O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Shawshank

my mov(i)e


Młody charyzmatyczny ksiądz Jan, na co dzień pomaga trudnej młodzieży. Jednak metody pracy duszpasterskiej i fakt zżycia ze środowiskiem narkomanów nie aprobują zwierzchnicy księdza. Przełożeni wysyłają go na studia do Rzymu. Ksiądz Jan jest pewien, że przyczyną jego wyjazdu jest próba dozielenia go od wiernych.
Podczas badań w szpitalu dowiaduje się że jest nosicielem wirusa HIV. Wiadomość zawraca życie księdza o 180 stopni. Ksiądz porzuca wszystko i zamyka się w starym klasztorze. Jednak odosobnienie nie przynosi ukojenia. Potęgujące się cierpienie spowodowane chorobą i narastający brak tolerancji, którego jest ofiarą powodują, że odchodzi z zakonu.
Podczas wędrówki, w którą wyrusza bohater spotyka trójkę młodych ludzi, którzy ukazują mu nowy obraz życia. Zmusza go do konfrontacji ze swoją chorobą. Jak również z ludźmi, którym kiedyś pomagał a od których odszedł.

reżyseria Andrzej Seweryn
rok produkcji: 2006

Komentarzy: 0 skazani na shawshank 01 maj 2010

Przemo's blog - filmy!

Wiemy, Wade niesłusznie trafił do więzienia o takim charakterze, więc próbuje się stamtąd wydostać. Jednak nie jest to takie podejście do sprawy, jakie zaprezentował nam serial “Prison Break”. Porter, dzięki przynależności do grupy, sprawności fizycznej i nieustannej myśli o rodzinie, przetrwał i nie został złamany. Z pomocą ludzi z zewnątrz, udowodnił, co tak naprawdę działo się w zakładzie, do czego doprowadzał Jackson.

W filmie została ukazana najwyższa forma możliwego poświęcenia, a mianowicie oddanie swojego życia w imię wyższych celów. Nie jest to tak porywająca, skłaniająca do refleksji i wzruszająca opowieść jak ekranizacja “Skazanych na Shawshank”, jednak warto ją zobaczyć. To po prostu bardzo dobrze zrobiony film, z dobrą grą aktorską, zainspirowany tamtą historią.

____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________


THE ISLAND

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XXI wieku. Lincoln Six-Echo (McGregor) i Jordan Two-Delta (Johansson) są jednymi z setek mieszkańców zamkniętego ośrodka. Ich codzienne życie jest monitorowane, pozornie dla ich własnego dobra. Jedynym wyjściem i.

ofilmie.wordpress.com

Kolejnej książki, wysłuchaniu setnej piosenki czy obejrzeniu następnego filmu. To prawda, miłość jest jednym z wiodących tematów w bodaj każdej dziedzinie sztuki, a sposobów na jej przedstawianie jest wiele. Dlaczego więc zazwyczaj sprowadza się to do banalnego romansidła?

Miasto aniołów jest przeciwieństwem tandetnej i oklepanej wizji uczucia. Jest porywającą, surrealistyczną opowieścią o kobiecie i aniele, którzy muszą poświęcić swoje dotychczasowe życie i pokonać własne lęki by być razem. To z pewnością odpowiednia propozycja dla osób, które chcą oderwać się choć na chwilę od szarej rzeczywistości i kusząca pozycja na lekki i przyjemny wieczór. Obraz dopełnia świetna ścieżka dzwiękowa, złożona z utworów wykonawców takich jak:  Peter Gabriel, U2, Alanis Morisette, Jimi Hendrix, , Sarah McLachlan czy grupa Goo Goo Dolls z piosenką “Iris”.

 

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Shawshank redemption

oszukany blog


i poszedłem spać dalej.

oho, fajnie jest.

pf
oszukany 2006-01-15 19:47:13
skomentuj (4)


yo voy
wolne w pracy. rannek już dawno po. say hello, nieśmiertelnie, na powitanie dnia.


*

nic. shawshank redemption po raz wtóry i spać.

*) gwiazdka oznacza atywność fizyczną w postaci biegania, rowerkowania, łyżwowania i siłowniania się.

jazda, jazda, biała gwiazda.
oszukany 2006-01-18 19:15:12
skomentuj (1)
nutrition facts: moje życie, dawka 100g
wypadałoby.

Życie zdarza się.

:: annielskoblog

:: marzec 2009
::

:: strona główna


10:20:36 2009-03-07

The Shawshank Redemption (1994) USA, dramat.

"Czasami (...) muszę sobie przypominać, że niektóre ptaszki nie mogą żyć w klatce.
Ich piórka są zbyt jaskrawe.
A kiedy odlatują część Ciebie wie, że grzechem byłoby je zamykać.
Lecz nadal miejsce, w którym żyjesz jest tak bardzo smutne i puste bez nich."