O czym chcesz poczytać na blogach?

Sherwood forest

Pocałunek Klimta - Onet.pl Blog

Dobrych rzeczy w Holandii. A właśnie - nigdy nie próbujcie berlinerbolla - ugryzłam od Błażeja. To taka sama kulka tylko pełna budyniu z musem jabłkowym - który też jest zanurzany w tym tłuszczu. BUEEEEEE!

  Błażej wszedł jeszcze na Excalibur w krainie Sherwood Forest (coś w kształcie ławki, z wieloma krzesełkami, która kręci się w przód i w tył i na dużym wysięgniku podobnie, zatrzymując biednych pasażerów do góry nogami). W komplecie, z wytrzęsionym i roztarganym człowiekiem rolką, wybraliśmy się na pokaz magii Merlina..

Anglia w moich oczach

Drzewa nie były zbyt wysokie, ale często zadziwiały swoją szerokością i kształtami. Pierwszą rzeczą, jaka mi przyszła do głowy widząc owe niezykłe drzewa, to "Władca Pierścieni" i tamtejsze "chodzące drzewa". Szczerze wierzę, iż owe zadziwiające twory natury z Sherwood mają osobowość, tak jak tolkienowske drzewce. Zresztą każdy las ma duszę. Las w Sherwood na pewno! 

 Kiedy wreszcie dotarliśmy do drzewa zwanego "the Major Oak" była to prawdziwa "wisienka na torcie", ponieważ naszym oczom ukazał się wielki, stary dąb,.

Trochę większy, ponieważ w obwodzie pnia ma 13 metrów (M.Oak 10) i jest wysoki na 30 metrów (M.Oak 19). Wiek obydwu dębów to absolutne przypuszczenia, ale przyjmując, że Bartek ma 1200 lat, czyni go trochę starszym od angielskiego dębu. Zdjęcie zaczerpnięte z tego źródła: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/swietokrzyskie/news/zbiorka-pieniedzy-na-ratowanie-debu-bartek,1697328,230

Tagi: Dąb Bartek Nottighamshire robin hood Sherwood Forest the Major Oak
00:28,