O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Siemens

Luźne przemyślenia

Sądowego z firmą Interoute Poland, która uzyskała od sądu zabezpieczenie wysokości 1,1 mln zł. Kwota może niewielka, ale kapitał spółki wynosi zaledwie 2,3 mln zł. Szefowie Interoute pozwali Tele-PERN do sądu w ubiegłym roku, bo ten wypowiedział spółce umowę dzierżawy światłowodów, powołując się na „siłę wyższą”, czyli uchwałę PERN zakazującą wykonywania umów podpisanych wcześniej bez zgody akcjonariusza, i brak wymaganej przez statut zgody resortu skarbu na umowę powyżej 50 tys. EUR. Jak napisał zarząd Interoute w materiałach sądowych, właściwą przyczyną wypowiedzenia umowy była chęć jej renegocjacji.

Siemens do trumny

Spośród spraw, które znalazły finał w sądzie, najpoważniejszą dla spółki jest konflikt z Siemensem, który miał wybudować operatorowi część brakującej sieci na dwóch odcinkach — od miasta Mościska koło Warszawy do hotelu Marriott w centrum stolicy i z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego do wsi Owsińska w gminie Czerwonak. W trakcie prac Tele-PERN przestał płacić za faktury, w związku z czym Siemens przerwał prace. Teraz w dwóch oddzielnych sprawach spółka żąda 1,8 i 1,2 mln zł odszkodowania. W pierwszym przypadku sąd polecił już Tele-PERN, by zapłacił Siemensowi żądaną.

Blog Amigo85

Aktualna liczba głosów:
 
10
Oddaj głos na szablon!
Aktualna liczba głosów:
 
6335
Statystyki
Liczba osób które odwiedziły mojego bloga:
 
13
Liczba osób które skomentowały mojego bloga:
 
9
Liczba osób które wpisały sie do Ksiegi Gosci:
 
0
Notki
Najlepsza strona dla SIEMENSA C65 2006-10-08

Notatki Poszukiwacza

Czysty? Jak wielkie koncerny współpracują z krwawymi reżimami

Spośród największych firm na świecie niełatwo znaleźć takie, które w pogoni za zyskiem nie nawiązywałyby intratnych handlowych kontaktów z dyktatorami i reżimami wszelkiej maści. Koncerny sprzedają im wszystko: od żywności przez broń po specjalistyczną aparaturę podsłuchową do śledzenia poczynań antyreżimowej opozycji. I choć za każdym razem, gdy sprawa wychodzi na jaw, opinia publiczna mocno protestuje, koncerny dalej robią swoje. A ten proceder trwa już od lat.

Kilka dni temu agencja Bloomberg poinformował, że koncerny Siemens oraz Nokia Siemens Network sprzedały władzom Bahrajnu, gdzie od kilku miesięcy trwają antyrządowe demonstracje i starcia, specjalistyczny sprzęt szpiegowski, dzięki któremu możliwe jest namierzanie, monitorowanie i przechwytywanie SMS-ów oraz rozmów telefonicznych. Despotyczny reżim używał sprzętu do podsłuchiwania najbardziej znanych opozycjonistów, których następnie zamykano w więzieniach i brutalnie torturowano. Jak donosi agencja, część produktów sprzedanych reżimowi przez Nokię i Siemensa może sama uruchamiać mikrofony w telefonach komórkowych i kamerki w laptopach.
Bahrajn od lat, a w szczególności od trwających.

bonarowski

Posted on 2011/02/11

0


Podniecajacym sie próbami analiz z Nokia w tle polecam ciąg skojarzeń: Siemens, Motorola, Navteq, Dopplr, a na deser MetaCarta. Deal z MS to tylko półmetek długiego marszu do opanowania geolokalizacji z elementami sspolecznosciowymi w tle. Strategii realizowanej od przed 2004 – roku w którym jeden student.

Że na telefonach Nokii pojawi sie system operacyjny Microsoftu? Jeśli okaże się to efektywne finansowo dla producenta, to z pewnością. Zaryzykowałbym jednak przypuszczenie, że to, o zaskoczy nas już wkrótce, to telef sygnowany logo Facebooka. Jak myślicie, kto dostarczy hardware? .

Blog coolblog

Wirusa, ktory wykasowal Ci ksiazke telefoniczna!

Ciezka praca moze przyniesc korzysci w przyszlosci, a lenistwo przynosi korzysci TERAZ...

Blogoslawieni, ktorzy na wagary zwiewaja, albowiem oni swiezego powietrza wdychaja. Jak podstawa drzew sa konary, tak podstawa szkol byly, sa i beda WAGARY!

Twoi rodzce musza miec pole bo ... skad wzieliby takiego wielkiego buraka jak Ty?

Cze Nokia! Masz pozyczyc smsa, bo nie mam nic na koncie... Powiedz Siemensowi, ze z nami koniec!!! Aha! Niech Alcatel wypcha sie swoim logiem, a Samsunga popros o doladowanie konta, OK? Motorola P.S. Nie zapomnij o przeslaniu mi dzwonka: The Rolling Stones - She loves Me yeah,yeah,yeah! - dobra?