajęcia?
- Z Gruszyńskim.
- Też z nim mam. Koło miałem godzinę temu.
- Serio? To jakie dał pytania?
- hmm... niech sobie przypomnę. Mogę looknąć na notatki?
Przysunęłam zapisane kartki bliżej niego, mając nadzieję, że zdradzi mi tajemnicę pytań.
- Trzeba było narysować greckie litery... ksi i chyba sigma. Oprócz tego narysować i opisać ceownik stalowy, podać wymiary kartki a2, oraz skala szczegółowa map do celów projektowych. To chyba wszystko - popatrzył na nią lekko, ale zaraz uciekł wzrokiem. Potem zwrócił się do kolegi siedzącego obok, czy przypadkiem czegoś nie pominął. Jego kolega uzupełnił jego wypowiedź jeszcze kilkoma pytaniami.
- No dzięki. W takim razie.

Tfurczość - blog

Się z 6 na 7. Ja wiem, dla systemu to tylko cyferki... Ale stres że czegoś nie zapłacę w terminie jest już tylko mój.
GOD(like) E-motion experienced by tfurczy at 07:12:39 of 2009-04-06
skomentuj (0)

Dużo spokojniej

Tagi: relax

Dzięki wsparciu duchowym ze strony mojej kochanej rodzinki dzisiaj jestem już dużo spokojniejszy. Sprawy pozałatwiane a głowa zdecydowanie spokojniejsza.

Przedział nie był wypchany po brzegi a siedziało w nim łącznie ze mną 6 osób. Od razu przyjemniej.

Niemniej jednak jestem cokolwiek śpiący, chociaż i tak udało mi się (nie bez bóli) przebrnąć przez kolejnych kilka kartek poświęconych Six Sigma
GOD(like) E-motion experienced by tfurczy at 07:57:04 of 2009-04-07
skomentuj (0)

Co ja robię tu...

Tagi: nuda, senność

Nie.


Acomys Cahirinus
Projektowanie stron WWW
Katalog stron
Wymiana linków

Programy
Feedreader Do RSS

Grafika
Louis Royo
H.R.Giger

Polityka
UPR

Kretyni
Kretyni Bez zmian...

Konkrety
Forbes
Puls Biznesu
NBPortal
Expander.pl
Money.pl
Bankier.pl
Tygodnik Finansowy

Bl0gZ
Rroarr!
Samo życie :>

Hobby
"Sport"
Joga
Czary - Mary
Erowid

Komiksy online
Raniąc.