O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Sherlock holmes

Iris - Onet.pl Blog

Nie mogę wyrazić zdania, ponieważ było to chyba jedyne przedstawienie w moim życiu, na którym kompletnie nie uważałem), bo było wystawiane od dwóch tygodni, a wciąz ściągały na nie takie tłumy. Aż dziw, że na godzinę przed pokazem otrzymaliśmy tak dobre miejsca. Holmes wyjaśnił mi później tę zagadkę: kasjer był jego dłużnikiem, ponieważ w przeszłości pomógł mu wyjść z jakichś kłopotów, przez co zdobycie tych biletów było dla mojego przyjaciela łatwizną.
Chcieć. Cyżby mnie znała? Wyglądało na to, że tak, bo sprawiała wrażenie, jakby mnie poznała. być może kiedys już się spotkaliśmy? Ale w życiu nie zapomniałbym takich włosów, nie mówiąc już o urodzie. Przeszło mi przez myśl, że może czytała moje powieści o Sherlocku Holmesie i jest wielką fanką mojej twórczości. Nie pozostało mi jednak nic innego, jak tylko czekać na przybycie posłańca z listem.
Stangret zjawił się bezszelestnie na.

Trochę o filmach - blog filmowy, recenzje - Onet.pl Blog

                Często reżyser staje przed wyjątkowym zadaniem. Ma nakręcić film o legendarnej postaci. Takie wyzwanie przyjął Guy Ritchie, postanawiając nakręcić film o Sherlocku Holmsie. Postać stworzona przez Arthura Conan Doyle’a od 1887 roku cieszy się niezmiennie popularnością i ma rzeszę fanów na całym świecie. Detektywi z CSI mogą Sherlockowi jedynie przynosić gazety i herbatę. Ritchie jest bardzo dobrym reżyserem, Przechadzał się jego ulicami Holmes, wygląda wzorcowo. Wąskie uliczki pełne dorożek, statki na Tamizie, budowa mostu Tower Bridge sprawiają, że czuje się klimat rozwijającego się wtedy miasta. Dopełnieniem klimatu są kostiumy, którym nie można nic zarzucić. Sam pokój Holmesa również oddaje charakter bohatera. Wszystko znajduje się tam w „ułożonym chaosie”. Ritchie, jako reżyser, ma dobre oko, co skutkuje dobrymi ujęciami  (we współpracy z

onibe | blog Izy i Darka

Z ładnego futerału wykonanego z marokańskiej skóry strzykawkę[1]. Cały obrządek, jaki wokół tej czynności panuje, a także dbałość o detale (wygląd futerału), przywodzą na myśl codzienność pełną pięknych, wyszukanych przedmiotów bohatera „Na wspak”. Co prawda Holmesowi trochę do diuka brakuje, ale – z drugiej strony – niewielu będzie fascynatów, którzy posuną się do… inkrustowania kamieniami szlachetnymi żywego żółwia! Niestety, ze skutkiem śmiertelnym dla biedaka.

Skojarzenie.

Sobie przez Holmesa narkotyków, już sam proceder narkotyzowania się był jedną z ulubionych czynności artystów-dekadentów jako coś, co pozwalało im oderwać się od codzienności, zapomnieć o nudzie i niedoskonałości otaczającego świata. Znieczulaczem, innymi słowy. Sherlock także próbował – jak wiemy, zapomnieć w ten sposób o bezczynności, choć… dekadentem bym go nie nazwała. Na szczęście – byłby pewnie nie do zniesienia!

Jest jeszcze jeden dowód na artystostwo duszy detektywa z Baker Street.

Nowe Pogłoski

Dotyczyły niezwykle ważnych i wpływowych w tamtym czasie osobistości, a fakty, ujawnione podczas śledztwa, z pewnością były dla nich bardzo nieprzyjemne. Ponad to doktor przyznał, że to jedna z najokropniejszych spraw, z jakimi miał do czynienia, a nie jedno już przecież z Holmesem przeżył. Po zakończonej pracy polecił więc swym córkom zamknąć rękopis w sejfie i upublicznić dopiero po upływie stu lat.

Opowiadania Conan Doyla już dawno weszły w kanon literatury detektywistycznej. Tym większe pochwały należą się zatem autorowi,.


