O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sibelius

The Rasmus - Onet.pl Blog

Silnym głosem. Fani Rasmusa odetchnęli...

 

Przepraszam, ale w którym miejscu Lauri przypomina Brodkę? Porównywać genialnego Lintu do jakiejś tandety! O nie! Ale przynajmniej na koniec coś mądrego napisali.

 

 

Ja wiem, że to, co teraz napiszę wiadomo już od 2 tygodni, albo więcej, no ale mimo wszystko adres bloga do czegoś zobowiązuje.

 

"IN THE SHADOWS" BYŁO NAJWIĘKSZYM HITEM
Ogromny hit The Rasmus - "In The Shadows" dogonił utwór kompozytora Jeana Sibeliusa na liście fińskich kompozycji najczęściej odgrywanych za granicą. Według artykułu w hellsińskim Sanomacie, do teraz koncert skrzypcowy Sibeliusa i jego druga symfonia były jedynymi utworami, które osiągnęły miejsce pierwsze na liście Autorskiego Stowarzyszenia Fińskich Kompozytorów - Teosto. Teosto przyznaje miejsca utworom zgodnie ze sprzedaną ilością egzemplarzy, nie kwot pieniężnych, jakie udało się zarobić. Niemniej jednak to oczywiste, że sprzedany w milionach kopii "In The Shadows" był grany na świecie więcej razy, niż "Freestyler" Bomfunk M'c, "Sandstorm" Darude, czy "Join Me (In Death) HIMa.
"To jest naprawdę coś. Niemniej jednak nie.

anuteczka blog

Z babcią już nie dały rady mnie w nich oglądać, poprosiłam tę drugą, żeby mi je przerobiła na plecak. też niejedno on widywał, został paskudnie i nieusuwalnie zaplamiony farbą, acz po tym żywocie popadł już ostatecznie w nicość. ech, wspomnienia...
przy okazji uskuteczniam muzykoterapię. mam tony świetnych nagrań, a właściwie niczego nie słucham... od bardzo dawna. długo przed nastaniem isinga i wycia bezendu się to zaczęło. szmaragdowego pojęcia nie mam dlaczego... dziś przy robótkach zaczęłam od koncertów fortepianowych Prokofiewa, potem poleciał Peer Gynt Griega i poematy symfoniczne Sibeliusa. wracam do korzeni. dość mam wycia, bo gardło chore. niech mi gra Muzyka, w której można się zatracić, bez słów i bez pamięci.
zaczynam błogosławić fakt, że nikt z komuny się do mnie nie dobija. przedwczoraj zrobili sobie sabacik pod nagraniem Arrra z dedykacją, w której kompletnie nie wiadomo, o co kaman. nie chce mi się już wałkować tego tematu. fuck it. niech się bawią beze mnie, dam im możliwość, żeby trochę zatęsknili. pomału zaczynam się dobrze czuć w samotności, nie zamierzam zbyt szybko uciekać od tego stanu. takie małe, prywatne rekolekcje, sam na sam ze sobą. w końcu Wielki Tydzień się zaczął. mam w głębokim poważaniu.

Kookaburra - bloog.pl

Bo byłem), wzruszonych i oklaskujących wykonawców na stojąco.  Jeden ze „znanych” kompozytorów krakowskich (jakiś facet na „B”, co to jego nazwisko i twórczość zna tylko on i jego najbliższa rodzina) z wyższością stwierdził, że on nie uznaje takiej muzyki. A nie uznawaj sobie pan. Ja ogłaszam publicznie, że bardzo lubię twórczość Pana Piotra i bardzo wysoko cenię. Może panie na „B” i pozostałe litery alfabetu nie jestem zawodowym krytykiem muzycznym, ale wiele i chętnie słucham muzyki symfonicznej i równie chętnie porozmawiam o twórczości Haydna, Haendla, Bacha, Lista, Dworzaka, Sibeliusa, Mahlera i innych Pendereckich i Beethovenów. O Chopinie nie wspomnę, bo tego znam prawie na pamięć. Koniec dygresji.

