O czym chcesz poczytać na blogach?

Sierra leone

Gdzie mnie niesie po swiecie?

Komentarze (3) »
czwartek, 09 października 2008
Kolorowy Senegal, zielona Gwinea i wreszcie Sierra Leone
Po pustkowiach polnocnej Afryki zielone kraje Senegalu, Gwinei i Sierra Leone sa wielka odmiana. Wlasciwie wszystko jest tu inne. To najbardziej meczaca ale i najbardziej urozmaicona czesc trasy, a przyroda.

gdzie jest alicja? :-)

Też sobie i kierowcy po butelce coli i słodkich, smażonych w głębokim tłuszczu ciasteczek przypominających groszek ptysiowy.

W drodze powrotnej mijamy kopalnię diamentów, zarządzaną przez Sierra Leone Diamond Company. Podjeżdżamy do bramy, tłumaczymy strażnikowi, że jesteśmy studentkami, że z Polski, że nigdy nie widziałyśmy i… wjeżdżamy! Manadżer, oputu z RPA, organizuje nam przewodnika, który pokazuje nam wszystkie.

Z KONTRY

i Republika Zielonego Przylądka. Przez dziesięć lat, do roku 1989, turniej rozgrywano rokrocznie. Do tego czasu w rolę gospodarza wcieliło się już osiem różnych krajów. W roku 1983 swój debiut zaliczyła reprezentacja Sierra Leone. Na przełomie lat 80. i 90. zdecydowano się na zmianę częstotliwości rywalizacji. Począwszy od turnieju w Mali w 1989 roku, zwycięzcę Pucharu Amílcara Cabrala świat poznawał raz na dwa lata. W takiej formie rozgrywki.

szulczykstal.blog.pl

Cieszmy sie, że jesteśmy obywatelami Polski...!!!
Ostatnio oglądałem w telewizji pewien program geograficzny(nie pamiętam na jakim kanale), w którym było przedstawione państwo leżące we wschodniej części kontynentu Afryki, Sierra Leone. Stolicą tego państwa jest Freetown. Waluta to 1leon=100centów. Powierzchnia tego kraju wynosi 70tys km kwadratowych, a ludności jest około 5 milionów. Większość mieszkańców posługuje sie mało znanym językiem afrykańskim, a.

MementoMorie

Tylko noc kończy się świtem" 2010-08-31 Wystarczy wychylić głowę za okno żeby poczuć, że powoli nadchodzi jesień. Wiatr zrobił się chłodny i nieprzyjemny. Sierra Leone leci w głośnikach i nie daje spać, bo przypomina, że kiedyś były wakacje. Parę godzić i znów podkręcamy umysły na max. naszych możliwości i biegniemy co sił w nogach do końca kolejnego roku. Jeszcze tylko miesiąć i.