No Responses Yet to “Nowy, mroczny Sherlock Holmes”

Nie Ma Nie

Których widz absolutnie się nie spodziewa. Doprawdy, to pierwsza od wielu lat produkcja, gdzie nie potrafiłem przewidzieć zamiarów scenarzystów, a kolejne sceny ukierunkowywały mnie na błędny trop. Dokładnie tak, jak gdybym sam wcielał się w rolę poszukiwacza poszlak. Sherlock Holmes nabrał masy mięśniowej, tracąc tym samym odrobinę swego tajemniczego wdzięku, lecz mimo to nie stracił zawadiackiego błysku w oku.

Pojawiają się sceny, w których detektyw analizuje z dokładnością co do pojedynczego ruchu,.

Kultura dla zmiany

, Inne
Link Dodaj komentarz »
Sherlock z telewizji/Sherlock z kina

Sherlock z telewizji bardzo spoko. Sherlock z kina (oficjalna premiera dzisiaj) bardzo kiepsko.

Kinowym Sherlock Holmes: A Game of Shadows fani serii raczej się rozczarują. Momenty, kiedy kluczowa staje się dedukcja (ktoś ogląda Sherlocka dla czegoś innego?) ograniczone do minimum (bardziej, niż w części pierwszej). Twórcy postawili tym razem na efekty specjalne i humor.

Kurioza Popkulturalne

Superbohaterowie telewizja
13:54, popkuriozysta , FILM
Link Komentarze (4) »
Magiczna nauka Sherlocka Holmesa

Coś nowego - Polityka. Oczywiście o "Sherlocku Holmesie" niestety dość skromnie:

Kultowe dla wielu opowiadania mistrza.

Sherlock holmes 2

Nyra z mermaid melody - Onet.pl Blog


I nie chciał oddać jeżyka...Ostatnio w nocy mama wyszła na dwór bo Mini-Mini cały czas szczekał. Zobaczyła gigantycznego jeża (nie widziałam go, może z 15cm, 20). Gdyby ten jeż go ukolił w kinola to na pewno by się odczepił. Ale jeżyk był spokojny i sobie dalej szedł ^^


Kocham jeżyki!


  


 NIE.

A, w pewnej notce nie wiem dlaczego (na moim blogu aga2000.blog.onet.pl) napisałam do której klasy chodziłam jak napisałam tam pewną notkę. I to na początku napisałam. Jak ktoś chce poszukać bo lubi być Sherlock'iem Holmes'em i obliczyć do której klasy teraz chodzę to proszę bardzo ^^


Ashley - Never let the fear of striking out keep you from playing the game

Właśnie nam :) Ale to już inna story ;)

Co prawda wyspa i palma na mnie w ten weekend nie czeka, ale zapewne będzie błogi i upojny... :P Mmm... To ja lecę :]


22:56, ash_ley
Link Komentarze (8) »
niedziela, 20 lipca 2008
No need to say.
Teraz trzeba nadrobić zaległości i wrócić do szkoły. Zastanawiam się tylko po co, skoro zaraz i tak będą kolejne wolne dni, potem wystawianie ocen i wakacje? A może nie warto zgadzać się ze stwierdzeniem Sherlock'a Holmes'a (czy jak mu tam było), że człowiek powinien się uczyć tylko tego, co mu jest w życiu potrzebne? No tak... Bo jakby nie było, potrzebne jest nam

Bóóóóóóó.

Ostatnio siedzę sobie i szperam w necie, partrze a tam okładka mojego pisemka :D :


^wydanie - luty [kliknij aby zobaczyć więcej]^

..i jeszcze jeden banner :do zobaczenia za kilka dni, nara :**

peace ;)


Roksana

skomentuj (7)/2004-06-17...19:31:38/

poprostu temat


Dodałam dwie kategorie do.Się koniec roku, więc mam trochę tego wolnego czasu, to czytam sobię ksiązki. Teraz właśnie czytam (po raz piąty) "Psa Baskerville'ów" Arthur Conan Doyle :) mówię Wam super książka, polecam [kryminał z Sherlock'iem Holmes'em].

Tak dla tych co jeszcze nie widzieli tej fotki, to ją se normalnie teges wklejam :


^Tak dla ciemniaków: to oczywiście Ja^

niedługo znowu napisze,.

Sherlock holmes gra cieni

I'm still standing - bloog.pl

 "Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa" - sir Arthur Conan Doyle

 

 "Sherlock Holmes: Gra cieni"

 

Kulturalnie

wtorek, 10 stycznia 2012
Sherlock Holmes: Gra cieni / Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock.