O czym chcesz poczytać na blogach?

Siatkówka polska

wrzeszczyna - Onet.pl Blog

W tym samym czasie przetłumaczono Konstytucję na język litewski. Przyjęcie Konstytucji 3 maja sprowokowało wrogość sąsiadów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Podczas wojny w obronie konstytucji, Polska zdradzona przez swojego pruskiego sprzymierzeńca Fryderyka Wilhelma II i pokonana przez Imperium Rosyjskie Katarzyny Wielkiej, sprzymierzonej z Konfederacją targowicką: spiskiem polskich magnatów.
więcej zdjęć
VII Turniej Siatkówki Plażowej
Inne

  •  I Masowy Bieg im. Jana Welki 2007
  • II Masowy Bieg im. Jana Welki 2008
  • III Masowy Bieg im. Jana Welki 2009
  •  IV Masowy Bieg im. Jana Welki 2010
  • Siatkówka 2005
  • Siatkówka 2006
  • Siatkówka 2007

~~ SIATKÓWKA ~~ - Onet.pl Blog

Trochę "przegięłam" , ale chodziło o zobrazowanie tego co dzieje się w polskiej siatkówce. Jak pewnie doskonale wiecie AZS Częstochowa , Jastrzębie :) i Skra Bełchatów są wśród (można śmiało powiedzieć) najlepszych drużyn Starego Kontynentu , a to chyba o czymś świadczy. Przez około 80lat siatkówka w Polsce była , bo była i miała kibiców i fanów , ale nie był to dominujący w kraju sport. Jednym z przełomowych momentów był na pewno rok 1974(wywalczenie przez męską reprezentację narodową mistrzostwa świata w Meksyku) , potem '76 (zdobycie złotego medalu IO w Montrealu) i w końcu '78, kiedy to Płomień Sosnowiec triumfował w Pucharze Europy. Potem , już bliższy nam , rok 2006 i jak wiadomo srebro na MŚ. Czyli praktycznie polska siatkówka istnieje koło 30lat. Ale właśnie w ciągu ostatnich 5-7 nastąpił przełom(przynajmniej w moim oczach).Mamy wspaniałą ligę , w której znajdują się też Nasi narodowi gracze ,więc mamy też i cudowną reprezentację. Bo przecież nie wszystkim udaje się pokonać Sisley Treviso czy.

Polska siatkówka - Onet.pl Blog

Pierwszej Rundy Kwalifikacyjnej do Mistrzostw Europy, która rozegrana będzie 8 i 10/11 maja 2008 (dwumecz).

Program rozgrywek:

16.05.2008 (piątek)
16:30 Polska - Norwegia / Czarnogóra
19:30 Estonia - Węgry

17.05.2008 (sobota)
15:00 Norwegia / Czarnogóra - Węgry
17:00 Polska - Estonia

18.05.2008 (niedziela)
.Z Jastrzębskim Węglem 3:2. Drugim finalistą został klub z Częstochowy, niespodziewanie pokonując Olsztynian 3:1. Ciekawe kto w tym roku zdobędzie puchar. Ten weekend udowodnił, że w Polskiej siatkówce nie ma faworytów.

************************************

Dziś swoje 31 urodziny obchodzi kapitan naszej reprezentacji.
Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)
Karola(treść i ilustracje);
 

justyna-m-a.blog

skomentuj (2)

***Hurrrrrrra!!*** 2003-04-23 19:50:12

Niomk... jestem szczęśliwa:) W piątek o 18 idę na finał MP w siatkówce kobiet:))) Mój Danter AZS AWF Poznań gra o Mistrzostwo:) Szkoda ze to nie faceci... Męska siatkówka jest o wiele bardziej pasjonująca:), no ale może uda się pojechać do Bydgoszczy na LŚ:) Byłabym wtedy w niebo wzięta:) Dawid, Sebuś i cała reszta ekipy na żywo:)) mmmm... sama słodycz. Oby sie wszystko udało. najgorzej z przekonywaniem taty:( Nie będzie chciał mnie puscic, w obawie o.

