O czym chcesz poczytać na blogach?

Sierra nevada

Kierunek - Andaluzja - bloog.pl

Mase skuterów i motorów, jeszcze wiecej samochodow, miasto zatkane w kazda strone. Waskie uliczki, totalna hispanizacja, nastroj sjesty i spokoj spokoj spokoj. Duzo marokanczykow i Cyganow, czasem slonce czasem deszcz, niezbyt cieplo, ale to przeciez podnóże Sierra Nevada. I Alhambra, do ktorej sie jeszcze nie wspielismy.
Bylismy wczoraj na obiedzie w restauracji BODEGAS, w poblizu Katedry, kelner co nas obslugiwal caly czas nawijal po hiszpansku, spiewal i podrygiwal,umial powiedziec tylko water i

Foto-pstryczek, zdjęcia całkiem amatorskie

01:25, foto-pstryk
Link
W lutym w Hiszpanii kwitną drzewa - toyotą do Sierra Nevada

01:24, foto-pstryk
Link

Na szczyt - Onet.pl Blog

    Nevada (Ola; 03.04.2011)
  • Wreszcie do przodu (Ola; 31.03.2011)
  • Między Teneryfą i Włochami (Ola; 12.03.2011)

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Ola(treść i ilustracje);
 

Hiszpania

Wandalów) – najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii, obejmuje większą część regionu historycznego o tej samej nazwie oraz pasmo górskie na północy Sierra Morena. Graniczy na północy z Estremadurą i Kastylią-La Manchą, na wschodzie Murcją, a na zachodzie z Portugalią. Jest to region rolniczo-przemysłowy, z rozwiniętym górnictwem, uprawami oliwek, bawełny, dębu korkowego, cytrusów, palm daktylowych. Stolicą Andaluzji jest Sewilla. Ważniejsze miasta to Grenada, Kordowa i Málaga. Andaluzja jest ojczyzną tańca flamenco. Znajduje się tu najwyższy łańcuch gór Hiszpanii Sierra Nevada.

Hiszpania

.

 Pozostałe pasma otaczają Mesetę ze wszystkich stron. Od północy przylegają Góry Kantabryjskie porośnięte lasami dębowymi, bukowymi i kasztanowymi. Południową granicę Mesety wyznacza natomiast bardzo sucha Sierra Morena.

W Hiszpanii nie brak również wysokich gór o charakterze alpejskim. Pasmo strzelistych Pirenejów oddziela Hiszpanię od Francji. Najwyższy szczyt Hiszpanii kontynentalnej znajduje się jednak w Górach Betyckich, przylegających do Mesety od południowego wschodu. To Mulhacen (3478 m n.p.m.) w masywie Sierra Nevada, który dumnie wznosi się ponad pałacami Grenady.

Nie jest to najwyżej położony punkt Hiszpanii, jako całego państwa. Tego należy szukać na Wyspach Kanaryjskich. Jest to wierzchołek wulkanu Pico del.