O czym chcesz poczytać na blogach?

Sens życia

Poszukiwania Radości Szczęścia Miłości w codziennym życiu...

Człowieka, który żyje w tym samym świecie i oddycha tym samym powietrzem.
Wciąż tkwię w społeczeństwie, bo świat jest pełen ludzi, a każdy ma swoje życie i swoją drogę, ale te drogi się często przecinają, łączą i rozdzielają. Są to jakby współoddziaływania, które mają wpływ na nasze życie.
Jako że jestem tylko uczniem liceum, który dopiero dorasta do życia w tym świecie, sięgnąłem do źródeł, w których wypowiadają się osoby, które posiadają własną filozofię na temat sensu życia. Między innymi poznałem opinię Mikołaja Bierdiajewa, które powiedział: „Człowiek został stworzony w tym celu, a by stać się twórcą i kontynuować dzieło stworzenia.” Zgadzam się z tym filozofem, ponieważ żyjemy by przeżyć swoje życie, ale i po to by został po nas pewien ślad. Nie ważne, co po nas zostanie piosenka, wiersz, obraz, strona internetowa..

LAURA ELEUTHERE - Onet.pl Blog

W graniu, matka w rodzeniu dzieci, misjonarz w nawracaniu na wiarę, rolnik w pracy na roli, alkoholik w piciu... Są też tacy, którzy sens życia widzą w nie robieniu nic, ewentualnie w życiu chwilą bez jakiegokolwiek planu oraz tacy, którzy odrzucają życie i popełniają samobójstwo. I co najważniejsze: każdy człowiek jest ważny, niezwykły, jedyny, dlatego nie ma jednej drogi życia, jednego sensu życia prawdziwego, właściwego, nakazanego, dobrego. (Bo nie ma dobra, prawdy, równości, a jest zmiana). Wszystkie wybory są tak samo dobre lub niedobre, piękne lub brzydkie, wzniosłe lub płytkie = ich wartość opiera się na znaczeniu jakie nadaje im twórca. Należy to uszanować. Każdy człowiek sam wybiera swoją drogę życia, swój sens życia. Ma wolną wolę i wolny.

Jesteś moim powietrzem;* - bloog.pl

Z Tobą. Sama Twoja obecność sprawia, że czuję się bezpieczna...

Każdym oddechem woła o Ciebie i tylko Ty nie widzisz jak...

Teraz świat już się nie liczy, Ogranicza się pole widzenia... Skupiasz się tylko na tym, co uznałaś za sens życia, na tym, co jest najważniejsze... Na NIM...

Zamknięci we wspomnieniach.

Bez słowa, potrafisz rozświetlić mrok;*

Dotyk Twojej dłoni mówi mi, że zawsze.

Jezus żyje

Wiem, Komu uwierzyłem

2Tm 1,12

 

Wielu z nas poszło dziś za Chrystusem w procesji Bożego Ciała. Czy pójdziesz za Chrystusem w swoim życiu? Czy odpowiesz na Jego wezwanie: Chodź za Mną?

Kim jest dla mnie Chrystus? Jest Życiem, jest Domem, Pokojem, Sensem, Przyjacielem, Kimś kto nie boi się brudu moich nóg, ale pochyla się nad nimi, by je obmyć. Chrystus jest dla mnie wszystkim.

"Każdy nawrócony jest zadowolony" Śpiewa Arka Noego. To prawda. Dopiero po nawróceniu, czuję, że moje życie ma sens - jest nim Chrystus, dopiero teraz czuję się szczęśliwa, nie brnę w nieznane, ale biegnę ku.

Lubić, osiągnij sukces, a będziesz podziwiana, bądź produktywna, użyteczna, ucz się, by zarabiać pieniądze...Zdobądź chłopaka, to świadczy o Twojej wartości. Małymi kroczkami dość nieudolnie próbowałam podołać kolejnym punktom z poradników i gdy zwyciężałam – czułam się wielka, to prawda, ale chwilowo, bo trzeba było wrócić znów do swego szarego, pełnego nudy życia i ponieść kolejną porażkę. Ah jakże wielka była radość zwycięstwa w turnieju siatkówki, ale już godzinę później siedziałam w swoim pokoju zagłuszając się muzyką, bo nie mogłam znieść widoku moich rodziców. Czy tak ma wyglądać życie? Czy ludzie z bilbordów nie mają przypadkiem smutku w oczach? Czym ich życie różni się od mojego?