O czym chcesz poczytać na blogach?

Settlers 3

Widoki zza morza

wtorek, 09 marca 2010
Settlers vs. UK

Ostatnio dostrzegłem że mimo wszystko twórcy gier muszą się wzorować na realnym świecie. Na przykład, dostrzegłem silne podobieństwo gry Settlers z Wielką Brytanią. Ludziki, którym trzeba mówic dokładnie co musi być zrobione, gdyż w przeciwnym wypadku będą stali bezczynnie i myśleli o niebieskich migdałach. Do tego, wszystko przychodzi im bez większych problemów więc nie muszą się za bardzo wysilać. W pewnym momencie są takie ich tłumy, iż trudno nad nimi zapanować i chyba nawet w grze bardzo.

Na dobry początek

Myślałem, że pierwsze zdanie będzie dużo prostsze w napisaniu.
Generalnie, przez kilka ostatnich dni miałem jasną wizję co zrobić żeby ten blog wyglądał tak jak chcę. Teraz okazuje się to dużo trudniejsze.
Ale może na początek bez szaleństw. Jako osoba szukająca wyzwań i bardzo ciekawa świata, spróbuję napisać kilka komentarzy i opinii tak prosto ode mnie. Pewnie te opinie będą skupiać się na świecie, choć teraz powinienem napisać półświatku polskiej polityki, gdyż takiej drugiej szopki to na świecie ze świecą szukać.
22:23, bartolomeo81
Link Dodaj komentarz »

darmowe gry

Darmowy trójwymiarowy RTS. Wyróżnia się spośród gier tego typu możliwością samodzielnego projektowania pojazdów z dostępnych elementów, rzadko spotykanym przebiegiem kolejnych misji w kampanii, różnymi typami radarów, zwiększonym naciskiem na artylerię.

 

Tagi: linux MAC Warzone 2100 windows
09:43, jandas1
Link Dodaj komentarz »
Widelands

Widelands otwarta  i darmowa gra strategiczno -ekonomiczna wzorowana na drugiej odsłonie gry The Settlers. Gra zawiera szereg elementów niedostępnych w produkcie BlueByte, dostępna jest także.

to tworzony przez Ingo Ruhnke otwarty klon gry Lemmings. Podobnie jak w oryginalnym tytule gra opiera się na przeprowadzeniu stada pingwinów przez całą planszę do wyjścia.

 

Tagi: gry linux MAC Pingus windows
09:18, jandas1
Link Dodaj komentarz »
Frozen Bubble

Frozen Bubble to darmowa gra zręcznościowa dostępna na systemy Windows, Linux i Mac. Gra polega na celowaniu kolorowymi kulkami tak, aby łączyły się w grupy (po złączeniu 3+ kulek znikają).

Nigdy nie jest za późno

Settlers of Catan 2008-03-15

Wieczory w Kekaha spędzaliśmy często grając w grę Settlers of Catan (Osadnicy z Catanu). W Polsce gra ta otrzymała tytuł najlepszej gry w 2005 roku ale nie spotkałam się z nią wcześniej. Można ją w Polsce kupić za niecałe 100 zł np. tutaj.

Gra wymaga myślenia, przemyślenia najlepszej strategii w danym układzie. Można też grać przeszkadzając pozostałym, nie wiem może też jest skuteczna. :-).
Mamy możliwości dostać się tam od razu.

Czytamy książki, przeglądamy album o Hawajach, śpimy na ławce...

Myśli: 2 Kontrola 2008-03-10
Na każdym lotnisku my i nasz bagaż byliśmy dokładnie sprawdzani. Bagaż podręczny przejeżdża na taśmie i jest prześwietlany a ludzie przechodzą przez specjalną bramkę do wykrywania metalu. W Stanach doszło jeszcze ściąganie butów. :-)

Są zasady nie wolno mieć w bagażu podręcznym wody, w.

migaczowie


(2006-10-08 00:21:10)
Glory of The Roman Empire

Ocena: 9,5 / 10
Producent: Haemimont Interactive
Wydawca: CDV
Dystrybutor PL: Cenega Poland
Gatunek: Strategiczna

Wymagania sprzetowe:
Procesor: Pentium III 1,5 GHz, Pamięć: 256 MB, Grafika: zgodna z DirectX 32 MB, DirectX 9.0c, Napęd: DVD-ROM
Liczba głosów: 12

7.5


Twoja ocena: 10 9,5 9 8,5 8 7,5 7 6,5 6 5,5 5 4,5 4 3,5 3 2,5 2 1,5 1


Jak wszyscy wiemy, okres w historii, kiedy stolicą świata był Rzym, to świetliste czasy pośród mroków dawnej historii. Czasy, w których.Zachęcić do sięgnięcia po nią.

Muszę przyznać, że Haemimont Games wykonało kawał dobrej roboty. Ba, mało powiedziane – „Glory Of The Roman Empire” to prawdziwy majstersztyk pośród strategii ekonomicznych. Ten typ gier najbardziej znany jest z dwóch wielkich i przełomowych dla gatunku serii: „Sim City” oraz „Settlers”. Teraz pojawia się tytuł, który może okazać się numerem jeden na długie lata. Dlaczego? Ponieważ tak niesamowitego, pulsującego życiem symulatora rozwoju miasta jeszcze chyba nie było. Już sam ekran główny spowodował u mnie dość hipnotyczną reakcję – po prostu siedziałem i patrzyłem, a kamera szybowała ponad rzeką, gęstym.