Dla Dantera. No ale nic zeby zdobyc mistrza trzeba wygrać 3 mecze a nie 1. To co mnie mile zaskoczyło to przede wszystkim niesamowita więź między kibicami Dantera i BKS-u. Nikt nie powiedział na drugich złego słowa. Przechodziliśmy obok siebie i usmiechalismy sie do siebie, a po meczu gratulowaliśmy. Polska publiczność to na prawdę fenomen:) No i jeszcze jedno. Pan Zbigniew Krzyzanowski. Fantastyczny facet. Miły, uprzejmy, uśmiechniety. Wiedziałam że trener Dantera to równy gość, ale o Krzyżanowskim nie wiele wiedziałam. Teraz ja kibic Dantera oficjalnie mówię:) pan Zbigniew K. jest na.

wszystko o niczym

22:44, paw_woj
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 września 2009
Piłka nożna a sprawa polska

Po wczorajszym meczy naszych piłkarzy Polskę (a przynajmniej znaczna jej część) ogarneła histeria. Sam, nie będę tego ukrywał,  jestem wielkim kibicem piłki nożnej. Oglądanie wczorajszego meczu to był czysty masochizm. Ale w histerię nie wpadłem..

Że 40 milionów temu kibicuje.

Czy aby na pewno? Sportem narodowym można nazwać taki sport, w którym dany kraj odnosi STALE sukcesy. Gdzie na mecze przychodzą tłumy kibiców. Czy polska piłka taka jest? Niestety nie. Pojedyńcze sukcesy nie mogą nam przesłonić całokształtu. To żużel i siatkówka zapewniają Polsce stałe sukcesy (mniejsze i wieksze) . Ba, nawet skoki narciarskie (Małysz ale nie tylko)! To w tych sportach Polacy to światowa czołówka. To w tych dyscyplinach z nami się liczą. To na meczach siatkówki i żuzla jest największa frekwencja. Czy o piłce nożnej można tak.

komediantka. - Onet.pl Blog


16 July 2007
Siatkówka, burze i zapalenie czegoś w nosie.

 Kochana siatkówka.Postanawiam od września z całej siły się za nią wziąć. W zeszłym roku tak sobieolewałam sprawę, teraz POSTANAWIAM (celowe powtórzenie) chodzić na każdytrening i dawać na nich z siebie wszystko. Wiem, że z mojej pasji nic niewyjdzie, mając koło 160cm wzrostu nie mam szans na jakieś.

Zabiegany tydzień. Przetwórnia i wszechobecny smród kopru, środowy wypad do Częstochowy i mini party imieninowe, lekki zawód, do teraz nie rozumiem czemu tak zrobiłaś. Wczorajszy sks, na którym było fajnie ale potem czułam się jak idiotka. Mecz Polska: USA który nasi chłopcy wygrali w pięknym stylu. „Jesienna deprecha” Pidżamy słuchana praktycznie nałogowo i w końcu dzisiaj: wypłata w przetwórni i przyjazd do domu. Teraz się rozwinę, nie potrafię zgrabnie pisać (jeśli potrafię ogóle) skrótami. Przyjechałam, zjadłam co.

Męska siatkówka i nie tylko :D - bloog.pl

Jest 932 686 bloogów | losowy bloog | poleć tego blooga | inne bloogi | zaloguj się | załóż blooga

Męska siatkówka i nie tylko :D

Zmiany, wprowadził na boisko Szymańskiego zamiast Wlazłego i Gruszkę za Świderskiego. Od tych zmian gra Polski sie bardzo zmieniła. Zaczął funkcjonować nasz blok, dobrze broniliśmy, kończyliśmy ataki. Trzeciego seta wygraliśmy do 22. Czwartego do 20. A tie-breaka do 11.
    POLSKA WESZłA DO 4 NAJLEPSZYCH DRóżYN śWIATA I BęDZIE WALCZYć O MEDAL.

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,985823,trackback

komentarze (0) |.