 

Wracając do Pana Piotra Rubika – otóż on i jego twórczość byli bohaterami programu „Szansa na Sukces”, którego nagrywanie obserwowałem z takim zainteresowaniem. Tym razem był to program świąteczny, „Wielkanocny”, bez konkursu, za to z wykonaniem utworów Kompozytora przez sześciu laureatów wcześniejszych „Szans”.

zespół him - Onet.pl Blog

Klawiszy i żeby jak najdłużej był z HIM:))))) Wszystkiego najlepszego!!!!!

Emerson Burton:

Data urodzenia:17 pażdziernika 1974r.

Miejsce urodzenia:Helsinki, Finlandia

Instrumenty: instrumenty klawiszowe, wokal 

- Burton dołączył do zespołu przy nagrywaniu płyty "Deep Shadows and Brilliant Highlights" czyli w styczniu 2001 r.

- Zastąpił Jussi Salminen'a (Zoltana Pluto).

- Jest on starym przyjacielem Migé Amoura.

- Wcześniej grał w takich zespołach jak SubUrban Tribe, Cosmos Tango i Torpedo.

- Inspiruje go muzyka klasyczna i... Michael Jackson.

- Był w klasie fortepianu w renomowanej Akademii Sibeliusa.

- Burton dorastał w artystycznej rodzinie. Jego rodzice i siostra tańczą w balecie. Burton też tańczył, ale po pewnym momencie stwierdził, że to nie dla niego.

- Dzięki swojej matce chodził do szkoły muzycznej.

- Pierwsze zespoły, które wprowadziły go w"rockowy świat" to Pink Floyd, Deep Purple i Led Zeppelin.

- Burton lubi grać w szachy z Migé i gotować.

I także niedługo urodziny Villego!!!

finka (19:50)
12 Komentarzy..więcej i więcej..

Sibelius 7

Strażnicy Magii - Onet.pl Blog

Norene
Mam 16 lat. Moją pasją jest pisanie i muzyka... Nie będę za bardzo zanudzać. Zapraszam do czytania :)
Napisz do mnie
Czytelnicy
Obojętni 1892
Ciekawscy 75
Więcej poczytać książek może, czy coś...
No a tak w ogóle to dzisiaj dostałam mega dawkę dobrego humoru i uczucia, że mogę wszystko, jeśli się postaram... :) No i... Po rozmowie z mamą, jestem skłonna twierdzić, że zgodzi się na szkołę muzyczną i tak dalej... Prześladuje mnie ta wiolonczela i prześladuje i mam strasznie wielkie marzenie, żeby studiować na Sibelius Akatemia... Wiem, że pewnie nie mam szans, ale po prostu MUSZĘ spróbować! Taak... No i od jutra... no może przesadziłam... Jak tylko rozwiążę sprawę z moją kontuzjowaną ręką, o której ortopeda powiedział, że nie podoba mu się fragment kości, no to jak się wszystko wyjaśni, co z tym jest nie tak i co mam z tym zrobić, to zabieram się ostro do pracy....

Wszystko o Nightwish i Tarji - Onet.pl Blog

ździernik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2008
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2007
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień
 Marzec
 Luty
 Styczeń
2006
 Grudzień
 Listopad
 Październik
 Wrzesień
 Sierpień
 Lipiec
 Czerwiec
 Maj
 Kwiecień


Tarja

*** Na stronie Tarji ogłoszone zostały daty świątecznych koncertów 2009 r. Oto one:

04.12.2009 19:00    Lahti, Sibelius Hall
05.12.2009 19:00    Tampere, Kaleva Church
10.12.2009 19:00    Lappeenranta, The Church of Maria
12.12.2009 19:00    Joensuu, The Church of  Joensuu
13.12.2009 19:00    Haapajärvi, The Churh of Haapajärvi
18.12.2009 19:00    Seinäjoki, The Church of  Lakeuden risti