O czym chcesz poczytać na blogach?

Shih tzu

shih Tzu blog

Że będę zamieszczać także fotki mojego koffanego pieska. Jutro zrobię mu sesję fotograficzną i wstawię kilka fotek ;)

Komentarzy: 0 Kilka słów o Shih Tzu 2010-08-27 Istniały teorie, według których shih tzu powstał ze skrzyżowania pekińczyka z lhasa apso, jednakże analizy DNA wskazują, że shih tzu jest znacznie starsza rasą. Do Europy (Wielka Brytania) trafił w latach trzydziestych XX wieku, jako podarunek.Włos u.

Blog ma123rta5

Najchętniej bawiłyby się cały czas na dworze. Są bardzo czujne i odważne, często złośliwe i nieposłuszne.
Komentarzy: 0 Psy. Shi Tzu 2011-05-30

Bardzo lubie małe psy. Zastanawiam sie którą rase wybrać.. Moze ktoś mi poradzi jakiego wybrać. Podoba mi się Shih Tzu tylko zastanawiam sie czy dam sobie z nim rade.

 

 

http://img14.allegroimg.pl/photos/400x300/16/19/43/70/1619437045_1

 

Psy rasy Shih.

Shih Tzu Mały pies o wielkim sercu. - Onet.pl Blog

Ta występuje u niemal wszystkich ras małych i niemal na pewno uwarunkowana jest genetycznie, najprawdopodobniej jest to cecha ilościowa, uwarunkowana przez dużą liczbę genów.

Zwężenie nozdrzy

Jest to uwarunkowana genetycznie, wrodzona wada u Shih-tzu. W cięższych przypadkach widoczna już po urodzeniu i połączona z deformacją nosa. Szczeniak nie jest w stanie oddychać przez nos, nie ssie i ciągle piszczy. Jeśli karmić go sonda i trzymać w cieple to w ciągu mniej więcej dwóch tygodni zagrożenie dla życia mija, a nos wraca do prawie prawidłowego kształtu po kilku miesiącach. Pies.
Pojechaliśmy do weterynarza była ok 16.30
(weterynarz przyjmuje od 16.00-18.30)
Gdy dojechaliśmy byliśmy na 2 końcu mojego miasta
Wyszłam z taxi  z moim psiakiem na rękach  z wielkimi oczami jaka była kolejka byłyśmy 10 bodajże 11 w kolejce było tam dużo piesków i kotków
były śliczne mine coon oraz malutkie yorki kilka shih tzu .. Mój piesek był jedynym szczeniaczkiem ! :)
Czekaliśmy na podwórku z pół godziny (były ławki )
A ja z moim pieskiem skorzystałam z powietrza u urządziliśmy sobie mały spacer :)
Psiaczek chciał pić ..
Przed pojechaniem do poznania  (pociągiem ) Było super
kupiłam mu takie poidełko (podobne)

Dałam mu pić :)

rasy psów - Onet.pl Blog

Się do hodowania w rodzinie z dziećmi ,toleruje inne zwierzęta domowe,a jego charakter przeważnie dostosowuje się do trybu życia rodziny.Lubi spacery,zabawy ruchowe z udziałem innych domowników.

szata i umaszczenie
Włos u shih tzu jest długi,miękki po wyczesaniu łatwy do usunięcia.Występuje w różnych kolorach:włączając biały,beżowy,tricolor i -rzadko występujący-czarny.


zdrowie i pielęgnacja
Pielęgnacja sierści jest wymagająca ,aby uniknąć jej.

SHIH TZU - Onet.pl Blog

Przez ulice musiałam go przenieść. Ale w pewnej chwili się zatrzymał bo usłyszał szczekanie psów. Chciał uciekać, więc żeby się uspokoił wzięłam go na ręce. całą droge do weterynarza się trząsł ze strachu, a jak go postawiłam na ziemi to narobił kupe ze strachu chyba. :P U weterynarza miał pędzlowane gardło, bo jak u większości Shih Tzu ma powiększone migdały, Jeśli to nie pomoże to możliwe że będzie mieć operacje.         

Najbardziej boje się tego że jak go uśpią na czas operacji to że później może się już nie obudzić.   :(

Klaudia.

rasowe psy

Ogon kopiowany lub załamany.

Psy muszą mieć dwa normalnie rozwinięte jądra.

Komentarzy: 0 opis rasy shih tzu 2011-05-14  RYS.

Magda11224′s Blog

« Szata i umaszczenie -Włos u Shih Tzu jest długi, miękki i po wyczesaniu łatwy do usunięcia. Występuje w różnych kolorach: włączając biały, czerwony, beżowy, tricolor i – rzadko występujący – czarny.
Rys historyczny – Istniały teorie, według których Shih Tzu powstał ze skrzyżowania pekińczyka z Lhasa Apso, jednakże analizy DNA wskazują, że Shih Tzu jest znacznie starsza rasą. Do Europy (Wielka Brytania) trafił w latach trzydziestych XX wieku, jako podarunek. »